Registracija poljoprivrednih gazdinstava

zorancile je napisao(la):
Neka prošli vlasnik ode u trezor pa neka odjavi, tj raskine ugo"{":bivsi vlasnik hoce ali nece zakupac i u upravi za trezor kaze da ga tuzim privatno de je tu logika i koliko ce da se to vuce po sudu i naravno ::novac::
 
Jel nije dovoljno ako zakupodavac raskine ugovor, a pojavio si se i ti kao novi vlasnik zemlje? U tom slučaju je starom zakupcu nevažeći izvod iz katastra koji je on predao ranije.
 
ne jednostavno nece ni da prica zvao sam i beograd direktno upravu za trezor kazu da oni nisu sudije izgleda da zakupac ima vece pravo nego zakupodavac cak i od vlasnika , pre dve godine nije bilo tako isto sam ovako obnovio registraciju kad sam predao posedovne listove nove samo sam napomenuo te i te parcele i oni kao vlasnik parcele su automatski tog sto je ranije registrovao zemlju izbrisao nebitno za ugovor sad jedino da poludis sa ovima :udri:
 
Mislim da zavisi od vrste (forme) ugovora. Negde se navede da obe strane treba da sporazumno raskinu ugovor, e tu je problem ako samo jedna strana hoce raskid. Kao brak :haha:
Da li je za PIO je kao prosle godine rok 30.04 i uslov 2010? Ili treba i prvi kvartal 2011?
 
u ugovoru pise da nazahtev zakupodavaca nakon zetve moze da se ugovor raskine ali oni ne cicaju oni gledaju samo rok drugo ih n zanima kazu da oni nisu sudije , za pio kazu da je kao prosle godine nema nista novo :D
 
E onda je to vec posao za advokata. Ako je veca povrsina bolje jednu godinu subvencije da das avokatu a sledece tri da ih koristis ti. :ppozdrav:
Pa kako nece da raskine ugovor kad ne radi tu zemlju, da nije platio zakup do 2014 u napred? Svasta.........
 
Brale,kad platis porez na prenos apsolutnih prava,TI si jedini i iskljucivi vlasnik.Svi prethodno napravljeni ugovori i dogovori prestaju da vaze,osim ako se nenaprave ponovo sa tobom.A ta neka upisulja u trezoru moze da popije sut-kartu sa posla,jer nema veze sa mozgom.Idi ti lepo ponovo kod njih,pa kod nacelnika.To je jasno kao 1+1.
 
Nikola KV nisi u pravu.
Kada se zemlja da u zakup na ugovoru bilo u sudu ili mesnoj kancelariji to se ne evidentira kao opterećenje na parceli u katastru.Ugovor se ,bez sudskog spora,ne može jednostrano poništiti.Njemu se jednostavno te parcele koje je kupio pojavile kao već registrovane kod nekoga.Taj slučaj sam i ja imao.Kupio sam njivu od 1,5 ha ali sam znao da je pod zakupom još dve godine.Taj što mi je prodao njivu mi je rekao o čemu se radi pa sam ja jurio tog zakupoprimca da raskine ugovor.Tek kad je on raskinuo ugovor i obrisao parcelu iz trezora ja sam mogao upisati.Čak je mogao,da je hteo,da mi ne dozvoli ulazak u parcelu još te dve godine nego da mi plaća zakup kao po ugovoru do isteka istog.
U tom trojstvu je najače pravo onoga ko je zemlju uzeo u zakup.
 
Petru to što oni rade nema veze sa mozgom,ako si ti tu zemlju kupio i preveo na tebe svi prethodni ugvori oko te parcele padaju u vodu što je i normalno i ugovor o zakupu treba automatski da se poništi bez saglasnosti obe strane ali postoji problem-na svaki način će pokušavati da gde god mogu ne daju subvencije i još računaju da 80% od takvih ili sličnih slučajeva neće biti predati sudu iz nama dobro poznatih razloga
 
Daj Zorane kako je uredu da ugovori padnu u vodu.Trebalo bi da se parcela ne može prodati tj. prevesti ukoliko na nju ima nekih ugovora.Tek kad ugovori isteknu ili se ponište da može da se prodaje i prevodi zemlja.Znaš li koliko njih uzima zakup sav odjednom.Znači uzmeš zemlju u zakup na pet godina, ti mu platiš sve unapred i on iduće godine proda tu zemlju.Kod tebe dođu, i nepoštujući validan ugovor koji imaš,isteraju te iz parcele?
E k.... malo bre to tako ide i treba.
 
Diklofen je potpuno u pravu dakle vise nema kao proslih godina ugovor o raskidu ugovora o zakupu. S tim da ne bi mogao da zabrani novom vlasniku da ulazi u njivu.
Sad jednostavno taj koji je bio registrovan sa tom parcelom treba u koloni 11 upisati brisati. Ako nece kao sto je slucaj kod clana Petru ne moze mu nista uraditi sem sudske procedure.
Sve je to jako glupo da kao vlasnik zemlje ne mozes registrovati svoju zemlju ali j..ga tako je ko sto jest kod nas.
U upravi trezora kazu da je to tako zato sto se kao ne zna sta je bilo i dali imaju neki dug ili neke neresive probleme predhodni vlasnik zemlje sa onim zakupcem.
Kazu da osim suda nikako se ne moze ukinuti onaj ugovor koji je overen izmedju njih i da novi vlasnik zemlje moze samo sacekati da istekne ugovor i tek onda moze registrovati onu zemlju u svom gazdinstvu. :cao:
 
Diklofen,Petru je i zakupac i kupac,zato ja govorim ali da je neki drugi,normalno da je tako kako ti kažeš ali pošto je Petru i jedno i drugo onda se ugovor o zakupu poništava jer je sada on vlasnik
 
Zoki nisi razumeo,Petru je sad vlasnik a zakupac je neko treće lice koje je sa bivšim vlasnikom napravio ugovor o zakupu.
Ako je u ugovoru navedeno suma koja se isplaćuje posle žetve a zakupac nije ispunio taj deo ugovora (nije dao arendeu sad već bivšem vlasniku) onda se ugovor poništava.
Ali je sad pitanje ko to treba da poništi? Sud ili...?
 
nenad75 je napisao(la):
Kako da registrujem polj. gazdinstvo kad mi prebivaliste nije na istoj opstini kao gazdinstvo
Registracija ide prema adresi stanovanja, a zemljisni posed mozes da imas bilo gde na
teritoriji Republike Srbije.
 
talianu je napisao(la):
Zoki nisi razumeo,Petru je sad vlasnik a zakupac je neko treće lice koje je sa bivšim vlasnikom napravio ugovor o zakupu.
Ako je u ugovoru navedeno suma koja se isplaćuje posle žetve a zakupac nije ispunio taj deo ugovora (nije dao arendeu sad već bivšem vlasniku) onda se ugovor poništava.
Ali je sad pitanje ko to treba da poništi? Sud ili...?

Izvinjavam se,nisam baš najbolje pratio na času
 
Ljudi to je totalna nebuloza.
Ako ja kupim nesto,je.e mi se sta je predhodni vlasnik imao sa tim.Ako ja mogu to odmah da uknjizim na sebe znaci da nema opterecenja na parceli.A taj ugovor o zakupu prestaje da vazi jer taj vise nije vlasnik.Onda zakupodavac privatno tuzi bivseg vlasnika jer nije ispostovao ugovor koji su napravili.
 
Kakva je procedura kod zakupa kada kada parcele nisu 1/1?
Mogu li ja da zakupim 1/3 kod nekog ko ima vlasnistvo 1/3?
Molim za pomoc?
 
Nazad
Vrh