Recepture za spremanje koncentrata

Treba mi receptura za ushranu nerestova kupio sam 2 komada jedan cisti joksir oko 70 kg i jedan pietren oko 50 kg za sada su u ekstra formu pa zanima me kakoo treba da ih hranim za da ostane u istoj formi.Pozdrav
 
Ja sam svojevremeno koristio sledeću recepturu:
Kukuruz 70%
Sojina sačma 7%
Suncokretova sačma 10%
Stočno brašno 7%
Kvasac 2%
Kreda 1,5%
DKF 1%
So 0,5%
Premix 1%

Premix jednopostotni, jer je najjeftiniji.
Nikad nisam koristio nikakve Sano i slične preparate i nije bilo problema.
 
jasam uradi ovako koncentrat za nerestova koi imaju 50kgm i 70 kgm pa recite dali je ok ili treba nesto da se ispravi
46%-kukuruz
15%-stocno brasno
18%-sojna sacma 44$
4%-premiks
17%-jacmen
-----------
100 kgm
 
Posto znamo da nema svaki tip kuruza isti procenat proteina , da ne otvaram novu temu pa cu tu pitati.

Koji kukuruz sijete za svoje svinje? Zuban, tvrdunac? koja firma, fao grupa?
 
Te price o sadrzaju proteina u kukuruzu su samo marketinski trik.
Proteinski sastav hrane nose soja ,suncokret i st.grasak , a to da li u kukuruzu ima 9.5 ili 9.7 % proteina je totalno nebitno.
 
Ma u redu,shvacam. Sa sojom i koncentratima nekim dodajes proteine kako tko.
Ali mene zanima onaj tko sije kuruz i sa njime mijesa kakav kuruz sije?
Jer nije isto tvrdunac i zuban
 
Ja se izvinjavam ako ponavljam diskusiju,zanima me da li neko ima iskustva sa gebijevim dopunskim smesama?konkretno mislim da liniju premijum.time smo hranili leglo prasica,a sad sam uzeo taj premijum za velike svinje sto ide 10 kg na 40 kg prekrupe.Kakvi su vasi rezultati?
 
Поздрав свима на форуму.Имам једно питање што се тиче рецепата за конц.за дојаре.Нисам нигде видео да се додаје коштано брашно(костовит...).Ако може неко да ми постави неку добру рецептуру,пошто моје крмаче већ око 4-5 недеље дојења доста изгубе на тежини,вероватно им и млечност опада и после тешко враћају првобитну кондицију.Немам неку устаљену формулацију,углавном сам се ослањам на готове смеше за дојаре(фарм комерц кд).
 
Поздрав свима на форуму.Имам једно питање што се тиче рецепата за конц.за дојаре.Нисам нигде видео да се додаје коштано брашно(костовит...).Ако може неко да ми постави неку добру рецептуру,пошто моје крмаче већ око 4-5 недеље дојења доста изгубе на тежини,вероватно им и млечност опада и после тешко враћају првобитну кондицију.Немам неку устаљену формулацију,углавном сам се ослањам на готове смеше за дојаре(фарм комерц кд).
najbolja receptura ti je da odbijes prasice sa 30 dana i neces imati tih problema
 
Nazad
Vrh