Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Tacno. Clanovi nemaju nikakve veze.....

Mada ne bi me cudilo, da nesto izmisle. Ali ako to urade, onda ne znam kako ce se oprati ovi iz ministarstva. A da ce izgubiti sledece izbore, to sigurno...
 
Koja dva uverenja si dobio. Ja sam bio u PIO, i izracunali mi dug, ja uplatio, doneo im uplatnicu, i rekli mi da dodjem 5-tog po uverenje. Ali nisu spominjali dva uverenja. Koliko sam skontao treba samo da se dostavi uverenje da si platio PIO za 2008-mu, i to je to..... Koji ti je broj potvrde:haha:

E da, jel zna neko da li treba da se overe fiskalni racuni sa pecatom i potpisom nazad, za djubre i seme:haha: Za gorivo znam da treba.

I da povracaj akcize ide bez obzira da li si u PIO ili ne
 
Oni polako postizu svoj cilj,zbunjuju narod. Niko nista tacno nezna,sve od prilike,ni mi ni oni po salterima. Cisto sumljam da je i ministar siguran i tacno zna sta radi,sve mi se cini da to nekakao ide stihijski.
 
Pitao sam u upravi za trezor da li mogu racuni-otpremnice koji su overeni od strane parodavca,u mom slucaju zadruge,rekli su DA. U racun-otprmnici mora biti navedena vrednost i pecat. U samoj uredbi koja moze da se skine sa sajta ministarstva u orazcu stoji:
за ђубриво Фискални исечак/ рачун са отпремницом/
оригинал рачун/ комада:
у износу од дин.
за декларисано семе Фискални исечак/ рачун са отпремницом/
оригинал рачун/ комада:
у износу од дин.
за дизел-евродизел,
биодизел гориво
Фискални исечак/ рачун са отпремницом/
оригинал рачун/ комада:
у износу од дин.
 
Neznam za Vas ali mene ova papirologija strasno nervira. Sad sam popunjavao te obrasce ,da bih ih u ponedeljak predao,ako budu primali . Mozda ce i tu pomeriti rok .
 
kiraj je napisao(la):
Neznam za Vas ali mene ova papirologija strasno nervira. Sad sam popunjavao te obrasce ,da bih ih u ponedeljak predao,ako budu primali . Mozda ce i tu pomeriti rok .
kakve obrasce i gde se to dobije?
 
Kod mene u Novom Sadu su rekli da se javim, u ponedeljak, da bi mi dali obrasce i rekli sta sve treba. E sada idem, pa cu sutra javiti utiske. Inace nasa UT je uvek kasnila sa svime, to znam jer npr. moj teca iz Backe Palanke, je uvek ranije dobijao pare, i sve ostalo, za razliku od mene. Prosle godine je subvencije dobio relativno brzo, tako da mislim da to ima veze sa UT.

Inace jel moze neko da postavi na sajt izgled te racun-otpremnice:haha:? Ili da mi posalje na PP, ili na mejl
 
Jedan prijatelj je sa sajta ministarstva skinuo zahtev za regresiranje repromaterijala za ratarsku i povrtarsku proizvodnju u 2009. godini i prilog br 1 - zahtevza izdavanje uverenja o izmirenim javnim prihodima. To sam popunio pa cu sutra videti.
 
Ja sam ove nedelje postom dobio potvrdu iz PIOa da sam prijavljen i da sam uplatio 2008. god.
Potvrda se moze koristiti samo za zahtev za subvencije polj.gazdinstva.
 
drobi je napisao(la):
Ja sam ove nedelje postom dobio potvrdu iz PIOa da sam prijavljen i da sam uplatio 2008. god.
Potvrda se moze koristiti samo za zahtev za subvencije polj.gazdinstva.
kada si uplatio?
 
danas sam predao te racune i sve to za regres i refakciju. pise da sam 2024 po redu i da sam predao u 13.25 sati.
a tu potvrdu iz pio moram sutra predati, jer nisam danas :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Stariji kiraj uspeo da preda dok mladji nije imao strpljenje pa ce sutra opet. U Kikindi jako malo ljudi bilo na salterima za predaju racuna.Sluzbenik koji radi nas teren neljubazan /BEZOBRAZAN/,te je do 13 sati odradio nas petoro.
 
Ja sam isto danas predao sa sve potvrdom iz PIO. Nije nas bilo danas mnogo,cak vrlo malo. Kod nas se jos ni nezna da su poceli sa prijemom.
 
kod nas nisu poceli da primaju danas sam bio sa ocem!! a komplikovano opasno cak ovi neznaju za salterom sta treba ma sacuvaj boze
 
Ja sam predao sve! I kod nas je jako sporo islo! Kod nas se dele brojevi kod portira pa tako cekas red! Ja sam bio 20-ti i stigao sam na red tek u 11 sati! Potvrdu da je placen PIO treba da nose samo oni koji su se ove godine prijavili u sistem PIO bez obzira na datum odkad ti obracunavaju, a oni koji su od ranije u evidenciji netreba da nose potvrdu da su uplatili PIO, njih kontrolisu preko komp-a
 
Nazad
Vrh