Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Mislim da hoce.
Ako ovako nastave mislim da ce biti novi 5. oktobar,a i gore.
 
Super, lepo nas je ministar namamio da punimo budzet i placamo PIO, i sada nema para. Koliko sam ja cuo, da ce zahtevi poceti da se primaju, a na sajtu ministarstva ima nacrt budzeta, i u njemu je predvidjeno 10 milijardi za subvencije, i to pre rebalansa po onom starom, e sada da li ce ovo smanjiti, ili skresati nesto drugo, nemam pojma
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240934088[/time]_________________________________________________
Ono sto ti nisi predvideo, a to je sledece: zar mislis da ce svi platiti PIO, porez, nabaviti fiskalne racune, i ostalo. Plus toga pravna lica nemaju pravo na subvencije, svi preko 100 hektara. Mislim da su oni to sve izracunali i da ce biti. Moj npr.brat ima poljoprivredu firmu i radi 80 hektara zemlje, i posto je pravno lice od ove godine nema pravo na subvencije, ali ima na povracaj akcize, kredite, i ostalo pa je obnovio gazdinstvo, tako da je i njegova povrsina usla u zasejane hektare, ali ja mislim, koliko bar vidim kod mene u selu, da pola njih nece ostvariti pravo. Dosta njih je uzelo repromaterijal na ugovor, dosta njih nece da plati PIO, vecina nije uslepa da overi ugovore sa nekim starijim babama i dedama, uglavnom vise od pola njih u mom selu nece ostaviti pravo. Daj boze da od 330 hiljada gazdinstava svi dobiju, ali dzabe kada ovo ministarstvo nemisli o seljaku. To je trebalo jednostavno da ide ovako: predas zahtev, doneses otpremnice za prepromaterijal, i ministarstvo plati firmi od koje si uzeo. E tu nema prevare, ovako moze da radi ko sta hoce...
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240934238[/time]_________________________________________________
i tek tada bi dobio onaj ko radi, a da li je on na PIO, ili ne, ili se bavi sa jos nekih 10 poslova, pa to je valjda plus sto vise, radi i placa porez ovoj zemlji. Tu ne bi onaj ko daje arendu mogao da ucenjiva....

Ali za to trebaju pare, jel firmi ne mozes da budes duzan, a seljaku mozes da platis kada hoces...
 
Mislim da je posle danasnjih informacija koje su se pojavile svima jasno da od subvencija nema nista. Kraj vlade je veoma blizu,mada mi je dosta izbora i nisam clan ni jedne stranke,al ovi "zuti" ,kako ih popularno zovu su gori od cika Slobe 100 puta.
Braco poljoprivrednici dzaba smo krecili.
 
Ma bice para za subvencije od 12000din po ha, mislim da nije mnogo poljoprivrednika platilo PIO
 
Zlo i naopako. Zar da tim sistemom, ma valjda nece svi platiti PIO ili nece skupiti racune ili ce neki u medjuvremenu umreti trebamo unaprediti poljoprivredu. U pravu si @paore ova vlada nista ne valja. U najmanju ruku jer funkcionise na principu ko je jaci dobije vise para. A na nesrecu onaj nas hobi slab, slab...
Za verovali ili ne je cinjenica da je budzet najnovijim rebalansom u ukupnom iznosu tek nesto smanjen u odnosu a proslu godinu a da se budzet jedine grane koja ima suficit u spoljno-trgovinskoj razmeni bude smanjen bezmalo duplo u situaciji kada drzava hronicno vapi za svezim novcem.
Za verovali ili ne je cinjenica da ovoj drzavi nista nije sveto osim radnog mesta budzetskog korisnika. Zbog toga, recimo jedan Leskovac ima 4000 zaposlenih u lokalnoj samoupravi, savetnik predsednika moje opstine za poljoprivredu je autoprevoznik!!! a nadlezni ministar kaze da nema para za otpremnine (a ima za plate).
 
