Registracija kombajna

Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

To je demokratija.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Ljudi registracija svake godine samo jos ove godine moci ce se voziti samo sa tehnickim pregledom.
Znaci registracija ,osiguranje obavezno za sve
Od 01.01.2012 kazne.
A oni koji su sad kupili oni da bi preveli na svoje ime oni redovno registruju po novom.
To sam juce proverio.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

a sta se radi sa tim tehnickim pregledom?jel se nosi u sup ili sta vec?
ja imam registrovan kombajn,registrovan je prosle god i sta bi ja sad trebao da radim!
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Doslo vreme da ustane i kuka i motika ,krajni bezobrazluk ovde nista nepreostaje da se kombajni parkiraju pred vladu i tamo ostave pa da vidimo da li ce moci da ih pomere
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Osiguranje za kombajn 1988 god, 120 konja motor. tehnicki, tablice... 14.000 din
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Pozdrav ljudi da se malo uključim u temu,mislim da što se tiče zakona, da smo tu malo zakasnili ali nebi bilo loše da se pobunimo kao kombi prevoznici.Pa nek oni donesu neku uredbu recimo za kombajne da se registruju sezonski kao i osiguranje da traje tri meseca,mi hoćemo u EU a tamo možeš da registruješ i kola i bilo šta na 6 meseci. Ovde dok reg. traktor,15000 prikolicu još 10000 kombajn itd da ne nabrajam,malo će biti subvencija a da ne pričamo šta da rade oni koji nemaju subvencije :udri: :zli: :udri: :udri: ovo je čist lopovluk :zli:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Sramota hoce kozu da nam ogule,ne pitaju dali narod ima ::novac::sve to da plati :nono:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

A jel neko imao problema sa hederom :sta: :zli:
Kod nas je prosle godine policija zaustavljala svaki kombajn i zezala da se mora heder otkaciti i vuci za sobom(kazna 30.000 din),kaze smetate ljudima u saobracaju a sta smo mi ? Stoka?
Za takvu operaciju mi treba kao prvo prostor da bih izveo manevar kacenja-skidanja hedera(a zamislite da na kilometar u precniku nemate ovrsene psenice,soje itd) i da bi nekom pogazili njivu,zatim vreme i tako nekoliko puta dnevno ::lose:: :nono:
Ima li negde jos ovakvih slucaja i kakvi su utisci ili je to mozda u mom kraju jedinstveno ?
Mozda je malo :off_topic: ali nisam mogao da izdrzim :zli: :zli: :zli:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

savosi je napisao(la):
A jel neko imao problema sa hederom :sta: :zli:
Kod nas je prosle godine policija zaustavljala svaki kombajn i zezala da se mora heder otkaciti i vuci za sobom(kazna 30.000 din),kaze smetate ljudima u saobracaju a sta smo mi ? Stoka?
Za takvu operaciju mi treba kao prvo prostor da bih izveo manevar kacenja-skidanja hedera(a zamislite da na kilometar u precniku nemate ovrsene psenice,soje itd) i da bi nekom pogazili njivu,zatim vreme i tako nekoliko puta dnevno ::lose:: :nono:
Ima li negde jos ovakvih slucaja i kakvi su utisci ili je to mozda u mom kraju jedinstveno ?
Mozda je malo :off_topic: ali nisam mogao da izdrzim :zli: :zli: :zli:
I kod nas ima tih problema i to jako puno, hoce da pisu kazne za sve koji su siri od 3m bilo kombajn ili neka prikljucna masina, ili moras da zoves policiju da te isprati od kuce do atara i tako i nazad od atara do kuce a svaki izlazak policije se placa 5000dinara kod nas ima 35 kombajna (i troje policijskih kola) i kada ce izaci ovaj zadnji kombajn iz dvorista pa dok stigne do njive proslo mu pola dana :udri: :udri: :udri: A i svi znate da su mnogi kombajni i sami siri od 3m bez hedera.... pa x5000din za odlazak pa jos 5000din za dolazak kuci, kradu na najgori moguci nacin... bilo bi to brdo para za njih ::lose:: ::lose:: a jos ne sme da predje duzinu i to su izmislili... ::lose:: opet problem konkretan primer kod nas kada prolazi Leksion i kada vuce heder od 6.6m na kolicima (9.5m sa rudom) za sobom prelazi duzinu jer je dozvoljena duzina za kombjane 12m

Videcemo kako ce biti ove godine, samo kada krene zetva :cao: :cao: :cao:

