Rolo balirka.

iso sam juce ali sam isao preko prijedora

- - - - - - - - - -

stigo strojcek kuci
viewer.php
[/URL] [/IMG]
viewer.php
[/URL] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
brat mi je kupio claas rolant 44 s,probao je i radi odlicno sa kanapom,ali ne zna kako se ukljucuje vezivanje mrezom.molio bih vas ako neko zna da mi pokusa objasniti.
 
mislim da je 4500 eura,a slike cu postaviti sutra i tacnu cenu

- - - - - - - - - -
evo obecanih slika,a placena je kao sto sam i rekao 4.500 eura
 
Stiglo pojacanje,ovi dana bilo malo remonta tj. menjanje lanaca,pregled i pretres cele prese,ostalo jos samo da se zamene pikap prsti koji fale,probana sa polunakislom sojinom slamom koja ostala od zime i nije isla na lozenje sa ukljucenom seckom,posle muka oko sistema mreze ipak odradjeno sve iako mi trebalo 3 sata samo za to i uvuko sam se u mrak,mreza nije koriscena dosta dugo i toliko je bilo prljavstine da je nagurivala mrezu iza oklagija koje je uvlace i pocela da namotava na njih,malo je falilo da sve skinem dole,same bolcne tj. ona na kojoj je kocnica i koja treba da se vrti zapekla,posle ne moze mrezu da ubacim moro sam da vadim sloj papira jer su bolcne ne razradjene al dalo se oguliti unutrasnjost rolne pa sam je nekako navukao,i kada sam sve ocistio i sredio,onda je prosla mreza do valjaka i cim su je valjci ubacili u komoru znam sam da ce biti to to,namucio sam se dosta,ali sada je bar spremna za sezonu..Evo koja slika.
15042013957.jpg
dsc05405j.jpg


dsc05410e.jpg
dsc05421r.jpg

dsc05417r.jpg
dsc05411l.jpg


dsc05414u.jpg
dsc05413z.jpg

dsc05425bo.jpg
dsc05433tv.jpg


dsc05379yn.jpg

14042013953.jpg



U balu je stalo 30 mali bala neke su bile manje neke vece,tako da neka srednja velicina.S tim da sam isao do 3. satdijuma zbijenosti od 10 mada je pitanje i ovako ocu moci dici balu,sam je ne mogu prevrnuti.:)
 
Poslednja izmena:
verovatno tako dovlaci,posto nam se nije hvalio da se ponovio sa omotacem,tako i moj drugar radio kaze da se kolicina mleka povecava...svaka cast dulicu za presu :D a i za zelenka :D
 
Nisam uzeo jos omotac,bice forum obavesten kad se to dogodi :) samo za hranu donosim,u planu je omotac ove godine a sad videcemo kako ce da ispadne.
 
ja sam svoju isprobao pre 2 dana i prvi utisci su odlicni nisam imao aparat da poslikam ,
koliko slojeva mreze stavljate na balu slenaze
 
bale nabije extra nabijao sam izlazila je kazaljka iz crvenog ulazila do pola bijelog a traktoru nije uopste tesko kao sa welgerom komoru ne otvara koliko sam ja primijetio napravio sam 5 bala sa njom i za sad je ok

- - - - - - - - - -

imali gdje u srbiji da se kupe nozevi za rolo balirku clas
 
Ako neko zna da mi objasni,kako se skida zupcanik(lancanik) sa valjka i kako se vadi valjak iz komare.Upitanj je Welger rp 15
Moze i radionicko uputstvo ako neko ima.
 
On ti je konusan i nebi trebo previse muke da ti zada,znaci skines sraf u sredini i polako ga kvrckas ili sa kandzama skines,a sam valjak samo skidas redom srafove samo ce ti se reci,nikakva posebna tehnika nije u pitanju.
 
Nazad
Vrh