Recepture za spremanje koncentrata

Prasicima nece,okolini hoce,u nekim zemljama EU je zabranjen bas zbog stetnosti po okolinu,u svakom slucaju nemoj vise od 400grama na 100kg mada ja ne ubacujem nikada vise od 300grama.
 
Zalučio sam prasiće i hranim ih sa Profi Start Patent Co.Kada da predjem na grover i koliko treba da pojedu startera?
 
@kuka9 gde se moze kupiti ta sacma po 70 i 75 i jel je ima stalno? ja ovde kupujem u prodavnici po 85 ali je sidska krupna a ne mlevena i uz razne dodatke sto ubacuju farm comerc ili hrana produkt pa kad otvorim vrecu a ono mirise na vanilu ili slicno(dodaju aromu da se ne oseti sta ima u sacmi)
 
75 din sam ja platio tonu soj sacme 20og jula,firma Tufegdzici iz Uzveca kod Sapca,a za svercovanu po 70 sam samo cuo al ne i video kakva je.

- - - - - - - - - -

Zalučio sam prasiće i hranim ih sa Profi Start Patent Co.Kada da predjem na grover i koliko treba da pojedu startera?

Prase treba da pojede sledece kolicine hrane/predstartera 3kg, startera 15kg i grovera 19 kg, e sad ako ti je prase od 17,18 kg a nije pojelo 15kg startera slobodno mozes da predjes na grover jer groveri idu od 15 do 30 kg.
 
@kuka9 gde se moze kupiti ta sacma po 70 i 75 i jel je ima stalno? ja ovde kupujem u prodavnici po 85 ali je sidska krupna a ne mlevena i uz razne dodatke sto ubacuju farm comerc ili hrana produkt pa kad otvorim vrecu a ono mirise na vanilu ili slicno(dodaju aromu da se ne oseti sta ima u sacmi)
Farm commerc-ov u Cantaviru kosta 70 i nesto sitno, ali ne moze da se uporedi sa ovim koji kupujem od isv-a.
 
Oni su preskupi što se tiče sojine sačme. Ne samo sojine sačme nego i ostalih komponenata. Zimus odem u prodavnicu koju oni snabdevaju i vidim sojina sačma 85 a suncokretova 37. Nedaleko odatle nađem za sojinu sačmu za 75din a suncokretovu sačmu po 33din. Svi oni prepakuju komponente ali ne ugrade se svi jednako u cenu.
 
Poslednja izmena:
Vrlo bitna stavka u formiranju cene moze da bude i ''monopol'',udaljenost izmedju trgovaca (u ovom slucaju rec o soji).Ako je jedini,ili jedini u kraju,normalno da mu se moze sta hoce.
Sto s tice ugradjivanje u cenu,mislim da je tu famr komerc lider,barem gledajuci u njihovom maloprodajnom objektu u Cantaviru,kako u komponentama,tako i u djubrivu...kvalitet ne bih komentarisao,vrlo je diskutabilno.Ta soja....ne znam...licno je ne kupujem tamo
 
Prijatelji,da li neko ima iskustva sa hranom proizvođača 100%?I ako možete da mi date neko poređenje što se tiče cene i kvaliteta u odnosu na Gebi.Patent je ok,ali mi je malo skup pa je ispao iz igre,a pošto sam čuo da su 100% koncentrati sasvim solidni(rađena analiza u laboratoriji),zanima me da li bih mogao malo da pojeftinim proizvodnju.Trenutno me najviše zanimaju superi sa 35% prot.,jer sam u fazi prelaska u tov.
Hvala!
 
Iskren da budem ako biras izmedju 100% i gebi uzimaj 100%, bezi od Gebi sto te noge dalje nose, ja sam kupovao koncetrat za krave kao i davno dok je postojala farma u mojoj blizini, oni odneli koncetrat na analizu 90 posto je bio repin rezanac.... Bezi od njih sto dalje,
za krave koristim 100% za pilice isto (tov) za kokoske nosilje isto 100%....Od gebi necu ni one promoterke da pogledam, a ne kudi kamo nesto vise!
 
Pa ako je tako,onda kad se na kraju sve sabere i ne izađe jeftinije hraniti sa 100%,pošto ti jedan dan proliva produžava tov za tri dana.Na 10-15 tovljenika dnevna količina hrane puta deset dana produženog tova.....nije zanemarljiva cifra.
Ako još neko ima neko iskustvo (dobro ili loše)sa 100%,molim da napiše.
Hvala
 
Postovanje,moze li mi neko preporuciti dobru recepturu za ishranu priplodnih nazimica?imam jednu,bila je jako lepa u trenutku pripustanja,ali se evo dva meseca kasnije jako natovila.Sad sam poceo da joj koncentrat koji se sastoji od kukuruza,sojine sacme i premixa razredjujem stocnim brasnom,da li je to ispravno?
 
Nazad
Vrh