Recepture za spremanje koncentrata

Probao sam sve od premikse i koncentrate gebi, 100%,patent co, sano pravio sam dosta eksperimenta koj su me skupo kostali za mene najbolji premiks je ibeka panto i nista drugo tu je negde i Likra i milkivit sve ostalo je isto ........
 
Imam potrebu da prokomentarisem(izjadam se) u vezi zakiseljivaca Sano cid. Znaci nikada vise nece uci u moju avliju!. Takav smrad nisam skoro doziveo!, pod maskom sam rukovao sa njim. Stipa za oci, nos, ruke...Nije bilo patentovog Acid 6 i ja ajde da uzmem ovaj. Kobna greska::jako_besan::.
 
Samo znam jednu stvar da sam prosle godine pojeo veliko govno sa Gebi -jem, izgubio 1500 eura za Bozic..To sranje moje oci nece videti.
 
Danas preuzimam SANO "PREGNU" ( soja i premix) za suprasne .. kasnije za dojare Matra, sa Patent Co. nastavljam dalje za tov i za prasad pocinjem sa Sanovim Piggi, razlog tome sto dobijam na odlozeno placanje , jer cu da imam boze zdravlja 5 prasenja od septembra koji stizu za Novu godinu
 
Danas preuzimam SANO "PREGNU" ( soja i premix) za suprasne .. kasnije za dojare Matra, sa Patent Co. nastavljam dalje za tov i za prasad pocinjem sa Sanovim Piggi, razlog tome sto dobijam na odlozeno placanje , jer cu da imam boze zdravlja 5 prasenja od septembra koji stizu za Novu godinu
Pogresices kod prasadi,zalice ti se pecenjari na kvalitet mesa,a i skuplji je solidno.
 
Pogresices kod prasadi,zalice ti se pecenjari na kvalitet mesa,a i skuplji je solidno.
A neznaju da daju neki dinar vise za kvalitet , pocinjem sa SANO-m jer imam dobar dogovor sa njima i preracunao sam se .. moje zitarice i njihov super , ja zadovoljan ( kod pilica uspesan tov i ukusno meso ).. pogodio sam se i za tov . prelazim na njihov PREMIUM , sve sam stavio na papir .. moze da se radi ,isplativo samo sto ne jurim soju . a kad je nemam poludim pa dok odem da je kupim po najpovoljnijoj ceni izadjre sa sve puta , skuplje negovo ovo nihovo, ovako su mi ovi ispred nosa , i ne sekiram se a i obilazete redovno .. meni ne trebaju . ali znaci i to malo paznje.
 
Ja sam bio veliki fan Sano programa. Mada sve vise sam razocaran u njih. Prvo sam odustao od pigi-ja, jer su prasici znatno bolje napredovali na Patentu. Plus sa patentom nisam imao problema sa prolivom dok je kod pigija to skoro pa normalna stvar. Za premijum nisam mogao da poverujem da ne valja pa sam nekoliko puta odustajao i opet se vracao na njega. Imam trenutno 28 nazimadi koji su hranjeni premijumom do 40-50 kg i tad sam odustao od njega posto svinjcu nije moglo da se pridje koliko je smrdelo. Uzrok je bio nesvarena hrana, kad iscistim balegu ona vri(kipi) na djubretu. Tad sam presao na Gebi ( koji smatram nizom klasom) i utisci su znatno bolji. Uzimam sojinu pogacu 42 % i saplement tov. Od tih prasica sam dao tri teci i dva bratu, oni ih i dalje hrane premijumom i moji nazimadi su vidno tezi od njihovih(bar 15-ak kg). Malo je van teme ali je takodje sano u pitanju. Telad koju sam zadnju hranio milsanom i megijem od dana kad sam ih doneo u stalu do zaljucenja ne znam da li su natovarila pet kila, totalna katastrofa. Koncentrat su zapravo poceli da jedu tek kad sam sam poceo da ga pravim, ono su samo razgrtali ispred sebe. Nekad su mi telad sa tri meseca imala i po 150-160kg, a ovi sad 80kg. Sano nije ni blizu onome sto je bio pre 7-8 godina kad sam poceo da ga koristim.
 
Sta mislis Surdonja,zbog cega je tako???
Zato sto se proizvodi i pakuje u NS-u.Ista stvar je sa Inbergom,dok nije poceo da se puni u Bgd valjao je,sad krasnom nevredi.
 
Ja sa Patentom imam problema.Koristim Profi start i prasići stalno imaju proliv.Ne mogu da se usudim da sam pravim hranu,jer nemam mešaonu.Sledeću turu prasića kojom hranom da hranim?
 
Ja sa Patentom imam problema.Koristim Profi start i prasići stalno imaju proliv.Ne mogu da se usudim da sam pravim hranu,jer nemam mešaonu.Sledeću turu prasića kojom hranom da hranim?
Moji prasici trenutno jedu profistarter od 18.5%proteina i nemam nikakvih problema oko proliva,problem mi napravio cale bacio svinji detelinu pa dva kom dobila temperaturu i pomodrela,sta ce biti dalje videcu...
 
Jel probao neko Inbergove premium ili ultra premikse za tov svinja? Po receptruri moze da ide dosta psenice u smesu sto bi meni trenutno odgovaralo!
 
Ja sam sad uzeo turu Inbergovih premiksa za tov, cisto da ih uporedim sa patentom, iako sam sa patentom zadovoljan, ali kako sam trenutno prinudjen da psenicu koristim do 20% u recepturi, Inberg mi se cini kao bolje resenje!
 
Ja za tov koristim psenicu i jecam trenutno jer kukuruza nemam ,a necu da kupujem kad imam psenicu,koristim indi tov 3% i to jedan premiks od 3kg na mesaonu od 200kg,imam cetri kom,tri nazimice i jedan tovljenik za svoje potrebe 5,5meseci i trenutno su ,tovljenik oko 80-90kg,a nazimice 10-tak kg lakse,ja sam zadovoljan s obzirom kako ih hranim...:osmeh:( dodajem ja tu jos i kredu,so,kostovit,mizanel,itd,ali hocu da kazem kakve rezultate daje patent kada se kombinuje samo sa psenicom)
 
Ja za tov koristim psenicu i jecam trenutno jer kukuruza nemam ,a necu da kupujem kad imam psenicu,koristim indi tov 3% i to jedan premiks od 3kg na mesaonu od 200kg,imam cetri kom,tri nazimice i jedan tovljenik za svoje potrebe 5,5meseci i trenutno su ,tovljenik oko 80-90kg,a nazimice 10-tak kg lakse,ja sam zadovoljan s obzirom kako ih hranim...:osmeh:( dodajem ja tu jos i kredu,so,kostovit,mizanel,itd,ali hocu da kazem kakve rezultate daje patent kada se kombinuje samo sa psenicom)


Tamo negde 2011 god. sam jednu turu odradio sa patent premiksom ( indy tov 3%) s time sto sam preporucenu kolicinu kukuruza prepolovio i to nadoknadio psenicom, znaci ako je preporuka bila u smesu 50kg kukuruza ja sam isao 25kg psenice i 25kg kukuruza + sacma, jecam i ostale dzidza bidze...
E sad, to je bio najbrzi tov koji sam ikada imao, ali na liniji klanja nisam bas bio zadovoljan, svinje su bile masnije nego sto su mi bile ikada pre i posle toga... Zanimljivo da je druga tura radjena sa Aminogold-om, i tamo je procenat psenice bio isti, dok su se ostale komponente nesto razlikovale u procentu ali ne nesto bitno, i tov je trajao duze tacno 14 dana do iste kilaze, ali je mesnatost bila bitno bitno bolja! Prasad su bila sa iste farme...

Zato me sad malo brine ova tura, od kad sam ubacio psenicu oni prosto bujaju, i imam osecaj da bi trebao da smanjim nesto procenat proteina da ne bi gomilali mast, ali maltene rastu na oci pa mi se ne da, da ih diram :osmeh: Dok ne dodju do 150+ kg tad cu da ih diram pomalo :haha:
 
Nazad
Vrh