Restitucija

ako su do sada vratili samo 1200 Ha, ovim tempom vracace 30-50 godina
mislim da je samo saociju, jm se vec pomirio da od dedovine nece biti nista
 
Ja imam sve potrebne papire, ali sam cekao sa podnosenjem zahteva, otprilike do sada... U narednih 10ak dana cu podneti zahtev.
Razlog zasto sam cekao, je najavljena izmena zakona, i uvodjenje supstitucije...
 
Problem je gde je odradjena komasacija ... tu ce se nacekamo

Zašto? Baš je tamo lakše, pošto je bila komasacija znači da potražuješ zemlju iz komasacione mase koja je državna. Tamo gde nije bilo komasacije, ako su ti uzeli pa dali partizanima onda ti ne mogu vratiti tu zemlju nikako i nikada.
 
Zašto? Baš je tamo lakše, pošto je bila komasacija znači da potražuješ zemlju iz komasacione mase koja je državna. Tamo gde nije bilo komasacije, ako su ti uzeli pa dali partizanima onda ti ne mogu vratiti tu zemlju nikako i nikada.

Zakonom o supstituciji se resava sve , znaci treba da vrate neku drugu zemlju koja je u vlasnistvu drzave
 
Mnogo bi znacilo da se donese taj zakon.
Kada tacno istice rok za predaju papira, trebalo bi da ima jos oko 2 meseca?
 
Zakonom o supstituciji se resava sve , znaci treba da vrate neku drugu zemlju koja je u vlasnistvu drzave

Zavisi kako se tumači. Može i ovako: uzeta je zemlja tj. neke parcele i one su ušle u komasacionu masu. To znači da potražuješ bodove iz komasacione mase. Drugim rečima, tvoja zemlja je sada pretvorena u neke bodove u masi i ti potražuješ iz te mase zemlju tj. bodove - ne tražiš drugo nego svoje, nije supstitucija nego restitucija. I da ti nisu oduzeli zemljište svakako ne bi imao te iste parcele nego bi dobio poene tj. drugo zemljište iz komasacione mase.
 
Bice, bice za jedno pola veka...
Ad treba da se uvode skupe kazne, ekoloske takse, porezi ili bilo koji drugi vid deranjampo dzepu tu su u korak sa Evropom I njihovim preporukama, a kad treba zemlja da se vrati onda uvek nesto koci...

- - - - - - - - - -

Jaooo ala prde... Kazu drzava nece biti u velikoj steti...pa kao da daju svoju zemlju I poklanjaju nekom.
2 Stvar da ce drzava dobiti vise para porezom nego od zakupa...ahaaa al juce.
3 Stvar d ce biti reseno za 3-4 godine, a to obecavaju godinama.
 
Nazad
Vrh