Registracija poljoprivrednih gazdinstava

To znaci da ces opet zavlaciti ruku u dzep i platiti gomilu papira u katastru ako budes hteo subvencije...Isti slucaj je bio kod nas pre dve godine.
 
Prosle godine u Pancevackom katastru bilo u ovo vreme strasne guzve isto se menjali novi posedovani listovi i otislo poprilicno novaca. Kod nas jos nisu poceli da salju papire za obnovu.
 
Ja danas svratio do poreskog, pa usput I kod gospodje gde predajemo prijave gazdinstva, kaze krenuli su da salju, ocekujte ovih dana. Prijavljivanje moze odmah cim dobijemo papire.
 
Na caletu se vodi sva zemlja stoka i ostalo i on je naravno nosilac gazdinstva. Jel moguce prebaciti gazdinstvo na mene ako se na meni ne vodi nista?
 
Moguce je naravno da ti budes nosilac gazdinstva bez obzira na zemlju.Danas sam obavio registraciju za 10 minuta:osmeh:ZANIMA Me jos nesto trebao bi da uzmem od strica zemlju u arendu on ide u penziju,zanima me dali mora da vadi nove posedovne listove koje je izvadio prosle god ili da probamo da uzmemo brojeve parcela iz trezora na konto toga napravimo ugovor o zakupu,jer ako izvadi nove posedovne listove oni u terzoru ce imati duple.Sta mislite?
 
Poslednja izmena:
Moguce je naravno da ti budes nosilac gazdinstva bez obzira na zemlju.Danas sam obavio registraciju za 10 minuta:osmeh:ZANIMA Me jos nesto trebao bi da uzmem od strica zemlju u arendu on ide u penziju,zanima me dali mora da vadi nove posedovne listove koje je izvadio prosle god ili da probamo da uzmemo brojeve parcela iz trezora na konto toga napravimo ugovor o zakupu,jer ako izvadi nove posedovne listove oni u terzoru ce imati duple.Sta mislite?
Moraju novi.
 
Moguce je naravno da ti budes nosilac gazdinstva bez obzira na zemlju.Danas sam obavio registraciju za 10 minuta:osmeh:ZANIMA Me jos nesto trebao bi da uzmem od strica zemlju u arendu on ide u penziju,zanima me dali mora da vadi nove posedovne listove koje je izvadio prosle god ili da probamo da uzmemo brojeve parcela iz trezora na konto toga napravimo ugovor o zakupu,jer ako izvadi nove posedovne listove oni u terzoru ce imati duple.Sta mislite?
vadis nove izvode

- - - - - - - - - -

Na caletu se vodi sva zemlja stoka i ostalo i on je naravno nosilac gazdinstva. Jel moguce prebaciti gazdinstvo na mene ako se na meni ne vodi nista?
Mozes da budes ti nosioc gazdinstva,a mozes i da uzmes punomoc pa da u obavljas obnovu gazdinstva
 
vadis nove izvode

- - - - - - - - - -


Mozes da budes ti nosioc gazdinstva,a mozes i da uzmes punomoc pa da u obavljas obnovu gazdinstva
Isti slucaj sam imao i savtovan sam u trezoru da napravim punomocje sto sam i uradio,
Receno mi je da kad bi prebacivao na mene gazdinstvo da bih morao da pravim ugovor za parcele koje se vode na caleta.
 
Tačno. Ja sam imao gazdinstvo u kome roditelji nisu bili članovi (imao je i otac gazdinstvo ranije gde su bili on i mama, ali ga je kasnije ugasio), pa sam morao sa njima da pravim ugovor o zakupu za njihovu zemlju (čak i na onu koja je na mom imenu ali sa očevim plodouživanjem). Posle sam ih ubacio kao članove u moje gazdinstvo i sad više ne moram da imam ugovor o zakupu sa njima (tj. sad se i njihova zemlja u mom gazdinstvu vodi kao vlasništvo).
 
Nazad
Vrh