Romanovske ovce

Slika me prevarila,dobra nega krije godine.
Po popisu odgajivaca pune godinu dana tek pocetkom februara,tad ocekujem i jagnjenje sjagnjene su poznaje se,sta ce biti videt cemo dal genetika je ok ili ne,hranjene su dobro pripustene u propisnoj kilazi.
Ja sam izvukao tako 2 jagnjeta i 1 tele,drugo tele je veterinar okretao hvalio se da tako okrece i jagnjad pa sam se pitao dal je istina ili ne,posto je ovca sitna a covekova ruka ipak glomazan instrument:).
:ppozdrav:
 
Ne mogu da nadjem adekwatnu komparaciju za to napredowanje ka teta Bosi,owim tempom ako nastawim pewaću:'Jesen prodje,ja te ne položih.',ali nadam se da ću ubaciti u 5-u brzinu uskoro!:-D
 
Kolega Miladinovicu nadam se da ce sve u februaru proci kako treba i da ce sve proteci u najboljem redu, a korekcije jagnjadi pri jagnjenju ne bih komentarisao. :D

Dejane, za nauku uvek ima vremena, ali za ženidbu sve manje. Verujem da ćeš u Novoj godini realizovati svoje ideje.
::vino:: ::vino:: ::vino::
 
Mislim da sam blize ovoj drugoj opciji,nego prvoj,ali da bi obe opcije bile uspesno zavrsene,prva mora da bude ipak prva odradjena. ::namigivanje::Diploma,zena,dete....jos mi samo to ostalo da odradim od bitnih ovozemaljskih poslova. :ppozdrav:
 
Bit ce sve ok nadam se.Ja nisam skolovani veterinar,tako da vecinu stvari ucim u praksi i slusam iskusnije,ponesto od toga primenjujem sam,ono sto ne znam rade profesionalci.Korekcije kod jagnjenja sam samo cuo od ovog coveka zato sam i pitao dal vi imate slicna iskustva i price.Ili se prosto jagnje namesti i izvuce karlicno.
Nadamo se boljem u Novoj godini,sto i vama zelim Gospodine Njegicu.Lepo provedite praznike.
::vino::
:ppozdrav:
Mislim da sam blize ovoj drugoj opciji,nego prvoj,ali da bi obe opcije bile uspesno zavrsene,prva mora da bude ipak prva odradjena. ::namigivanje::Diploma,zena,dete....jos mi samo to ostalo da odradim od bitnih ovozemaljskih poslova. :ppozdrav:
[/quote]
Nadam se uskoro da ces to odraditi da se ova bela kuga smanji:),a mi mladji da se na vas vadimo i duze momkujemo;).
:ppozdrav:
 
Jos par godina ludovanja i mogu da se povucem u bracnu penziju;),ili pak da ostanem veciti nezenja stara Lola:)
:ppozdrav:
 
hahahaha nas narod da manje prica vise bi imao al sta ces im,jos sam mlad oni drze na oku ove preko 30 slucajeve,za nas mladje nema zime,mozemo da biramo na brojnom zenskom trzistu jos uvek:)
 
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
Svim farmerima, sttočarima a ujedno i uredništvu sretnu, uspješnu i plodnu Novu 2010g od srca želi Pavle sa suprugom.
POZDRAV SVIMA!!!! :ppozdrav: ::vino:: :sreca:
 
Da li imas broj telefona od tog coveka koji prodaje jagnjad u Aleksandrovcu?Posalji ako imas
 
Kako si Miladinoviću? Šta se radi, ima li zime, kako su tvoje ovce i da li je janjenje u redu.
Nešto nam slabo radi Romanovski forum!!!!
POZDRAV!!!! ::prica::
 
Nazad
Vrh