Restitucija

I koliko vrede, odnosno sta moze da se uradi sa tim drzavnim obaveznicama?
Na ovom sajtu http://www.belex.rs/ u gornjem uglu ovo sto pise A 2013, i pomera se na gore vertikalno su obveznice i u procentima njihova vrednost od nominale.
Uglavnom se sa njima trguje svakog dana. Ima ih razni, a najvise od devizne stednje. Taman za dve tri godine da apsolviraju restituciju, pa lepo da se nastavi trgovanje obveznicama od 2016 do 2025.
A uradis to da ih prodas, uzmes kintu. A ima i drugih kombinacija.
 
Dali neko ko pokrene restituciju bez obzira na druge naslednike koji recimo i ne znaju da su naslednici, je jedini naslednik
Ne može biti jedini naslednik, jer će ti tražiti rešenje o ostavinskoj raspravi od oštećenog.http://www.besplatnapravnapomoc.rs/...i-da-ucestvuje-tome-da-li-ce-vracena-imovina/
Ja juče dobio dokumentaciju iz katastra posle pet meseci čekanja,a danas ceo dan u gradu na relaciji katastar-opština-arhiv-pošta...i skoro ništa nisam uradio.Da poludiš.Od ovoga bi i Toma Fila dig'o ruke.
 
Poslednja izmena:
E to si u pravu.:osmeh:
Na kraju sam poj'o Snikers sa sve papirom,i izduvanio dve cigare jednu za drugom.
 
majka i ujak su bili krajem februara u NS na raspravi
1. predmet su to jutro dodelili novom referentu koja nije imala pojam o slucaju te ga nije imala vremena pregledati i pripremiti se
2. kopije iz istorijskog arhiva koje je mama preko veze ubraznim postupkom uspela da dobije ONI NISU DOBILI, uredno posalto preporuceno postom
kaze ujaku jedan lik tamo ( drzavni cinovnik koji tamo radi) STA CE VAMA ZEMLJA PA "MI' SMO VAM VEC VRATILI ( za vreme Slobe deo je vracen)
usta te .e.em zvalava....koji to "MI"....pa on ko iz svog dzepa da vraca mamu mu zvalavu
DRZAVA DEFINITVNO NEMA INTERESA DA VRATI ZEMLJU............jer je jagma za zemlju,vracaju lokale i stanove jer sa njima neznaju sta da rade i nekretnine traze stalno odrzavanje
 
Od mene neće dobiti ni jedan originalni dokument,samo overenu kopiju, baš zbog takvih stvari.
 
majka i ujak su bili krajem februara u NS na raspravi
1. predmet su to jutro dodelili novom referentu koja nije imala pojam o slucaju te ga nije imala vremena pregledati i pripremiti se
2. kopije iz istorijskog arhiva koje je mama preko veze ubraznim postupkom uspela da dobije ONI NISU DOBILI, uredno posalto preporuceno postom
kaze ujaku jedan lik tamo ( drzavni cinovnik koji tamo radi) STA CE VAMA ZEMLJA PA "MI' SMO VAM VEC VRATILI ( za vreme Slobe deo je vracen)
usta te .e.em zvalava....koji to "MI"....pa on ko iz svog dzepa da vraca mamu mu zvalavu
DRZAVA DEFINITVNO NEMA INTERESA DA VRATI ZEMLJU............jer je jagma za zemlju,vracaju lokale i stanove jer sa njima neznaju sta da rade i nekretnine traze stalno odrzavanje

Mora da je s brda neki dodjosh ... sto ga nsite oladili oma ? Jao sto meni tako neko ne kaze ..
 
Šta traže na raspravi u Novom Sadu ,da li svaku parcelu posebno gledaju i proveravaju .

Bolje da ne znaš šta traže - čuo sam od jednog što je bio na raspravi da su tražili da dokumentuješ od momenta uzimanja šta je država radila sa njegovom zemljom do komasacije. Inače, kako se čini u ovom momentu, od svega što su narodu uzeli, vratiće samo ono što je uneto u komasaciju kao državno vlasništvo odnosno ako nije bilo komasacije onda one parcele koje su u ovom momentu državne. One parcele koje su oteli pa dali partizanima - od njih nema ništa. Nadam se da je sve ovo dezinformacija ali ne miriše na dobro...
 
Jel ima jos neko da je konfiskovan a da nije mogao da uknjizi parcele jer se pravobranilac iz Zrenjanina zali vasem predmetu? U mom slucaju, dodeljene su mi parcele od komisije za vracanje zemljista pre 5 god. uz resenje koje ne mogu nikako uknjiziti.
 
Jel ima jos neko da je konfiskovan a da nije mogao da uknjizi parcele jer se pravobranilac iz Zrenjanina zali vasem predmetu? U mom slucaju, dodeljene su mi parcele od komisije za vracanje zemljista pre 5 god. uz resenje koje ne mogu nikako uknjiziti.
Po kom osnovu se žalipravobranilac? Šta mu je argument? Da li su ti dodeljene iste parcele koje su oduzete ili je bila komasacija pa su ti dodeljene druge iz komasacione mase?
 
Komasacija je sprovodjena 1975-6 nebitno. Dakle nisu vracene parcele koje su oduzete sto nikako nije bilo moguce, vec konkretno kod mene, a i kod vecine su vracene te parcele koje su bile pod PIK-om. U medjuvremenu PIK je kupljen od nekog privatnika koji je kupio samo nekih 700 ha od ukupno 1400 ha (nisam u potpunosti siguran) a od ostatka se vracalo ljudima koji su bili konfiskovani.
E sad. Komisija za vracanje zemljista na celu sa predsednicom suda iz opstine Alibunar vodila postupak i prema svim prilazenim dokumentima utvrdjuje da je imovina bila konfiskovana i donosi resenje 2008 u jesen za vracanje zemljista iz table PIK-a koje nije kupljeno od strane navedenog privatnika a on je to obradjivao. Dakle mi ulazimo u posed 2008 god. i nakon izvesnog vremena dobijem obavestenje odnosno zalbu od pravobranioca iz ZR da nisam u mogucnosti da uknjizim parcele (4.66 ha) iz nekog samo njima poznatog razloga.
Objasnjenje je to sto cini mi se da 2003 god je donesen zakon da parcele iz drustvene svojine prelaze u drzavnu svojinu i tu dolazi do spora. Vise ne zele da vracaju zemlju pravdajucise da samo izmenom zakona u predhodno stanje moze doci do daljne mere odnosno prava na vracanje zemlje.
Iz pouzdane informacije iz min. polj. i min. finansije receno nam je nekolicini da jednostavno nema volje za dalje vracanje zemlje zbog manjka a takodje zbog restitucije i da jednostavno mora da zaseda oba ministarstva i ozbiljno radi po ovom pitanju, ali niko ne zeli da krene da se pozabavi opet time, sto znaci da zele da guraju smece pod tepih i nikom nista.
O svakim merama koje smo preduzeli napisacu kasnije. A za brze resenje bi bilo idealno da se ujedinimo svi koji imamo takav spor!
 
Zaboli ih djoka za medije. Bilo je kratko o svemo ovome kod Urosa u Domacinu i Dobra zemlja. Pa? Nikom nista!
Bili smo primljeni kod Pastorove savetnice u skupstini Vojvodine pa upucene zalbe Ombudsmanu zastitniku gradjana i u Novom Sadu i u Beogradu, odakle ocekujem-o odgovor!
 
Nazad
Vrh