Registracija kombajna

Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

meshter Sada napravi neku zalbu gde zahtevas da se to prosledi u MUP-Beograd!!!

Reci da nisi u mogucnosti da dobijes racun... Mislim da ce tako uspeti! :cao:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Niste me razumeli... rasprava moze da se ponovi za nekog ko "odavno ore nebeske njive", a da predmet bude samo jedna stvar koja na prosloj raspravi nije bila. Tako sam cuo.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Ljudi,nije tu u pitanju dali je neko umro,ili ce da umre.
Problem je sto mi nemamo original racune od pre 20 ili 30 god.
Ovo sto Zmaj daje potvrde da je kombajn pre 28 god.prodat Peri Petrovicu neznaci nista.pa i oni sami znaju da daju u 99% slučajeva LAŽNE potvrde.A zna to i policija.
Formalno-pravno,gledano oni bi sa tim potvrdama mogli bez problema da ih registruju(jer na potvdama Zmaj kaže da mi je prodao kombajn).Ali policija neće da registruje jer zna da lažemo.
Verovatno će smisliti nešto drugo da bi nam uzeli pare.
E sad sve bi se to moglo uraditi sa nekim iz Zmaja na jedan drugi način,bilo bi dobro i nekom tamo i nama,ali o tome nebih da pišem.

PS.
Tako sam registrovao traktor pre mnogo godina.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Zmaj je u obavezi da cuva kopije racuna 10 godina u arhivi, (posle toga se unistava?)a nasi kombajni su daleko stariji. Tesko da moze nesto da se smuva.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

zorancile je napisao(la):
Niste me razumeli... rasprava moze da se ponovi za nekog ko "odavno ore nebeske njive", a da predmet bude samo jedna stvar koja na prosloj raspravi nije bila. Tako sam cuo.
A kako ćeš dokazati da je naknadno pronađena imovina stvarno bila vlasništvo pokojne osobe? Ako se dobro sećam na ostavinskoj raspravi traže dokaz da je predmetna imovina vlasništvo pokojnika...
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

A kako ce oni dokazati da nije, kad ne moze sa dva svedoka? Jedino da pitaju pokojnog dedu... :haha:
U pravu si da bi bolje bilo da se u prvoj raspravi napise i kombajn, bilo bi manje sumnjivo.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

mityoo je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Niste me razumeli... rasprava moze da se ponovi za nekog ko "odavno ore nebeske njive", a da predmet bude samo jedna stvar koja na prosloj raspravi nije bila. Tako sam cuo.
A kako ćeš dokazati da je naknadno pronađena imovina stvarno bila vlasništvo pokojne osobe? Ako se dobro sećam na ostavinskoj raspravi traže dokaz da je predmetna imovina vlasništvo pokojnika...

Izvadis potvrdu iz ZMAJA na pokojnikovo ime... Neces ga tako registrirati, ali u ostavinskoj raspravi bi mogla proci ta izjava iz ZMAJA...
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Bobo je napisao(la):
Izvadis potvrdu iz ZMAJA na pokojnikovo ime... Neces ga tako registrirati, ali u ostavinskoj raspravi bi mogla proci ta izjava iz ZMAJA...
Evooooo Reššššššeeeeenjaaaa!
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

njegov najbolji drug umro je krajem prosloga veka,mislim na pokojnikovog druga(vlasnika zmaja) jel.....mislim da nije :off_topic:,spomenuo sam zmaja i sistem registrovanja :haha: :haha: :haha:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Mislim da ovo nije za pisanje ovde ovako otvoreno! Ako se vec pravi prekrsaj sto jeste, onda postoje jednostavniji nacini da se to resi...
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

@ smedic:
Ne bi mi da pravimo prekrsaje, nismo mi kriminalci.
Koji je legalan nacin da se registruje kombajn koji nikad nije bio registrovan, a star je vise od 30 godina, a nemas pojma ko ga je kupio novog? A i da nadjes tog coveka (ako je i ziv) kako da on dokaze vlasnistvo? Ne verujem da je cuvao original racun 30 i vise godina...

Mozda cemo morati kao sto su se registrovala kola 1997-98 preko Belog Manastira i Crne Gore? Onda si mogao telefonom da registrujes kola. :haha:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Pa nikako, ako zakon kaze da je potreban racun o prvoj kupovini znaci da je to uslov i gotovo.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

smedic je napisao(la):
meshter Sada napravi neku zalbu gde zahtevas da se to prosledi u MUP-Beograd!!!

Reci da nisi u mogucnosti da dobijes racun... Mislim da ce tako uspeti! :cao:
Stigao odgovor iz MUP-a iz Beograda, Odeljenje za registraciju vozila i vozačke dozvole u kome kažu "S tim u vezi obaveštavamo vas da saglasno važećim propisima, bez odgovarajućih dokaza o vlasništvu odnosno poreklu vozila nije moguće registrovati ni jedno vozilo uključujući i radne mašine." Znači da se za registraciju umesto potvrde iz zmaja treba priložiti potvrda iz NBS-e ::novac:: :haha:
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

vo malo cena ako uspete da uradite nesto sa tim potvrdama ili uspete na bilo koji drugi nacin registracija me je kostala oko 8000 + tehnicki ali to je bilo 01.01 2011.zadnji dan rada po starom
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Ne bi trebalo ali nikada nismo na čistom sa ovima koji stalno nešto izmišljaju.
 
Odg: REGISTRACIJA KOMBAJNA

Trenutno je sve isto jedino se mora platiti osiguranje. Dok ne izađe novi pravilnik ostaje sve po starom.
 
Nazad
Vrh