Romanovske ovce

ova sa prve slike jako dobra ovca ima veliko vime je li to slucaj i kod svih romanovskih ovaca kod mene ova jedna sto je ojanjila dvojke ima malo vime al je hranima dobro
 
Mikicamilojevic@ svaka cast za ovce, neka su ti jagnjad ziva i zdrava. Neko je jednom rekao da si izjavio da si najbolji odgajivac Romanovske u Srbiji i to si definitivno dokazao:bravo:.Da ova 4 jagnjeta nisu bela sigurno bih opet krenula prica da si poturao jagnjad za slikanje. Tvoje dve mlade ovce dale kao necije celo stado Romanovske. Sigurno da ce ovakva roba uvek imati trziste i nadam se da nikada neces morati da postavljas oglase i da lazes u njima da bi prodao jagnjad.
 
Kolega čestitke.Nego da li si hteo da pariš sa W, ili se omaklo?
kolega, nije se omaklo jer ja nemam drugih ovaca sem romanovki. posle petorki i trojki u septembru prosle godine sam prodao ovna i nabavim odlicno musko jagnje od 4 meseca misleci da se posle tako brojnih legla nece odmah pariti. medjutim vidim da malisa pokusav, ali je mali, pa drugi dan vidim da jedna na drugu skacu ko lude. uzmem od sestre ovna vodjen time da je bolje da se ojagnje u martu nego da budu dokone dok malisa ne poraste. kako sam W ovna od 120 kg uveo medju nih tako sam poceo brinuti kako ce proci jagnjenje. ali srecom evo sama se ojagnjila .....

- - - - - - - - - -

Mikicamilojevic@ svaka cast za ovce, neka su ti jagnjad ziva i zdrava. Neko je jednom rekao da si izjavio da si najbolji odgajivac Romanovske u Srbiji i to si definitivno dokazao:bravo:.Da ova 4 jagnjeta nisu bela sigurno bih opet krenula prica da si poturao jagnjad za slikanje. Tvoje dve mlade ovce dale kao necije celo stado Romanovske. Sigurno da ce ovakva roba uvek imati trziste i nadam se da nikada neces morati da postavljas oglase i da lazes u njima da bi prodao jagnjad.
hvala bato. izjavio sam da su moje ovce najplodnije u srbiji, a za sebe sam izjavio da sam los odgajivac jer sam dozvolio gubitke. visa sila na poslu sam od 8h do 18h svaki Boziji dan sem subote i nedelje. prodaja je do sada isla kako treba, a nadam se i u buduce ce. videcu dal ce neko hteti ove belace 3 zenke i jedan ovnicak :)

- - - - - - - - - -

kolega, moje su sve ovce iste sto se tice vimena, jer su sve sestre, i lice na majku. mada neka te velicina vimena ne brine. Velicina vimena nema nikakavu ulogu kada je kolicina mleka u pitanj. i iz najveceg vimena moze da potece nedovoljno mleka i obratno, malo vime moze biti puno mleka. kolicinu mleka odradjuju mlecne zlezde koje luce vise ili manje u zavisnosti od geneteke koju ovca nosi
 
Pa ja do sada nisam video na forumu da je neko u Srbiji predstavio plodnije Romanovske, a nadam se da ces se kao odgajivac popraviti i da u ovoj a i buducim turama nece biti uginuca.:ppozdrav:
 
evo kako su izgledale za vikend , dva dana pred jagnjenje ove sa cevorkama, a matora ce za dan dva i ona da se ojagnji.
jtopwo.jpg
2gy3gg2.jpg


- - - - - - - - - -

nadam se da ce biti sve ok, jer ja i dalje imam isto radno vreme.

- - - - - - - - - -

nadam se da ce biti sve ok, mada ja i dalje radim po celi dan od 8h do 18h, a posle porodica, pa tek onda ovce.
 
kolege, evo kod mene krenulo jagnjenje. ovce su se ojagnjile u sepptembru, postavljao sam slike petorki i trojki. sada je ova sto je dala jesenas trojke ojagnjila cetvorke ispod W, a ava druga ce za koji dan. dviska prvojagnjenka trojke.
fc7iax.jpg
3524574.jpg
Kolega cetitam na rezultatima, a ovim vrijednim majkama iskrene cestitke.
 
ovce su ti predivne ostao sam bez rijeci volio bih kupiti jedno musko janje da popravim genetiku u ovih svojih ali da si blize to bi se moglo realizovat
 
kolega, stvarno je puno ljudi zainteresovano pogotovu sto se ovca parila sa W. bice na prodaju sigurno dok bude vreme za to. Veceras vidim da se i ova druga sto je jesenas dala petorke priprema za jagnjenje. videcemo sta ce kod nje biti. nadam se da ce sve biti ok. plasio sam se kako ce se ojagnjiti obzirom da je wirtac imao 120 kg.

- - - - - - - - - -

hvala kolega. iskreno daljina je velika. sve najbolje
 
evo jos jedne cetvorke ispod W od matore sto je jesenas dala petorke. jedno musko i tri zenke. jedno je bas sicakno, nek mu je Bog u pomoc, ja sam ga malo zadojio, a sad je na njega red da se bori sa ostalima :)
33m50ma.jpg
fee6na.jpg


- - - - - - - - - -

kolega nikada nisam dohranjivao jagnjad. prvi put sam to probao jesenas ove petorke sa mlekom za bebe i dobise proliv troje mi je lipsalo. ove cetvorke predhodne sve lepo sisaju, video si da su ovcama ogromna vimena i pune su mleka............ a i tako jagnjad romanovske ovce prirodno ranije pocinju da uzimaju i drugu hranu
 
Mikice neka su sa srecom i ove cetvorke, ovo malo bar nekoliko dana pazi da sisa koliko ti vreme dozvoljava steta je da propadne, a tesko ce se boriti sa vecim za sisu. Ako zatreba imas i zamene napravljene za jagnjad, dosta ljudi uspesno odhrani jagnjad sa njima, potrazi po vet. ambulantama. Jos jednom svaka cast, ovim si dokazao kvalitet nema dalje.
 
SVAKA CAST KOLEGA I DALJE TVRDIM DA IMAS NAJ NAJ OVCE U OVOJ NASOJ SRBIJI I STO SE TICE EKSTERIJERA I PLODNOSTI TAKO DA TI ZELIM DA NASTAVIS TAKO ovim recima neprozivam druge kolege vec ih molim da se nenalaze prozvani SLIKE GOVORE SVE KAO I REZULTATI KOJE POSTIZES SU ZA POHVALU
 
danas mi se ojanjila i druga ovca ali na zalos sve troje mrtvi vec nekoliko dana ona kao da mi hudi zavla ci se po zbunu i lezi sjajna je vec vise od 4 mjeseca i nije jos pocela naljevati danas se pocela jagnit i odmah sam znao da to nije uredu prvo je ojanjila kao mis bez dlake ali vece jagne kasnije je dosao veterinar i ojanjio jos dvoje koje su imali dlaku jedno je zivjelo nekih pola sata i umrlo veterinar kaze da je imala vanmarericnu trudnocu da li se to jos nekome desilo
 
meni se udarila u kapiju i stub u 4-om mesecu, odnosno gurala da prođe i pratila dve ostale dviske i izjalovila se. Vidi da nije i kod tebe to bilo? Ponekad se desi pobnačaj i kod parenja u srodstvu, ili ne daj bože od bruceloze.
 
Nazad
Vrh