Rolo balirka.

Купиш детету праве играчке а не да буљи цео дан у рачунар <a href="http://www.youtube.com/watch?v=I4uHU7ON6hk" target="_blank">
 
Poslednja izmena od urednika:
Nimalo naivna "igracka" izuzetno sposoban traktor sa podosta i konja,a malac me posjetio na moje mladje dane
 
Данас сам гледао ову ролерку, каишеви скинути извукла се спојница ,шта мислите колико вреди пара,120*150, везивање са два конца, фиксна комора, хидраулично подизање пикапа, врата држе цилиндри без забрављивања.


- - - - - - - - - -

Успут сам видео и овај утоваривач за роло бале.http://www.dodaj.rs/t/W/tG/4ujGHrV
[url=http://www.dodaj.rs/?P/iP/1FwigeVi/dscn2167.jpg][img]http://www.dodaj.rs/t/P/iP/1FwigeVi/dscn[url=http://www.dodaj.rs/?1e/9C/45ODFz74/dscn2170.jpg][img]http://www.dodaj.rs/t/1e/9C/45ODFz74/dscn2170.jpg
 
Po meni to ok cena,za te pare mozes kupiti samo heston..
Slican sistem kao kod welger presa rp 150,kaise ces lako zamenit jer su to kratki kaisi,samo moras spojnice imat,ili ih mozes i sam napravit.
Ali ako mislis da dodas jos malo, bolje uzmes welger pa ces je kasnije i lakse prodati,s tim da ova ima vezivanje s dva kanapa sto je ujedno i bolje od sistema koji koristi welger presa.
 
Po meni to ok cena,za te pare mozes kupiti samo heston..
Slican sistem kao kod welger presa rp 150,kaise ces lako zamenit jer su to kratki kaisi,samo moras spojnice imat,ili ih mozes i sam napravit.
Ali ako mislis da dodas jos malo, bolje uzmes welger pa ces je kasnije i lakse prodati,s tim da ova ima vezivanje s dva kanapa sto je ujedno i bolje od sistema koji koristi welger presa.
Игоре истог смо мишљења, једно је боље а марка се не тражи, док друго има име и јачу цену од 1000е. Но ја нисам трговац него ми треба машина за рад која ће ме лепо послужити , шта се може купити за 3000е велгер не може, какве су њу холанд систем летва ланац.
 
Po meni ti je sistem letva lanac mnogo bollje resenje,Kakvo je vezivanje kod te new holland?

Не знам, нисам ишао да гледам ни једну њу холанд, зато и питам.

- - - - - - - - - -

У недоумици сам шта да гледам уопште за горе наведене новце.
 
a9dzNdL_460sa.gif
 
Da li rolo prese vise ili manje obijaju suvu detelinu, od prese za kockaste bale? i koje manje obijaju od rolo presa na valjke ili na kaiseve?...
 
Manje omlati jer nemas tolko habanja i secenja mase,nego diretno ide u komoru,no tu je problem sto ako radis po velikoj vlazi a nije osusena cak dan dva duze nego kada se sprema u malu balu oce da se upali.Za te stvari su ti najbolje sa zatvorenom komorom jer sve ostane u bali ako se i iskruni,dok kod valjka i kaisa ukoliko je bas jako suvo oce da ispada,moze se jedino smanjiti malo ukoliko povecas brzinu pa se brze pravi sloj na sloj,ali to onda vec moras imati i kvalitetniju presu.
 
Хајде разјасните ми ово, за увијање у фолију је боље што сабијенија бала,ок, е да ли је тачно да ће балу боље сабити варијабилна каишарка или ролерица са ваљцима,прича ми човек који је имао клас 44 да му у почетку мотања остајала шупљина ,слабија сабијеност, па је исту продао и купио каишарку варијабилну хестон, каже да му она много боље сабија балу. Па која се у пракси показала боље, прочитао сам све постове и разне друге форуме али нигде нема неког заједничког мишљења шта је на првом месту, другом... Нека неко објасни : ваљци су добри за то и то, каишеви ... летва ланац може да ради кукурузовину или не може, волео бих такво објашњење и лако би се одлучио шта да купим, ако се одлучим касније да купим увијач а балирка не може да ради мало влажније па морам да је мењам и опет из почетка , није ово само моја дилема ,верујем да има оваквих као ја пуно .
 
Varijabilna,bilo kaisarka,letva-lanac ili na valjke,sabija balu od samog pocetka,prese sa fiksnom komorom nerade to najbolje ali i one imaju svoju primenu.Za senazu ti treba presa sa nozevima a za suvo seno-slamu moze bilo koja,nije svaka za sve,zavisi zasta ti treba.....................
 
