Registracija poljoprivrednih gazdinstava

ajde mala pomoc da nelistam svih 37 stranica,koliko bese kazna za zakupodavca ako nece da da regres zakupoprimcu tj. meni.....neko ce da ga na.......
 
goxgi je napisao(la):
Ajde kazi mi tacno, koji clan, sta, koji zakon, ja treba ove nedelje da idem da overim u moju mesnu kancelariju:haha:
Jeste malo kasno, ali ipak:
"Oslobodjeno od placanja rep.adm.takse na osnovu clana 19 tacke 5 Zakona o rep.adm.taksama(Sluzbeni glasnik RS brojevi......"
U Subotickoj opstini je besplatna overa, i mi idemo tamo, u Topoli rekli nije bitno gde uveris ugovore, mozes bilo gde u Srbiji.U B:Topolskoj opstini inace 1000 din je overa.
 
Evo ga, ako je to to:

5) prijave i priloge uz njih za utvrdjvanje javnih prihoda, spise i radnje u postupku za utvrdjvanje smanjenja katastarskog prihoda zbog elementarnih nepogoda, biljnih bolesti, stetocina i drugih vanrednih dogadjaja, kao i spise i radnje za ostvarivanje zakonom propisanih poreskih podsticaja i oslobodjenja kod placanja javnih prihoda;

Meni ipak naplatili, i to 620 dinara po ugovoru
 
U Srbobranu je 720 din po ugovoru ako su dva potpisnika ugovora, a ako ima više potpisnika (npr. uzimaš zemlju u arendu od suvlasnika pa ima više od dva potpisa - tvoj i suvlasnici) onda je 1300 i još neki dinar, nisam zapamtio. Ovo je kad overavaš ugovor u opštini a u sudu je procentualno prema vrednosti ugovora puta broj godina koji stoji u ugovoru i to je uglavnom mnogo skuplje i svi idu u opštinu (ja sam izgubio pola dana čekajući u redu za overu). Ako je ugovor o zakupu bez naknade u sudu ga tarifiraju sa 2200 din pa je 720 u opštini mnogo jeftinije...
 
dukej je napisao(la):
U Srbobranu je 720 din po ugovoru ako su dva potpisnika ugovora, a ako ima više potpisnika (npr. uzimaš zemlju u arendu od suvlasnika pa ima više od dva potpisa - tvoj i suvlasnici) onda je 1300 i još neki dinar, nisam zapamtio. Ovo je kad overavaš ugovor u opštini a u sudu je procentualno prema vrednosti ugovora puta broj godina koji stoji u ugovoru i to je uglavnom mnogo skuplje i svi idu u opštinu (ja sam izgubio pola dana čekajući u redu za overu). Ako je ugovor o zakupu bez naknade u sudu ga tarifiraju sa 2200 din pa je 720 u opštini mnogo jeftinije...
Proverio sam danas ovu informaciju 100% tacna! I ja sam se nacekao u Srbobranu u opstini i platio 720dinara!
 
Jutros sam bio da predam sve papire za registraciju, i u Senti nisu jos nista znali o produzenju roka za registraciju!
 
Danas završio obnovu registracije, ako produže rok možda i nisam :sta: lepa gužva u Novom Sadu.
 
I ja imam 2 ugovora koja nisam uspeo da overim! Mada neznam ni dali bi mi mesec dana pomoglo! :udri: :udri: :udri:
 
Ja sam odskora prijavljen na ovaj forum i ovo mi je prva poruka. Pozdravljam sve ljude dobre volje. Ja obradjujem 5 ha zemlje, sto je dovolljno da imam za sebe sto mi treba. Zavrsio sam obnovu registracije pre jedno mesec dana :bravo: i odmah sam se razocarao :udri: jer za mene nema vise nikakvih subvencija. Stalno sam zaposlen, radim kao drzavni sluzbenik, nije mi poljoprivreda primarna i zato mogu da duvam u gajde. Sramota. Pa ja da mogu da zivim od plate ne bi ni radio zemlju, pa ko voli da radi zemlju? Svi rade zato sto od necega moraju da zive i da izdrzavaju svoje porodice. Nepravda pa to ti je. Pozdrav svima. :ppozdrav:
 
Dobro ti nama doso :ppozdrav: Jest da si se 1. trebo predstaviti ali to ces moci popraviti.
Ja drukcije gledam na to, svoje proizvpde plasiram direktnim potrosacima, svojim kolegama, i sto ne dobijem od drzave to joj i nevratim kroz porez :zli:
 
Da li neko zna, kada se predaju racuni za seme, da li morate imati prijavljenu tu kulturu?
Npr, ako dam racune za seme soje, a nemam to prijavljeno!!!
 
otkud ti to
??

_________________________________________________Post je spojen: [time]1238608033[/time]_________________________________________________
nema nikakve uredbe na sajtu min polj
 
Nazad
Vrh