Reprodukcija ovaca

ovo su van sezonske ovce ako se nisu jagnjile velika je vjerovatnoca da sad hoce
trebas dovesti drugog ovna pa vidjeti dali on hoce a to za markere neznam jer nece on konstantno da skace
u temi melezanje ja sam postavi nekih 15 slika komsijinih slovenki i na zadnjim slikama se vidi sta rade jer je komsija primjetio da se ovca hoce mrkati i doveo je ovna a imao je svog nekog ali je bio sitan pa ga je prodao
 
@Sava21
prvo mislim da je ovan mlad pa zato izgleda nezainteresovano a kao sto spensi rece mladi ovnovi uglavnom pare nocu, drugo ovo je period godine kad ovce najteze ulaze u estrus tako da ih sigurno ni jedan ovan nece juriti ako im nije do parenja sa markerom pazi desi se da ovan na jaslama ili koritu skoci na ovcu da bi rasklonio guzvu pa joj na ledjima ostane boja nemoj to da te zbuni pa da pomislis da je parena kod stvarnog parenja mrlja na ledjima ovce je mnogo veca usled nekoliko skokova ovna. Ako su ovnu testisi pravilno razvijeni za njegov uzrast mislim da ce s njim biti sve u redu nadam se da sam pomogao:ppozdrav:
 
rajko,hvala na odgovoru,jesi pomogao,to za marker sam i ja primetio,skace na ovce da bi se domogao mesta na jaslama,tako da cu pratiti kad ih hranim kolika mrlja ostaje,pa ako ujutru nadjem vecu mrlju na ovci,znacu da je bio vredan.mogu reci da ima solidno razvijene testise,bar po velicini,ima ih kao bik,a kad sam pipao oba testisa su u pravilnom polozaju.a,koji je period godine u kome ovce najlakse ulaze u estrus?
 
po nekim procjenama ovan dnevno moze da pari 4 ovce stariji ovan mada najbolje je da dnevno pari dvije ovce ujutru i navece a zamladog ovna jednu dnevno i da rezmak izedju jutarnjeg i vecernjeg skoka bude nekih 10 sati
 
ovaj moj ima samo 4 ovcice da opari,moze da pari i jednu mesecno sto se mene tice.hranim ih sve jednako,kvalitetna hrana uz dodatak vitamina i minerala,a jel postoji neka hrana kojom bi bilo dobro hraniti samo ovnove da postignu bolju priplodnu kondiciju,a da to nije stocna mrkva?
 
znam ja to,ali meni nesto nije jasno.ovce su cist virtemberg,solidno hranjene,videce se i na slikama posle sisanja,znaci trebalo bi da se pare brzo posle odbijanja jaganjaca,ali zasto kazu onda da ovce najlakse ulaze u estrus u jesen??znam da to vazi za sezonske ovce,ali ako se govori o tri jagnjenja u dve godine,ovce bi trebale da ulaze u estrus mesec dana posle odbijanja,zar ne??
 
druze nije svaka w ovca policiklicna,ko god da ti je to rekao debelo te slagao.cak i tipicno policiklicne ovce kao sto su romanov i idf u malom procentu mogu biti sezonske samo,pojavljuju se takve jedinke
 
interesuje me kad se vec pominje taj w dali one mogu primiti ovna dok imaju jagnjad ili se jagnjad moraju odbiti da bi ovce usle u parenje .. ishrana je vise nego dobra.. pozdrav!
 
pa w ovce bi po mojoj procjeni trebale uci u estrus 2-3 mjeseca posle jagnjenja ili mjesec posle odbijanja jagnjeta ali kako kaze miladinovic ima razlicitih
 
znam da ima razlicitih,cak sam se i uverio u to.jedan covek iz sela se hvalio kako mu ovan pari ovce dok jos jaganjci sisaju,ali te ovce su se jagnjile samo jednom godisnje,ali covek od koga sam ja kupio zenska grla ima mali broj ovaca,ali se sve pare po odbijanju jagnjadi i imaju 3 jagnjenja u 2 godine.
 
taj sto kaze da mu ovan mrce dok jagnjad sisaju a ima jednom godisnje jagnjenje vjerovatno sto ovci treba 40 dana od jagnjenja da se tijelo oporavi i da moze ponovo da ostane sjagnjena
a za to sve treba i dobra hrana da bi se sve dovelo u red ali ako je rasa sezonska nece se pariti rijetkost da se pare van sezone
jeli ostaje marker na tvvojim ovcama i dali dize gornju usnu
 
imas u temi vlasicka pramenka danas sam postavio slike ovna od komsije koji je jednu njegovu ocu pario u decembru moze se reci van sezone i sad treba da se ojagnji
 
Nazad
Vrh