Registracija poljoprivrednih gazdinstava

KAd se otvara RPG a zemlja u arendi, onda nije pio uslov, a kad je zemlja u vlasnistvu onda mora i pio(ja tako shvatio). Mada izgleda da ce i to od sledece godine menjati, citajuci onu temu o novom oporezivanju
 
Hvala svima na odgovoru,a sta mislite dali je bolje da registrujem u ovoj godini ili da cekam do marta kad kazu da je neko obnavljanje registracije ili tako nesto.
 
Pa to je bilo i pre,i odabere se komercionalno,jer ti profitiras,imas zaradu od bavljenja poljoprivredom. Cini mi se ko je oznacio nekomercionalno,nije imao pravo na subvencije,ili sam ja nesto permutovao.... Neko ce me ispraviti ako gresim.

Meni jos nista nije stiglo za obnovu....
 
Nekomercijalno poljoprivredno gazdinstvo jeste ono koje nije tržišno usmereno a komercijalno je ono koje je usmereno i koje može pod uslovima utvrđenim zakonom ostvariti pravo na podsticaje.
 
Da li je kod vas kao i kod nas, da od 1.01.2014 vazi sledece: Poljoprivrednici koji hoce da dobiju PDV i da ne plate porez prilikom obracuna predate robe duzni su da donesu dokaz da su u PIO fondu za poljoprivrednike. Oni koji ne donesu to nece moci da racunaju na pdv. PDV za one koji nisu u sistemu pdv-a ostaje 8 % , a za one koji su u sistemu 10 %.
Kod nas jos nije pocela registracija, to jest obnova gazdinstva, jer materijal jos nije stigao u nas trezor, a kad ce ne zna se.
 
Kod nas jeste,ja sam skoro neki kukuruz prodavao i morao sam tu potvrdu da odnesem pre nego sto mi uplate novac.Ako nemas resenje automatski ti odbijaju od svake ture koju prodajes.
 
Da li je kod vas kao i kod nas, da od 1.01.2014 vazi sledece: Poljoprivrednici koji hoce da dobiju PDV i da ne plate porez prilikom obracuna predate robe duzni su da donesu dokaz da su u PIO fondu za poljoprivrednike. Oni koji ne donesu to nece moci da racunaju na pdv. PDV za one koji nisu u sistemu pdv-a ostaje 8 % , a za one koji su u sistemu 10 %.
Kod nas jos nije pocela registracija, to jest obnova gazdinstva, jer materijal jos nije stigao u nas trezor, a kad ce ne zna se.
A sta ce poljoprivredni penzioneri koji se i dalje bave poljoprivredom čija je mesečna penzija 6.000 din dali će i njima biti ukinut PDV
 
Dali ima neko na forumu-clan koji radi u trezoru,da napise konkretno ko,sta i kakva prava ima:zemljoradnici(koji placaju PIO,i koji ne placaju),radnici,poljuprivredni penzioneri,penzioneri.....i ostali....Sta konkretno koga sleduje i na ceka ima pravo.Da nas ne izveslaju-lov u mutnom......ili samo da nagadjamo.
 
Da li je kod vas kao i kod nas, da od 1.01.2014 vazi sledece: Poljoprivrednici koji hoce da dobiju PDV i da ne plate porez prilikom obracuna predate robe duzni su da donesu dokaz da su u PIO fondu za poljoprivrednike. Oni koji ne donesu to nece moci da racunaju na pdv. PDV za one koji nisu u sistemu pdv-a ostaje 8 % , a za one koji su u sistemu 10 %.
Kod nas jos nije pocela registracija, to jest obnova gazdinstva, jer materijal jos nije stigao u nas trezor, a kad ce ne zna se.
Za mene je ovo nesto novo i danas sam nesto robe pustio sa lagera a niko mi nije trazio potvrdu za PIO.
Ako neko zna vise nek stvarno pojasni razliku u ostvarivanju prava sa PIO i bez PIO.(ili mozda nisam shvatio pa se ovo odnosi samo na one koji su u sistemu PDV)
 
Dali ima neko na forumu-clan koji radi u trezoru,da napise konkretno ko,sta i kakva prava ima:zemljoradnici(koji placaju PIO,i koji ne placaju),radnici,poljuprivredni penzioneri,penzioneri.....i ostali....Sta konkretno koga sleduje i na ceka ima pravo.Da nas ne izveslaju-lov u mutnom......ili samo da nagadjamo.
I oni znaju koliko i mi, većina novina bude donesena kad se obnovi registracija gazdinstva.
 
Danas sam dobio papire za obnovu sve je slicno samo mi nije jesno ovo,Da je u Katastar nepokretnosti uveden (novi operat)pa je iz tog razloga potrebno dostaviti nove listove nepokretnosti i da ce sve parcele koje su upisane po starim posedovnim listovima biti izbrisane i registra (ukratko)Sta je ovo u pm!
 
Koliko sam ja upucen stari izvod je sadrzao samo jednu stranicu gde su bili osnovni podaci i o vlasniku i o parceli. Novi izvodi su na 4 stranice gde na svakoj posebno imas podatke o vlasniku, brojevima parcela sa povrsinom, da li imovina ima tereta i sl. Novi su u opticaju vec desetak godina. U Kikindi su se menjali prosle godine ti listovi, ali samo za neka sela konkretno za Mokrin i Banatsku Topolu.
 
Nazad
Vrh