Restitucija

Imao sam iste probleme, da te papire ne mogu da nadju u opstini ni u sudu u arhivi, tri puta sam im slao dopise i na kraju uspeo da preko neke veze u opstini posaljem dopis od strane opstine da oni su im poslali sve sto imaju i da to sto traze ne postoji. Sada da li ce ovima to biti dovoljno ne znam vise ...uglavnom popizditis veliki

Ma da , u katastru i opstini papir overen da to nema . ja sam im predao pre 10-ak dana pa ce vidimo sta bude
 
Mojima je u vreme komunizma oduzeto neko zemljiste, tu su bile neke drzavne firme. Neke od njih su i dalje u drzavnom vlasnistvu ali u stecaju a neke su prodate. Posto je parnica na sudu dobijena a firme nemaju odakle da isplate potreban novac, da li je moguce nagoditi se i uzeti opstinsku zemlju umesto para ??

Ako vam je neko uzeo zemlju to nisu mogle biti državne firme, zemlju je mogla da uzme samo država i posle da istu tu zemlju da nekom drugom na korišćenje ili u vlasništvo (tzv. agrarni interesenti).

U svakom slučaju, ako ste dobili parnicu protiv države onda je obveznik vraćanja država i može vratiti i drugu adekvatnu imovinu ukoliko nije moguće vratiti zemlju koja je uzeta. Meni nije jasno, po kom zakonu ste vi vodili parnicu i protiv koga?

- - - - - - - - - -

pre desetak dana me pozvala jedna gospodja kojoj radim zemlju, da joj orijentaciono objasnim gde joj se nalazi zemlja koja treba da joj se vrati, ima sve top.brojeve iz arhiva, uradjena joj indetifikacija parcela-jedno 70% parcela su u privatnom vlasnistvu, sve joj radila advokatica inace sama nebi uspela da uradi...

Da li je u toj katastarskoj opštini bila urađena komasacija u periodu od otimanja do danas?
 
Upravo tako , ako je radjena komasacija nemoguce je dobiti identifikaciju parcela , i prilaze se potvrda agenciji .
 
koliko ste dugo cekali odgovor od agencije?interesuje me ako je na primer zgrada koja treba da se vrati porusena a na tom mestu sazidana druga,verovatno da ce drzava dati obveznice,e sad mene interesuje na osnovu cega se odredjuje cena kvadrata i ko to odredjuje,molio bih ako neko zna da da odgovor
 
Pa izgleda da su od danas krenuli. . . jedan Dolovac bio. . . treba da mu vrate zemlju. . . medjutim, rekli mu da ne mogu da mu vrate zemlju, vec da mu daju drzavne obveznice. . . razlog je taj sto se njegova zemlja ne nalazi u drzavnom vlasnistvu vec je data bezzemljasima.. .

- - - - - - - - - -

da li je neko koristio ovaj sajt za pregled podataka restitucije. . . kako se salje zahtev za sifru???
http://212.62.32.199/RestitucijaZaWeb/Default.aspx
 
I koliko vrede, odnosno sta moze da se uradi sa tim drzavnim obaveznicama? :haha:... mojima je uzeto oko 5h i dato nekim vajnim bezzemljasima koju tu posle skoro nikad nisu ni usli da rade nesto :kisa:...
 
Tako je i meni receno , ako se ta zemlja ne nalazi u drzavnom vlasnistvu slede obveznice .. banda !! MK i slicni bi trebali da kupe drzavno pa razumite ih !
 
Kolko ce te obeznice da vrede posle nekoliko godina, jer ce se isplacivati na rate, plus i inflacija. Otici ce zemlja ko da je nije ni bilo. Umesto da vrate i da budu zadovoljni jer ne isplacuju izgubljenu dobit, oni ovako
 
Pa izgleda da su od danas krenuli. . . jedan Dolovac bio. . . treba da mu vrate zemlju. . . medjutim, rekli mu da ne mogu da mu vrate zemlju, vec da mu daju drzavne obveznice. . . razlog je taj sto se njegova zemlja ne nalazi u drzavnom vlasnistvu vec je data bezzemljasima.. .

- - - - - - - - - -

da li je neko koristio ovaj sajt za pregled podataka restitucije. . . kako se salje zahtev za sifru???


http://212.62.32.199/RestitucijaZaWeb/Default.aspx

Na navedenu mail adresu sa sajta pošalješ željenu šifru,uz skeniranu potvrdu da si predao zahtev i onda ti pošalju mail gde se potvrđuje tvoja šifra i kako se koristi aplikacija.
 
Pa izgleda da su od danas krenuli. . . jedan Dolovac bio. . . treba da mu vrate zemlju. . . medjutim, rekli mu da ne mogu da mu vrate zemlju, vec da mu daju drzavne obveznice. . . razlog je taj sto se njegova zemlja ne nalazi u drzavnom vlasnistvu vec je data bezzemljasima.. .

- - - - - - - - - -

da li je neko koristio ovaj sajt za pregled podataka restitucije. . . kako se salje zahtev za sifru???
http://212.62.32.199/RestitucijaZaWeb/Default.aspx

Koliko vidim ovo je lazan neki sajt ne nasedajte na to , jer na njihovom zvanicnom sajtu to nema !
 
Dali neko ko pokrene restituciju bez obzira na druge naslednike koji recimo i ne znaju da su naslednici, je jedini naslednik
 
koliko ste dugo cekali odgovor od agencije?interesuje me ako je na primer zgrada koja treba da se vrati porusena a na tom mestu sazidana druga,verovatno da ce drzava dati obveznice,e sad mene interesuje na osnovu cega se odredjuje cena kvadrata i ko to odredjuje,molio bih ako neko zna da da odgovor

Nisam skoro gledao Zakon o restituciji ali ako se dobro sećam negde piše da se vraća ista imovina ako je moguće a ako nije moguće onda adekvatna imovina sa teritorije republike Srbije a ako to nije moguće onda novac. Ovo molim vas prvo proverite pa ako je tako, na usmenoj raspravi možete reći da ne verujete da ne postoji na teritoriji Srbije adekvatna imovina i predložite nešto što smatrate adekvatnim - neke lokale državne na primer ili neku državnu imovinu i tražite da se odredi sudski veštak koji će da kaže da li je to adekvatna imovina - naravno vi se potrudite da nađete neku adekvatnu koju predlažete i insistirajte da veštak proceni koliko košta ta imovina koju predlažete za vraćanje i koliko bi koštala imovina koja vam je uzeta (da je adekvatno održavana u stanju u kome je uzeta) itd...
 
Nazad
Vrh