Registracija kombajna

Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

@Bobo
Ako nije osiguran i napravis neku nesrecu....
Nadoknada ide iz tvog dzepa, i jos te po sudovima razvlace zato sto nije osigurani i tako....
Uglavnom uzmu ti skoro zadnji dinar iz dzepa zbog stete i kazni ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Ovo sto pise Bobo zvuci sasvim OK. Ako koristim kobajn, platim 3 meseca 50 evra i sretan ja sretni oni.
Da su cene normalne, ljudi bi platili i sve u redu.
Ovo kod nas je postalo smesno. kod mene u selu covek montirao rotaciju i prodje pored pandura sasvim ok
a bozjeg svetla nema. Ne da ne rade svetla, vec nema uopste farove niti ista.

Ako u selu ima 5 traktora koji bi prosli tehnicki, ja dam glavu!
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

pa mi se i slazemo za osiguranje i tehnicki. a za sto da placam drumarinu i koje kakve guposti svake godine?
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

dejan 77 je napisao(la):
pa mi se i slazemo za osiguranje i tehnicki. a za sto da placam drumarinu i koje kakve guposti svake godine?
Mora se nekako dopuniti budzet, zalosno ali istinito ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

dejan 77 je napisao(la):
SaleCar je napisao(la):
dejan 77 je napisao(la):
pa mi se i slazemo za osiguranje i tehnicki. a za sto da placam drumarinu i koje kakve guposti svake godine?
Mora se nekako dopuniti budzet, zalosno ali istinito ::lose:: ::lose:: ::lose::
pa mi sve budzete da punimo?
Na zalost je tako ali potpuno istinito ::lose:: ::lose:: ::lose:: i to ce se odraziti vrlo lose....
Ljudi jos nisu ni svesni da ce Srbija ostati gladna i zeljna hrane za prezivljavanje.... :zli: :zli: :zli:
Polako ali sigurno unistavaju i ono malo poljoprivrede sto je ostalo...
Stocni fond je unisten totalno, tako ce biti i sa ovim,....
Crno nam se pise ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

jučer sam kontaktirao servis za tehnički pregled i pitao za registraciju traktora, obzirom da imam dva traktora stvar je ovakova, za imt 540 registracija iznosi 2500 din za 560 je 37oo din sa polisom, ostaje stara saobraćajna i stare tablice, cena zavisi tj. osiguranje od jačine traktora KS iliti KW, za ovu godinu tako :cao:
 
da li neko zna sta prilikom prve registracije kombajna iz uvoza treba imati od dokumenata naravno sem carinske deklaracije
 
Imam ja jedno pitanje u vezi registracije kombajna: skoro smo kupili Z 142 od prvog vlasnika, kombajn 92 god a nikad nije bio registrovan, a čovek ima sve papire od njega... E sad da li će on moći da se registruje na nove tablice i koliko će to da košta, da li neko zna?
 
kolega mislis na racun, zemlje iz koje se uvozi,mozes li mi reci sta je potrebno tacno prilikom prve registracije od dokumenta,taj racun preveden kod sudskog tumaca,carinska deklaracija....unapred hvala
 
Pa naravno- racun od koga kupujes. Za dokumente u SUP-u potrebne za registraciju najbolje da pitas njih, uglavnom ti je isto kao i kad kola radis plus carinska dekl. plus prevod racuna sa originalom.... ne zaboravi tehnicki, polisu. Mene je to zadovoljstvo kostalo oko 13-14000,oo i dobio sam tablice bele koje sada opet da menjam.
 
hvala kolega,na informacijama,samo jos nesto zar ne treba i kupo-prodajni ugovor,da li si upucen??
 
nazalost ino-racun moje ime pa znaci prepostavljam,ali su svakom slucaju hvala na informacija komsija
 
e ovako treba ti ugovor(i prevod ugovora) u kome prodavac isto daje izjavu da kombajn nije pre toga registrovan(uglavnom nikada nisu registrovani zavisi od zemlje uvoza ako jeste treba ti potvrda o vracanju tablica i odjavi) carinska dekleracija,i uplatnica da si izmirio troskove.
 
http://www.dnevnik.rs/ekonomija/laksa-registracija-traktora

Лакша регистрација трактора

Министар унутрашњих послова (МУП) Србије Ивица Дачић најавио је јуче да ће предложити измене Закона о безбедности у саобраћају којима ће бити олакшани услови регистровања пољопривредне механизације.
Enlarge



Биће предложено да се врати категорија трајних регистарских таблица за тракторе и пољомеханизацију, уместо садашње обавезе да се то ради годишње, рекао је он након састанка са министром пољопривреде Душаном Петровићем и републичким послаником Лиге социјалдемората Војводине (ЛСВ) Бојаном Кострешом.

Према речима Дачића, прихваћена је и иницијатива да се технички преглед пољоприврдне механизације обавља једном годишње, а не два пута годишње као што је то предвиђено Законом о безбедности у саобраћају. Истакао је да је договорено и да МУП организује техничке прегледа појединачно у местима, како би пољопривредници на једном месту у једном дану могли то да ураде.

Дачић је рекао да те измене Закона нимало неће утицати на стандарде безбедности у саобраћају, додајући да је намера да се одрзи ниво безбедности, а да се пољопривредници не оптерете наметима. Договорили смо се и о уредби која би олакшала пољопривредницима да могу да докажу власништво над механизацијом старијом од пет година, јер су многе фирме код којих је та механизација купована престале да постоје или је загубљена документација, додао је он.

Дачић је рекао да је остало и да учесници данашњег састанка заједно поразговарају са Министарством финансија Србије и осигуравајућих компанија о томе да ли постоји могућност да осигурање које плаћају пољопривредници буде „подношљивије, прихватљивије и одрживо”.

Министар пољопривреде Србије Душан Петровић рекао је да Влада жели да помогне пољопривредницима у техничком и финасијском смислу, јер је потребно да купе више трактора и механизације како би био остварен план развоја аграра. Влада Србиије ће, како је истакао, разматрати начин подстицаја пољопривредницима за набавку пољопривредне механизације.

Иницијативу за измене Закона о безбедности у саобраћају како би се помогло пољоприврсдницима, према речима Петровића, покренула је Посланичка група Лиге социјалдемократа Војводине (ЛСВ). Посланик ЛСВ у Скупштиниу Србије Бојан Костреш је истакао да је ту иницијативу потписало 30.000 становника Војводине и изразио задовољство активним приступом МУП-а и Министарства пољопривреде Србије.
 
Nazad
Vrh