Romanovske ovce

Prosto mi je neverovatno da je dala skoro 13kg zive mere jagnjadi, pa tele od buse bude 12 do 15kg.
Koliko je teska ovca? Jel imala bas veliki stomak pred jagnjenje?
Neka su ti zivi i zdravi
 
imala je ogroman trbuh...da sam se pitala kako hoda...U zadnjih mjesec dana dala sam joj tri puta kalcij i tri puta vitamine...dat ću joj i sutra. Tako ovca ne strada..i biti će dulje u rasplodu. Naravno i lijepo ju hranim.
 
svaka cast marina,a sta mislita da li je malo jedan ovan na trideset ovaca da ubacim jos jednog kakva su tu iskustva da li bi dolazilo do problema,tuce.................
 
evo i mojih prvih petorka....baš sam vesela..




Uploaded with ImageShack.us
Marina nek su ti zivi i zdravi i korisni, ja sam jesenas imao petorke divan je osecaj. Reci mi jesi li davala sta ovci za skupljanje materice obzirom da nema ogromnog stomaka, kao ova moja , sva je trbata pa i sad joj je veliki stomak 4 meseca posle jagnjenja.
2rx8u3n.jpg
 
nisam joj ništa dala...trbuh joj se povukao sam...Zadnji mjesec dala sam joj kalcij i vitamine mislim tri puta i poslije janjenja jednom. Međutim imam starije ovce se velikim trbuhima...ovca je preživać i sa starošću joj trbuh postaje sve veći...
Ako nema nikakvih problema, ako je živahna..poletna mislim da je takve građe.
Odmah poslije poroda se može dati ovci sredstvo za stezanje maternice...ako to veterinar odlući..ja još nemam takvog iskustva da bih vam mogla točno reči
Ona ovca koja mi je rodila četvorke ima trbuh kao da nije rodila...hehehe...ali od kad ju znam tako izgleda i jako je debela . Danas mi se ojanjila jedna ..ima isto četvorke..a mršava , ne znam ni sama odlke joj 4 janjeta.
pozdraav
 
nisam joj ništa dala...trbuh joj se povukao sam...Zadnji mjesec dala sam joj kalcij i vitamine mislim tri puta i poslije janjenja jednom. Međutim imam starije ovce se velikim trbuhima...ovca je preživać i sa starošću joj trbuh postaje sve veći...
Ako nema nikakvih problema, ako je živahna..poletna mislim da je takve građe.
Odmah poslije poroda se može dati ovci sredstvo za stezanje maternice...ako to veterinar odlući..ja još nemam takvog iskustva da bih vam mogla točno reči
Ona ovca koja mi je rodila četvorke ima trbuh kao da nije rodila...hehehe...ali od kad ju znam tako izgleda i jako je debela . Danas mi se ojanjila jedna ..ima isto četvorke..a mršava , ne znam ni sama odlke joj 4 janjeta.
pozdraav

hvala, svaka cast
 
Pozdrav kolege! Veceras sam jako srecan, pa imam potrebu da to podelim sa onima koji to razumeju... Ovcica koja je osmog marta prosle godine, sa 10 meseci i 5 dana starosti, ojagnjila trojke... veceras je opet ojagnjila trojke ( jednog decaka i dve curice). Dakle ona ce tek treceg maja napuniti dve godine, a vec je u dva jagnjenja dala sestoro jagnjadi. Inace pored nje, ovna i dva muska dvisceta, u cistoj rasi imam samo jos jednu dvisku, koja ce krajem februara napuniti godinu dana, a i ona bi trebalo da se uskoro prvi put ojagnji, jer sam zbog suse i nestasice hrane, morao da rasprodam ostale romanovske ovce i zensku jagnjad, da bih nekako uspeo da prehranim ostatak. Kako god, ponosan sam na Milicu (kako joj tepaju svi moji ukucani) i nadam se da cu zahvaljujuci njoj uspeti da ponovo formiram skromno, ali odabrano stado.
 
novi sam na forumu imam nekoliko ovaca i prije godinu dana sam cuo za ovu rasu ovaca potrazio sam je na internetu i naisao sam na ovaj forum procitao sam skoro sve posrove i odlucio da i ja kupim ove ovce prije desetak dana kupio sam dvije sljezice i jednog ovnica koji sad ima 25kg a trbusi mu uvijek iznad leda jede ko veliki ovce ce se jagnjit pocetkom marta pa me zanima hoce li ih on moc mrkat HVALA UNAPRIJED SVAKA CAS ODGAIVACIMA OVCE SU VAM 1 KLASA
 
posto imam jos ovaca kad sam ga tek doveo vidio sam da je zainteresovan al nema mase i velicine da ista uradu hvalapuno
 
vidjet cu onda da ga zamjenim za veceg tamo u aprilu al opet zao mi ga pravo fin ovnic i vec mu je pocela rasti griva
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh