Rolo balirka.

Ja sam baš juče promenijo na dva valjka po jedan ležaj upitanju je rp 15,zubčanike sam skinuo radapcigerom i nema šraf nego zeger prsten .Nema kajle da drži zubčanik nego dva ekscentra.Mislim da bi si zubčanik mogao skinuti i bez radapcigera samo ga kvrcnuti u suprotnu stranu u koju se okreće da se oslobode ekscentri i mogao bi ga skinuti rukom
 
na welgeru lancanici stoje na ekscentru i ekscentar je u sredini rupe znaci kad se skida lancanik blokira se valjak i nesto se zavari na lancanik i udara kontra od smjera okretanja valjka posto ga ekscentar zateze kako se valjak okrece, imao sam rp 12 4 godine i sve sam lezajeve mijenjao
 
Pozdrav.Planiram da kupim rolo presu pa me zanima ako neko moze da mi kaze da li seno mora da bude dobro osuseno da se nebi ,,upalilo" ili ne mora, i da li je moguce da se upali seno kada se balira rol presom?
 
Seno je po definiciji SUVO.

Ako nije suvo, nije seno.

Ako baliraš robu, koja nije suva, ili radiš senažu (moraš motat u foliju), ili bacaš pare, pa imaš u balama otpad i pretnju od samoupaljenja.

Ako držiš bale odvojeno teško bi se upalile, pošto imaju veliku površinu usporedbi s masom i 'hlade' se. Ne mogu postignut dovoljno visoku temperaturu.
Dok je to u kamari druga slika.

Rol balira nije čudotvorna, da ti od mokre trave napravi suvo seno.
 
John Deere na valjke sa Novosadskog sajma..............

eretro.jpg


w8kbrt.jpg
 
Evo slika od pre par dana,zamenjen 31 pik ap prst,jos zena de sam narucio kaze jel moze 31 mesto 30 ma reko dajte,ko da je znala da bi falilo,namucio sam bas bas,i proveo bukvalno citav dan,najvise muke zadali oni fabrcki sto jos nije skinuta farba sa navoja...




200520131062.jpg



200520131061.jpg
 
pozdrav forumasi,imam presu za seno obicnu razmisljam da predjem na rolo presu mnogo je bolje u mom kraju nije jos bas toliko zazivelo,pa me zanima sta mi vi predlazete velicina bi mi bila idealna od 80cm do 1 m koje su to prese sto rade bale tipa welger claas koji model i sta mi vi predlazete koju da kupim inace imam torpeda od 60 ks da li bi on mogao da opsluzuje takvu presu? i za koje pare moze da se nadje? hvala vam puno :)))
 
najmanju koju sam video a da je standardna presa je bila krone 100x100 kombinacija valjci x lanci jako lagana za pogon bez problema je tera traktor od 60 konja
 
Nazad
Vrh