Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ne druže.Ako si bio u polj.PIO a nisi se odjavio ,niko te nije ni prijavio na drugi PIO jer za prijavu trba potvrda o statusu(ili odjava ili potvrda iz PIA da nisi prijavljen).Nemožeš po dva različita osnova plaćati PIO.Jedino možeš biti u penziji starosnoj i plaćati pio (ko je zaposlen i radi i nakon ispunjenih uslova za penziju.
 
Ne druže.Ako si bio u polj.PIO a nisi se odjavio ,niko te nije ni prijavio na drugi PIO jer za prijavu trba potvrda o statusu(ili odjava ili potvrda iz PIA da nisi prijavljen).Nemožeš po dva različita osnova plaćati PIO.Jedino možeš biti u penziji starosnoj i plaćati pio (ko je zaposlen i radi i nakon ispunjenih uslova za penziju.

Izvinjavam se za dezinformaciju.Naime prošl god.sam sa polj.PIA odjavio ženu koja je nosilac PG i prijavio je u doo ,ali su to odradile knjigovođe pa sam ja shvatio da je kao što sam napisao.Danas sam bio u agenciji pa reko ajde da potvrdim.Kad ono to se odnosi samo na radnike.Poljo osiguranik ostaje prijavljen sve dok sam ne donese gomilu papira i dokaz da mu neko drugi uplaćuje doprinose,iako to vide čim ti ukucaju MB.Takođe nemaju obavezu da obaveštavaju o stanju duga pa tako ljudi i naguraju milionske dugove za PIO.Ukratko nadaju se da će se neko zajebati pa kad mu prestane radni odnos već je prijavljen i dug mu ostaje ,ali dupla uplata stža se ne priznaje.Znači tako se gleda na seljaka u SRB.:ppozdrav:
 
Регистрација и обнова пољопривредних газдинстава 2015-2016. године

у Вести, Остале информације, Регистрација и обнова ПГ децембар 26, 2015
Измена Закона о подстицајима доноси следеће измене када је у питању процес регистровања и обнове регистрације пољопривредних газдинстава:

  1. Пољопривредна газдинства која постоје у регистру на дан 31.12.2015. године, оствариће своје право на подстицаје са земљишним фондом који се на тај дан налази у регистру у Управи за трезор.
  2. Земљиште које планирате да упишете као ново земљиште(ново власништво, закуп….)можете пријавити тек приликом обнове регистрације која почиње 01.02.2016. и траје до 31.03.2016. године.
  3. Нове парцеле се не могу пријавити до краја 2015-те године на газдинство које је већ регистровано у Управи затрезор.
  4. На земљиште које сте пријавили приликом обнове регистрације у 2016-ој као ново немате право да остварите субвенције у 2016-ој него тек у 2017-ој години.
  5. Уколико региструјете ново пољопривредно ваздинство до 31.12.2015. године, имате право да користите субвенције у 2016-ој на земљиште које пријавите у сладу са постојећим прописима.
  6. Уколико региструјете ново газдинство 2016-те године, субвенције ћете моћи остварити тек 2017-те године.
  7. Изменом закона о подстицајима, као стање на дан(пресек стања) се узима 30.09. текуће године,а не као до сада 31.03. текуће године. Изузетак је у 2015-ој години где је тај датум одређен као 31.12.2015. године.
  8. Уколико вам истичу уговори о закупу, неопходно је да контактирате Управу за трезор којој припадате и распитате се на који начин их њихов софтвер брише из регистра у зависности од датума истека уговора. Досадашња пракса је била да уговори који истичу закључно са 31.10. текуће године, буду аутоматски избрисани из земљишног фонда. Претпоставка је да уговори који истичу 31.12.2015. године(односно текуће године)неће бити избрисани те је неопходно да исте приликом обнове регистрације продужите.Као што је напред наведено, најбоље је да контактирате Управу за трезор.

Pozdrav svima,
Čitao sam temu ali i dalje nisam siguran da sam dobro razmeo pa da pitam ako je neko raspolozen da mi objasni sledeće...
Krajem novembra 2017-te sam kupio poljoprivredno zemljište koje nije bilo deo bilo kakvog poljoprivrednog gazdinstva. Odmah potom isto krajem novembra sam podneo sve neophodne papire u Katastar nepokretnosti Čačak i uplatio neophodne takse kako bi se izvršila promena vlasništva na tim parcelama koje su predmet kupovine.
Pošto je katastar spor to još uvek nije završeno i nisam bio u mogućnosti da registrujem poljoprivredno gazdinstvo u 2017-oj.

E sada meni nije jasno sledeće:
1. ako katastar to završi npr 01.02.2018 do kada ja mogu i gde da podnesem zahtev za registraciju poljoprivrednog gazdinstva? (prebivalište mi je na teritoriji Beograda)
2. koliko se čeka rešenje ili potvrda od te nadležne službe da je poljoprivredno gazdinstvo otvoreno tj. registrovano?
3. da li ću moći da konkurišem/koristim subvencije za 2018-tu godinu?


Milan
 
1. Gazdinstvo mozes otvoriti bilo kada u toku godine u upravi javnih placanja (trezor)
2.Ako nemaju puno posla za kratko vreme, cim uvedu podatke u bazi.
3. Ne mozes. Najkasniji rok za promene ili otvaranje gazdinstva bio je 30.09.2017 da bi mogao ostvariti subvencije za 2018 god.
 
1. Gazdinstvo mozes otvoriti bilo kada u toku godine u upravi javnih placanja (trezor)
2.Ako nemaju puno posla za kratko vreme, cim uvedu podatke u bazi.
3. Ne mozes. Najkasniji rok za promene ili otvaranje gazdinstva bio je 30.09.2017 da bi mogao ostvariti subvencije za 2018 god.

Hvala na odgovorima.

Da li trezor dostavlja nekakvo zvanično rešenje o registraciji poljoprivrednog gazdinstva?
Da li to znači da ne mogu da koristim ni subvencije koje su raspisane na opštinskom nivou za 2018-tu godinu, npr. one koje raspiše opština Čačak?
Da li mogu račune npr. za ogradu, sadnice i slično koje kupim ove godine da čuvam i retroaktivno naplatim kroz subvencije koje budu raspisane za 2019-tu?

Milan
 
Odgovor broj 3, nije tacan. Ne mozes dobiti osnovne subvencije tih 2000+2000din i jos po neke. Ali mi na primer prosle godine u julu registrovali firmu. Kad smo dobili papir o aktivnom statusu odma smo poslali zahtev u kategoriji "Investicije u preradu i marketing" i u oktobru smo dobili resenje...
 
Na te subvencije sam pomislio da ne moze ostvariti: 2000+2000. Kako da ja znam kakve subvencije deli opstina Cacak?!
Ono sto sam napisao vazi na drzavnom nivou.
 
Mozes da konkurises za sadni materijal , bez obzira kad je registrovano gazdinstvo. Uredba izlazi pocetkom maja za ovu godinu , a konkurises sa racunima iz jeseni 2017 i proleca 2018.
 
Ok. A obzirom da se to "imanje" koje sam uzeo sastoji iz više katastarskih parcela (koje se sve oslanjaju jedna o drugu i kao takve čine celinu, što je dobro) ali svaka od tih katastarskih parcela je u listu nepokretniosti druge klase (tipa druga, treća, četvrta) i kulture (tipa livada, pašnjak, šuma...) a realno sve su njive kad pogledaš. Da li meni to može da pravi problem kod registracije poljoprivrednog gazdinstva? Video sam da se na obrascu popunjava koja je kultura na katastarskoj parceli pa ne znam da li treba prvo (pre registacije gazdinstva) da zasadim kulturu koju želim da prijavim i kojom ću se baviti (u mom slučaju voće) i da li to isto mora da bude tako navedeno i u listu nepokretnosti?
 
Posto mi je otac umro prosle godine u oktobru a ostavinsku raspravu smo tek sada u januaru zavrsili i sve je preslo na moje ime da li samo menja nosioc polj gazdinstva ili mora da se radi sve ispocetka.Izvinjavam se ako je vec negde pisano o ovome.
 
Da,naravno.Clan sam domacinstva,zivim na toj adresi.Znaci pitanje je da li se mora refistrovati novo pg ili je dovoljno samo promeniti nosioca jer u sustini sve ostaje isto kao i prethodnih godina sto se tice kultura i ostalih stvari.Pcele,vinograd itd.
 
Imaš obrazac za promenu nosioca, ponesi samo umrlicu i ostavinsko rešenje, 5 minuta posla.
 
Kod nas mora obavezno. Nije dovoljna samo dokumentacija sa inventara, odnosno ostavinsko resenje vec obavezno posedovni list iz katastra gde se vidi ko je novi vlasnik.
 
Nazad
Vrh