Sad sam dosao do nekih dokumenata iz uprave za trezor gde se doslovce kaze ako doprinose za PIO nisu izmirili svi clanovi poljoprivrednog gazdinstva gube se prava na subvencije.
To bi znacilo da ako moja zena koja je clan mog gazdinstva nema uredno izmirene doprinose ja automatski gubim pravo na subvencija bez obzira da li sam JA izmirio PIO. U sustini poljoprivrednici ce da zavise od treceg lica,to jest poslodavca clana PG. Smesno,jadno,tuzno,sramno...
Imam dokument pa ako koga interesuje poslacu ga jer nesto nece da mi prikaci na forum sliku :sta:
 
Moguce ako ti je clan gazdinstva vec bio u PIO , pa da mora i on da je cist sa uplatama ,a ne da se sad prijavljuje. Ako nemozes da postavis posalji nekako na PP.
 
Ako ste platili PIO sa tom uplatnicom i sa prijavom na PIO treba da odete opet u PIO da uvedu u kompjuter da ste izmirili dug za 2008 godinu i da daju potvrdu koju posle treba da se dostavi u registar a posle će oni da proveravaju ja sam danas bio. I nema ništa od te priče da mora da se prijavi od datuma registracije ili od kad imam zemlju itd..... i još nešto ko je platio 39.790 dinara to je to a ne 47.000 i nešto. I dobičemo i refakciju za diezel gorivo sa po 60 l po hektaru, ovo je sve tačna informacija sad sam stigo kuči iz Pančeva :bravo:
 
Ja sam danas zvao da pitam i zena jos nije znala da mi kaze dali treba da ja nabavim potvrdu ili ce oni proveravati itd nego mi je rekla da donesem racune i formular pa ce tek onda da vide dali treba jos nesto! :sta:
 
Pa da li mislite da su oni gore iz ministarstava slucajno napravili takvu zabunu. Vidite da tu j..e lud zbunjenog. Trazi se svaki moguci nacin da bi smanjili broj subvencija. Znam samo da je poreska uprava glavna i da ona pored svakog imena stavlja da je izmirio obaveze,ili da nije. Sve ostalo je smisljeno da bi ljudima sto vise zagorcali zivot i da bi sto vise sami odustajali,pa ce posle reci kako smo neprofesionalni.
 
@paorpaor Stigao mi je tvoj mail, procitao sam taj dokument, nije mi bas najjasnije ali u uredbi se ne spominje da clanovi gazdinstva imaju uplacen PIO nego samo nosioc gazdinstva
 
Da li će trebati potvrda o izmirenim poreskim obavezama i za koji period :sta:
 
Obrati paznju na tacku 3.
Sticajem okolnosti nacelnik poreske uprave je nas kucni prijatelj. Zena mi lepo objasnila sta ta tacka tri znaci. I jos kaze da ce mo za koji dan na kucne adrese dobiti sve formulare koje treba da popunimo. Ma zakukuljeno i zamumuljeno maximalno,a uostalom to im je i cilj.
 
Sticajem okolnosti poznajem jednu osobu koja radi u ministarstvu, i sada sam je pitao. Receno mi je ovako: da je obavezujuce samo ono sto pise u uredbi, i da subvencija biti, a da PIO treba da ima uplacen samo nosilac gazdinstva. Clanovi nemaju nikakve veze sa tim, mogu da budu sta hoces, jedino nosilac mora da ima placen PIO.

Moj zakljucak je da se to polako uredjuje da bude kao mala firma, jer kako sam skontao iz price, to je po njima, kao da si otvorio radnju, a nisi se prijavio kao vlasnik....

PS: a i ako je tako kako ti kazes, da moraju i clanovi da plate, to je bar lako, odes i obrises clanove i gotovo. I onda nemas ni jednog, radis sam, ili ostavis dete i gotovo, a za zenu kazes, zaposlila se...
 
Ne bih voleo da ispadne da sirim laznu uzbunu. Mei su tako objasnili i pojasnili. Samo smatram da treba biti na oprezu da nas nebi doveli pred svrsen cin.
 
Nazad
Vrh