Rolo balirka.

Kada sam je kupovao kanap nije dolazio u obzir ni slučajno već samo mrežica.Kod mene je veoma jednostavan sistem vezivanja, nema šta da se pokvari.Zezalo me je neiskustvo i neznanje u početku, ipak sam naglo prešao sa klasične na rol balirku a nemam nikoga da pitam šta i kako pa sam se sam učio na teži i lakši način.
 
Isto kanap nije bio u razmatranju, ako nesto zeza otkloni se, al nema sta sto kaze kamarad.
Meni je smetalo sto je cupavo po krajevima, ruzno izgleda a vezano je dobro. Kod kanapa ni ne moze bolje.
 
Kod mene ima oboje ali elektronika od mrezice nije ispravna, kupio sam je svesno tako, u planu je bilo da se osposobi odmah ali nedostatak majstora cini svoje, jedan obecao ja nisam mogao tad, kasnije on u guzvi, malo moja neorganizacija, neozbiljnost i dan danas neispravno pa vezem kanapom.
Inace nije za porediti mrezu i kanap.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moja veže samo kanap,i ja tako već 4 godine i navikao se,samo kad ne kockam više...
Međutim, otišao drugar na more,a stigla mu lucerka da se skloni,reko to ću ja,no sikiriki,i uzmem od njega traktor i presu,njegova naravno nova presa i veže mrežicu,i traktor nov ima klimu...ajme ,al sam smorio kad sam njegovo završio i prešao na moje sa mojom kombinacijom...
 
Tip 750,ako nađem dobar...problem je što se to kod nas slabo koristi pa po poljo apotekama dugo stoji i onda ne valja, puca,u tom slučaju stavim tip 500 jer taj koristim i u drugoj presi...
 
Tip 800, mnogo vise sveze.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da li neko ima balirku rivviere casalis rc94?
Zanima me da li može IMT 539 da odradi sa takvom balirkom 100-150 bala godišnje gde neće raditi više od 20-30 bala u cugu?
Znam da je kombinacija valjaka i kaiševa, a da li je komora sa bravom ili je drže dvosmerni klipovi?
Na koji način funkcioniše vezivanje?
Hvala unapred na odgovorima.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Emte pestošeset samo peva, mora da mu se naredi idraulika za plugove prevrtače i ujedno da se učini rad sa rolo balirkom udobnijim(da sve radi preko džojstinga a jok da kipujem balu na kockicu).
Šalu na stranu, pitam za Rivijeru rc 94 za zeta i sestru koji imaju 50 ovaca a ne bave se samo poljoprivredom pa bi da za relativno malo novca da nađu balirku da smanje fizikaliju.


Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Pozdrav. Skoro sam uzeo za moje manje domaćinstvo rolo presu John Deere 540. Interesuje me da li osim mazalica i lanaca treba još nešto na njoj podmazivati i sa čime?
 
Mi smo za celu prošlu sezonu,dva puta podmazali na mazalicama po malo,a lanac je nov i njega smo često podmazivali sa mixom nafte i ulja i to je to...šteta što na ležajevima valjaka nema mazalica,to bi bilo dobro da može da se podmaže povremeno.
 
Svaka sitnica vredi.
Odbacivac bale recimo, mozda je nekom smesna stvar ali mnogo znaci.
Skoro rodjak jedan kaze da je kupio rol presu, ja ga pitao za opremu, covek zna da je Claas i to je to.
Kad sam video na slici, oprema klot.




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To sve diže cenu do drastičnih granica.Kod mene fali još sečka, tada kada sam kupovao to je koštalo još 2.000-2.500 e plus što mi je ozbiljno probijalo budžet.Da mi treba, treba jer radim zelenu masu ali beše mu, nisam tada bio spreman za to planinarenje.
 
I meni je danas zao sto nismo dodali za presu jos bar 1000e, ali onda tako bese, ogranicen budzet a i nismo smeli docekati sezonu bez nje.
Zavrsava mi posao i zadovoljan sam ali da ima bolje, naravno da ima.
I mi radimo zeleno, muka jeste odmotavati ali nemam ni traktor kadar za secku pa sam se pomirio sa tim da mora kako mora.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh