Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Da li prilikom promene setvene strukture iz ratarske kulture u vocarsku kulturu se gube subvencije "po hektaru" i da li to prelazi u nesto drugo?
 
Koji je proces registracije novog gazdinstva, s obzirom da je poceo E-agrar sa radom, da li se moze u upravi i dalje ili?
 
Moj rođak je bio u Upravi, rekli su mu da oni više ništa ne rade sa gazdinstvima nego da ode u poljoprivrednu stanicu. Tamo je gužva pa nije stigao na red...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Da li prilikom promene setvene strukture iz ratarske kulture u vocarsku kulturu se gube subvencije "po hektaru" i da li to prelazi u nesto drugo?
Vocarske kulture takodje dobijaju subvencije po hektaru.

Koji je proces registracije novog gazdinstva, s obzirom da je poceo E-agrar sa radom, da li se moze u upravi i dalje ili?
Cuo sam od ljudi koji su isli u trezor da im je receno da to oni vise ne rade i da ce ici preko eAgrara otvaranje gazdinstva.
 
Је л успео неко да региструје на е-аграру ново газдинство?
 
Тешко да се неко регистровао, тек јуче је кренуло. И за ова стара газдинства која су мењала податке некад се чека и по пар дана да прегледају податке (када се пошаље неки скениран документ, дода члан и сл). То је моје искуство.
 
Тешко да се неко регистровао, тек јуче је кренуло. И за ова стара газдинства која су мењала податке некад се чека и по пар дана да прегледају податке (када се пошаље неки скениран документ, дода члан и сл). То је моје искуство.
Juce sam isao u Trezor u Kragujevcu i uputuli me u Poljoprivrednu sluzbu. Tamo sve zavrsili i registrovali gazdinstvo pri put.
I sluzbenica nam je rekla da su im sada otvorili opciju registracija. Sada cekamo odobrenje.
Pozdrav
 
Juce sam isao u Trezor u Kragujevcu i uputuli me u Poljoprivrednu sluzbu. Tamo sve zavrsili i registrovali gazdinstvo pri put.
I sluzbenica nam je rekla da su im sada otvorili opciju registracija. Sada cekamo odobrenje.
Pozdrav
Ма ја сам поднела захтев и сад не знам је л треба да се допуни још нешто ни да ли је то што имам од података довољно, пише ми "чека се одобрење". Та парцела је мала али ми треба за пластеник тада може и мање од 0.5 хектара али нигде не пише за чега отварам газдинство па сам ја на своју руку попунила да имам ту већ један мањи пластеник и пар воћкица. Плус је бабин јмбг тек поднет захтев за конверзију јер није ни знала да га нема уписаног у катастру док то све нисам покренула.
 
Koji je proces registracije poljoprivrednog gazdinstva? I da li neko zna da li mogu da registrujem PG ako nemam zemlje na svoje ime. Odnosno otac bi mi dao zemlju na korišćenje i u PSS su mu dali papir "Ugovor o korišćenju zemljišta" ili nekog sličnog naziva u kojem obojica upišemo svoje podatke, i podatke parcele koju bi mi on dao na korišćenje. Otac je hteo da prebaci PG na moje ime ali ta opcija još uvek nije dostupna u E Agraru. Moram to što pre da rešim kako bih mogao da predajem mleko u mlekaru.
 
Koji je proces registracije poljoprivrednog gazdinstva? I da li neko zna da li mogu da registrujem PG ako nemam zemlje na svoje ime. Odnosno otac bi mi dao zemlju na korišćenje i u PSS su mu dali papir "Ugovor o korišćenju zemljišta" ili nekog sličnog naziva u kojem obojica upišemo svoje podatke, i podatke parcele koju bi mi on dao na korišćenje. Otac je hteo da prebaci PG na moje ime ali ta opcija još uvek nije dostupna u E Agraru. Moram to što pre da rešim kako bih mogao da predajem mleko u mlekaru.
Ја још чекам одговор на свој захтев који сам поднела 05.04. и пише статус ПГ "чека одобрење". Ја сам приложила уговор о закупу са бабом, очитану личну карту моју, уговор о отварању наменског рачуна у банци и извод из е-катастра. Видећеш кад покренеш процес имаћеш за та поља која попуњаваш да додаш документ. Скенирала сам и додавала, можеш и да сликаш.
 
Gde pokrećem proces? Na E Agrar ne mogu da se ulogujem jer mi traži E ID broj. U poštu neće da mi izdaju jer mi traže rešenje o PG? Kod oca kad se ulogujem opcija "Promena nosioca poljoprivrednog gazdinstva" još uvek je neaktivna. Gde podnosim zahtev? Lično u PSS?
 
Idi u drugu poštu. ID broj se dobije i ako nemaš gazdinstvo.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ако чекаш због премије, мислим да ће ти бити касно да сада региструјеш. Изгледа да нису још увек ниједну нову регистрацију пустили преко еАграра.

Можда да сачекаш да додају опцију за промену носиоца. Додали су и опцију за постављање привременог носиоца у случају смрти носиоца, @Petar_Petrović нам то није јавио. Тако да можда пустају једну по једну опцију.
 
Gde pokrećem proces? Na E Agrar ne mogu da se ulogujem jer mi traži E ID broj. U poštu neće da mi izdaju jer mi traže rešenje o PG? Kod oca kad se ulogujem opcija "Promena nosioca poljoprivrednog gazdinstva" još uvek je neaktivna. Gde podnosim zahtev? Lično u PSS?
Ја сам ИД број добила код нас у општини јер је вриснуо систем у пошти, буквално очитана лична карта са кодом. Пре тога сам у супу тражила да ми направе ел.сертификат и онда у општину ишла. На еАграру поднела захтев али видим овде у коментарима да је неко ишао у ПСС. Кажем ти све на чекању, џабе што су и конкурсе продужили кад је трезор закључан а од 5.априла тек омогућена опција "регистрација новог газдинства" и онда остаје само да чекам. И мора да ти да ИД, мени јесу а немам газд.
 
Ако чекаш због премије, мислим да ће ти бити касно да сада региструјеш. Изгледа да нису још увек ниједну нову регистрацију пустили преко еАграра.

Можда да сачекаш да додају опцију за промену носиоца. Додали су и опцију за постављање привременог носиоца у случају смрти носиоца, @Petar_Petrović нам то није јавио. Тако да можда пустају једну по једну опцију.
Ma koja premija, mlekare su obustavile otkup mleka od novih kooperanata, u otkupnoj stanici su urgirali za mene na foru mlad i nov u mlekarstvu, tako da je mlekara pristala da nosim mleko u otkupnoj stanici, s tim da mi traže registrovano PG i ličnu kartu. Tako da žurim da to sve sredim što je brže moguće. Za tu opciju znam, ali hvala Bogu otac je živ i zdrav tako da to ne dolazi u obzir.
 
@dobrivoj_zr Можда је неком и одобрено, ко зна што сам ја на чекању можда нешто нисам добро одрадила. Ал' кад се већ нико не јавља
 
@dobrivoj_zr А што не дајеш потврду од очевог газдинства?

@MajaS Јавио се још неко чини ми се. А видео сам и на другом месту где се неко јавио.
Мислим конкретно да се неко јавио са потврдом да је отворио газдинство преко еАграр, ја нисам видела.
 
@dobrivoj_zr А што не дајеш потврду од очевог газдинства?

@MajaS Јавио се још неко чини ми се. А видео сам и на другом месту где се неко јавио.
Ne verujem da može, krave su na mene, imam stočarsko gazdinstvo i HID broj, mislim da ne bih mogao ni da ih ubacim kod oca na njegovo PG u E Agraru.
 
@dobrivoj_zr Може ако си ти члан тог пољопривредног газдинства. Баш такав случај имам у својој породици, и то ради без проблема годинама. А и покривено је свим прописима, значи све је регуларно.

Ветеринар мора да унесе у њихову базу БПГ број газдинства које желиш да повежеш са ХИД бројем. Онда ћеш на еАграру моћи да видиш тај ХИД број и стоку коју имаш на њему.
 
Nazad
Vrh