Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ugovor da.
Ja sam otisao bez posedovnog lista ,sa ugovorom, zato sto oni pribavljaju posedovni list po sluzbenoj duznosti , bar sam ja to tako razumeo , a tako sam i prosao na salteru , ugovor da ,popunjen obrazac da , posedovni list ne.

I u konkursima od ove godine stoji da neka dokumenta oni medjusobno razmenjuju po sluzbenoj duznosti ,ako im mi ne dostavimo, tako su neke kolege i konkurisale.

Ja sam napisao kako sam ja prosao , a kolko se secam da je kod nas u trezoru to i bilo istaknuto ranije ,da posedovne listove oni pribavlaju od katastra.
 
Pozdrav svima,

izvinjavam se ako skrećem sa teme, interesuje me da li neko od vas zna koji je tačno broj poljoprivrednih gazdinstava u Srbiji, ili ako može da me usmeri na mesto gde to mogu saznati. Poslednja informacija je sa sajta trezora, i to iz decembra 2015, ništa novije od toga nema.

Unapred hvala svima :)
 
Kako sad ide za raskid i overu ugovora za zemlju u zakup? Mora kod notara ili moze i dalje mesna zajednica, opstina?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima,

izvinjavam se ako skrećem sa teme, interesuje me da li neko od vas zna koji je tačno broj poljoprivrednih gazdinstava u Srbiji, ili ako može da me usmeri na mesto gde to mogu saznati. Poslednja informacija je sa sajta trezora, i to iz decembra 2015, ništa novije od toga nema.

Unapred hvala svima :)
Oko 680000 gazdinstava,tako nam ovih dana govore predstavnici ministarstva.
 
Pre neki dan sam zbog smrtnog slucaja u porodici promenio nosioca PG tj stavio sam sebe kao privremenog nosica poljoprivrednog gazdinstva.Da li je neko imao slicnu tj istu situacija i da li je uspeo ostvariti pravo na subvencije kao privremeni nosilac PG?
 
Ali taj privremeni mora da je bio clan gazdinstva. Ako je neko lice koje nije bilo clan gazdinstva nema nista od subvencija.

- - - - - - - - - -

Ali taj privremeni mora da je bio clan gazdinstva. Ako je neko lice koje nije bilo clan gazdinstva nema nista od subvencija. Ehh, cuj subvencija, socijale.
 
Interesuje me da li zaposleno lice-preduzetnik(ne u poljoprivredi) moze da registruje poljoprivredno gazdinstvo i da li njemu na teret pada da placa penziono i zdravstveno i na poljoprivredu.
Ako moze , da li moze i da ugasi poljoprivredno gazdinstvo.
 
Ok.Bitno mi je da mogu ostvariti prava kao privremeni nosioc pg.Jeste "sociala"ali pokrpi se neka rupa i dobro dodje.Jeste sociala ali to je sad vec druga tema pa da je ne sirimo.
 
Interesuje me da li zaposleno lice-preduzetnik(ne u poljoprivredi) moze da registruje poljoprivredno gazdinstvo i da li njemu na teret pada da placa penziono i zdravstveno i na poljoprivredu.
Ako moze , da li moze i da ugasi poljoprivredno gazdinstvo.

Može da registruje. Ne plaća pio, za sada.

Znaci ne placa ni PIO ni zdravstveno?
A sta je sa ovim drugim pitanjem, da li moze i da ugasi PG?
 
Pre neki dan sam zbog smrtnog slucaja u porodici promenio nosioca PG tj stavio sam sebe kao privremenog nosica poljoprivrednog gazdinstva.Da li je neko imao slicnu tj istu situacija i da li je uspeo ostvariti pravo na subvencije kao privremeni nosilac PG?
Odneseš umrlicu i jedan od članova gazdinstva postaje privremeni nosilac do okoncanja ostavinske. Za tu godine dobijaš subvencije dok za sledeću moraš da odeš u trezor da potpišeš da ćeš biti stalni nosilac gazdinstva. Nažalost pre godinu dana imao iskustva sa tim.

- - - - - - - - - -

Interesuje me da li zaposleno lice-preduzetnik(ne u poljoprivredi) moze da registruje poljoprivredno gazdinstvo i da li njemu na teret pada da placa penziono i zdravstveno i na poljoprivredu.
Ako moze , da li moze i da ugasi poljoprivredno gazdinstvo.



Znaci ne placa ni PIO ni zdravstveno?
A sta je sa ovim drugim pitanjem, da li moze i da ugasi PG?
Nekada je bio problem za zaposlene da budu nosioci gazdinstva jer su bili nosioci pio po osnovu zaposlenja. A sad ako već može i zaposleni da imaju gazdinstvo onda znači da ne mora da se plaća pio jer što bi duplo plaćao kad već poslodavac to izmiruje.
 
Nazad
Vrh