Ali ipak i sami znate da je to sve smisljeno strateski da se mali i sitni proizvodjaci uguse i nestanu sa ovih prostora, zato se i uvode sve dazbine za placanje takse porezi PIO itd....da mali nemaju mogucnost nego da prodaju i to malo zemlje sto imaju, jer sto bi toliko ljudi da obradjuje zemlju, kada sa savremenim masinama i tehnologijom, celu vojvodinu moze da obradjuje 4-5 "miskovica" znate vi to svi i sami :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

kada izlazimo na puteve? moj kombajn je sirok 3.4m bez hedera.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Sto se registracije kombajna tice, kod nas tko ima samo za svoje potrebe i ne ide dalje od 5km kombajnom, ne registrira ga, kao sto ni ja ne registriram. U slucaju saobracajke sam ja kriv, jer sam neregistriran i to je to. Tko vrsi dalje i usluzno i po mraku i svakako, taj ga i registrira i to svake godine, kao i traktore i prikolice... Mislim da je cjena ragistracije i osiguranja nesto preko 50€, a to ako kombajn ne zaradi, onda stvarno...

Nikad mi nije bio jasan pojam "Trajno registriran traktor" i to mi nitko pa cak ni rodbina iz vojvodine ne zna objasniti, pa ako moze neko od vas u kratkim crtama pojasniti ovaj pojam trajne registracije.


Od kad ja pamtim, uvijek se svake godine registriralo sve. Jedino auto prikolica svake 3. godine, jer ona ne sudjeluje puno u prometu.

Od prije par godina se moze sve zivo registrirati svaka 3 mjeseca, kao na primjer motocikli koji se voze samo po ljetu, tako i kombajn registriras na 6 mjeseci u kojima se koristi i to je to. No takva registracija kosta nesto manje od cjelogodisnje, pa onda bolje registrirati na cjelu godinu i mir.

Takodjer imamo i posebne tablica za vangabaritna vozila koja ima crvene brojke i slova, ali i vise kosta takva registracija, pa kome se isplati neka placa...
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Bobo
trajna registracija je kod nas funkcionisala do sada ovako-registruješ traktor dobiješ tablice i saobraćajnu na kojoj pozadi piše trajna registracija i dobiješ jedan karton uz saobraćajnu na kojem se overava tehnička ispravnost vozila.Tako da smo bili u obavezi jednom godiišnje ići na tehnički ali nismo plaćali osiguranje i ostale namete.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

MONTOYA je napisao(la):
jel uspeo neko sa računom iz zmaja što su naknadno vadili da registruje kombajn

Niko nije uspeo do sada koliko ja znam, ali dosta njih je pokusavalo da tako registruje :udri:
Post je spojen: [time]1300215828[/time]
_________________________________________________
dejan 77 je napisao(la):
kada izlazimo na puteve? moj kombajn je sirok 3.4m bez hedera.
Ovo ce morati biti vrlo uskoro kako se meni cini :udri: :udri: :udri:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

ZORAN.BNS je napisao(la):
Bobo
trajna registracija je kod nas funkcionisala do sada ovako-registruješ traktor dobiješ tablice i saobraćajnu na kojoj pozadi piše trajna registracija i dobiješ jedan karton uz saobraćajnu na kojem se overava tehnička ispravnost vozila.Tako da smo bili u obavezi jednom godiišnje ići na tehnički ali nismo plaćali osiguranje i ostale namete.

Ne znam kako je ovakav sistem do sada i funkcionirao... Sta u slucaju nesrece koju ti skrivis svojim registriranim i ispravnim traktorom/kombajnom koji nije osiguran? Odakle se steta nadoknadjuje?


U zetvi kod nas gledaju kroz prste, samo da je signalizacija ispravna, kocnice i teraj. Cak pustaju i djecu od 14-15 godina da vuku prikolice na silos.

Kombajne u mom kraju ne zaustavljaju sa sirokim hederima, jer bas i nije neka prometna cesta, a ovi sa sirim hederima radije imaju dva auta u pratnji s rotirkama nego da skidaju heder... Do sad nisam vidio da netko vuce heder za sobom u zetvi...
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Bobo je napisao(la):
Kombajne u mom kraju ne zaustavljaju sa sirokim hederima, jer bas i nije neka prometna cesta, a ovi sa sirim hederima radije imaju dva auta u pratnji s rotirkama nego da skidaju heder... Do sad nisam vidio da netko vuce heder za sobom u zetvi...
I kod nas je bilo tako do sada... ::svaka cast:: ali trenutno :zli:
 
Nazad
Vrh