1.Valjak je dobar jer kad kupis polovnu na valjke nemas neki ulaganja ako je masina dobro ocuvana,ako je stajala na kisi cuo sam da su neki menjali po koji lezaj ali nista strasno.Sabija balu svugde,zelenu masu takodje ali najace je nabijena s krajeva,sto je i logicno jer cim je bala blize valjcima ima veci otpor i bolje se nabija.U suvoj godini je problem sto ne mozes raditi slamu bez da padne neka vlaga,naravno ukoliko pokisne slama,ili pravis za nijansu mekanije bale mozes da radis no opet zavisi od tipa prese,i oblika valjaka.Za zeleno nema problema s kvarenjem govorim o bali 123x125,ako je veca komora onda imas vecu balu samim tim i puno vise prostora do valjaka koji nije sabijen,em su teske bale za manipulaciju i potreban je ozbiljan utovarivac.Ali globalno nema kvarenja u sredini,mi sto smo imali pokvarenog imali smo u zadnjem sloju,verovatno samo de se probusila folija neprimetno i tu je doslo do kvarenja,nijedna bala u sredini nije ni trunke imala nista.

2.Kais je dobra stvar ali po meni ukoliko se kupuje nova presa,ili ukoliko se planira uzeti set novih kaisa,jer tesko je razaznati da li su jos dobri kaisi i kolko ce trajati,jel presa stajala zadnji 5-10 godina na suncu i kisi ili je bila u supi ili je radila,da li dolazi do okretanja kaisa kad radi zeleno,ali prednost je ta sto mozete praviti i velike bale a da su i one dobro sabijene (moje neko licno misljnje je da za zeleno bala od kaisarke varijabilne precnika 125cm i komora od valjka 125 cm nema znacajne razlike ili nikakve i da ukoliko se stavi dovoljan broj okretaja tj slojeva folije biti i jedna i druga masa zdrava bez kvarenja-masa je bila seckana sa presom na valjke mozda i to znaci mada ne verujem da i kad se nebi seckaala masa da bi doslo do problema).Prednost kaisa je sto radi i u izuzetno suvim uslovima mana toga je sto morate stavljati vise veziva kada radite sa sistemom mreza,jer je veci pritisak bale i one se samo raspuknu,ako ne pri baliranju onda ubrzo u kamari.Prednost je ta jos sto je se lakse vrte i sto su da kazem jednostavnije gonjene jer nema tolko lanaca i lancanika.ALi opet napominjem stari kais je problem jer ukoliko jedan pukne uglavnom bi trebalo sve sratiti,sopojnice se nadju skrati se to,obicno je kais pri kraju izrondjao i pri spojnici puca,za slamu malo slabije se nabija i ide to,al za senazu i zelenu masu to su velike kilaze i tu nema greske mora sve biti maximalno utegnuto.

3.Letva i lanac,kod nas najmanje zastupljene prese tj.u nasem kraju,ja sam imao iskustvo lose sa slicnom tj.video sam u radu i za mene su bile prekrizene kao da ne postoje,no imali smo neku prepisku tu u ovoj temi ja i jedan clan,koji je tako isto govorio o presama na kaise,jer smo posmatrali iskljucivo iz tog jednog primera prese koje smo videli i koje su bile lose,ali ne znaci da su svi tipovi i sve prese lose,jednostavno tako je ispalo.
Ove presu su dobre jer na primer ne gube masu kada se radi lucerka suvlja sve ostane u komori,kazu ljudi da dobro sabijaju masu,i da takodje rade u suvim uslovima,za zeleno ih isto hvale,no opet mane su tu kakav je lanac,jel istegnut il nije,da li se moze naci drugi,da li se moze kada se desi nesto neocekivano zakrpiti,to je vec stvar svakog sta ocekuje od masine i na sta je sve spremam.Potrebna je za nijansu veca snaga od presa na kaise.

E sad sto je zajednicko za sve prese jeste to da bi trebala da ima kip rampu,da se ne mora ici u rikverc kad se izbacuje bala,da ima siroki pik ap kako bi sto lakse sakupila masu iza vecih kombajna,ili ako malo vetar razduva lucerku,pozeljno je da ima rotor za ubacivanje mase,takodje da ima nozeve za secenje mase,da ima hidrulicno odstopavanje,mreza je pozeljna,ako je manila da ima vezivanje sa dva kopca zbog brzine,i da se sa sistemom upravlja iz kabine je takodje pozeljno,da ima kardan sa dva zgloba,mehanicko kopcanje vrata kako nebi pritisak ulja drzao,no sve ove stvari zavise od proivodjaca,svako ima neke prednosti i mane ali je to preopsirno da bi se o tome pisalo,i to je vec rasprava o svakom tipu masine posebno.
Ovo su moja neka zapazanja o rol balerima koja sam pokuso da saberem sva u jedan post.O ovome bi se moglo napisati par stranica da ne kazem citav mali prirucnik.
 
Poslednja izmena:
kakva su vasa misljena za presu welger rp 150 ? kakva je ,koje su dimenzije bala,koliki je pick up ,da li je moze vuci 577
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh