Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

@sova
Poslao sam ti pp povodom toga, pa mi odgovori.
 
da li je moguce registrovati kombajn koji nije nikad registrovan,nema papire,kupljen pre rata ali je racun i sve ostalo izgorilo sa 1 vlasnikom u ratu....ja cu biti najverovatnije 5 vlasnik i sve se tako prebacuje samo se ima kupoprodajni ugovor,da nije ukraden ili tako nesto...e sad ja pokusavam da nekako izganjam te papire nekako da uspem da registujem...ovo se pitanje prvenstevno odnosi na clanove iz RS ako znaju nesto detaljnije od mene...

nedjooo nekupuj strani kombajn a registracija jeli nemoze da se sa dva svjedoka napravi papir u mjesnoj zajednici za registraciju, zmaj je zmaj kada ga kupis na njemu za pet godina nemozes nista da izgubis ja sam moju 133 platio prije sest godina 8000km a sada dobijam 10000km pa ti vidi sta ces da kupis tvoj je izbor...
 
da li je moguce registrovati kombajn koji nije nikad registrovan,nema papire,kupljen pre rata ali je racun i sve ostalo izgorilo sa 1 vlasnikom u ratu....ja cu biti najverovatnije 5 vlasnik i sve se tako prebacuje samo se ima kupoprodajni ugovor,da nije ukraden ili tako nesto...e sad ja pokusavam da nekako izganjam te papire nekako da uspem da registujem...ovo se pitanje prvenstevno odnosi na clanove iz RS ako znaju nesto detaljnije od mene...
Pa pitaj kod Rakica.
 
Pitanje za upucene.Moze li se odjaviti traktor u Srbiji,konkretno Nova Pazova,samo uz licnu kartu vlasnika?Znaci da kupac odjavi traktor.Rodjak kupio traktor,ocarinio ga u BiH i sad ga treba odjaviti u mup N.Pazova,ali je bivsi vlasnik zbog prirode posla onemogucen da to uradi licno.
Jbm li ga ili je Stara Pazova.
 
da li se moze registrovati traktor ako imam broj sasije na traktoru utisnut a plocica sa brojem motora je negde otpala ?
 
kolega imas li ti papire od tog traktora,ako imas mozes ga registrovati,nas tehnicki je cudo a posle ko te pita za broj terajjj :ppozdrav:
 
ako imaš overen ugovor trebalo bi da može jer si ti praktično plaćanjem poreza ( na prenos apsolutnih prava ) postao vlasnik ali sad sve zavisi od " mice ubice"na šalteru SUP-a trebao si se žaliti kod šefa jer šta bi se desilo da si kupio traktor platio porez i tek za 6meseci otišao da ga registruješ a vlasnik u međuvremenu umro :sta: samo si trebao da digneš frku u supu i eto rešenja nego šalterušama je lakše da kažu nemože jer mnooooge stvari neznaju nevo moj primer : pošto radim na tehničkom pregledu uradim sve za registraciju i čovek se vrati iz supa i kaže nije htela da mi registruje auto je je marka vozila daimler-chrysler rekla mi je da se odlučim koju marki hoću daimler ili shrysler jer ovako ne može ja umro od smeha :haha: i pošaljem ga u drugi sup gde je registrovao bez problema
 
E kakvih sve budala na tim salterima ima to je bruka ja odem da registrujem 542 ali sam izgubio saobracajnu i onaj na salteru nece da mi da duplikat kaze nemoze nego na starog gazdu registruj pa posle na sebe ja odlepio dodje mu i bivsi gazda kaze ja necu na mene da se vise registruje opsti haos.Dodju iz agencije kazu mu a kako da ga bivsi gazda registruje ako nemamo podatke okle da znamo koji i kakav traktor je u pitanju kako tehnici da uradimo ali ovaj zabalavio nemoze i tacka samo na bivseg gazdu pa se kaze vi posle je...te.I ja na kraju poludim izderem se na njega da je glup ko k...c i pravo kod komandira on covek me lepo salusa nazove dole tog salter supka i otera ga u podrum da u staroj arhivi nadje podatke od traktora iskuca ih na a4 format potpise i overi da mogu da uradim tehnicki i kupoprodajni list. Najveci je problem bio sto salter supak nije hteo da ide u podrum i iz stare arhive da uzme podatke jbg ko ce ici u podrum i prasiti se sa starom arhivom!
 
iam m sve papire i u papirima ima i brij sasije i motora, broj sasije se poklapa a broja motora nema jer nema plocic :osmeh:e

Koji je to traktor u pitanju ,mora biti negde kod glave traktora utisnut i broj motora,obično ispod glave na bloku motora,ja nisam pažljivo pročitao pitanje mislio sam da si rekao da imaš utisnut broj motora a da je pločica izgubljena u tom slučaju nećeš imati problema,samo potraži taj broj negde oko glave motora.
 
pa kolega onda sa tim papirima u agenciju i neka ti srede to,bitno da imas papire a ja jos nisam cuo da su nekog zaustavili i gledali mu broj sasije i motora na traktoru:osmeh:nego kolega jel to 75 hoces da registrujes?
 
pa kolega onda sa tim papirima u agenciju i neka ti srede to,bitno da imas papire a ja jos nisam cuo da su nekog zaustavili i gledali mu broj sasije i motora na traktoru:osmeh:nego kolega jel to 75 hoces da registrujes?
da, torpedo 75, kupio sam gre prosle godine u maju i istekla mu je registracija, ove nove su na njemu pa niko nije ni zaustavljao ali sada mislim da ga odvezem na tehnicki, da ga prevedem na Prijepolje table, sve imam od papira i sve brojeve na papiru samo tog broja motora nema na traktoru, a sasije ima, u papirima sve ima pa sam mislio da ne bude nekih problema oko toga>..
 
kolega pa on je vec registgrovan na nove tablice,sto znaci da sve se moze,teraj to na tehnicki i odradi to ili pravac agencija i neka ti oni srede :ppozdrav:
 
samo papire ako imas sta ceti traktor na tehnickom,odes pitas neki necu al ima ljudi koji hocu.
 
Nazad
Vrh