Recepture za spremanje koncentrata

na svinjama mi se pojave neke ljubicaste pege odmah posto su pocele da jedu tu hranu.Srecom nisam napravio mnogo te hrane i prestanem da ubacujem Minazel i te fleke se povuku.
.. koristim godinama , ne da propagiram ili kao neka reklama ,, ali te fleke nemaju nikakve veze sa MINAZELOM a preventiva je mnogo vazna ako si u mogucnosti , bolje je spreciti nego leciti ,
naravoucenije : Nemoj leciti nesto sto je zdravo. Preventiva ,od lekova, je samo vakcina
ovde se nije rec o lekovima nego o necemu sto ne moze da dovede do neke upale ili bolesti . a nije lose malo da proguglas , mozda nesto i upamtis,, nije na odmet , nego davati lazne konstatacije i pricati (kucati ) sto sta ....ali forum sve trpi..

Poboljšajte proizvodne rezultate i zaštitite zdravlje životinja primenom Minazel programa:
poboljšavaju se reproduktivni rezultati
povećava se prirast
povećava se nosivost
poboljšava se zdravstveno stanje
eliminiše se prisustvo mikotoksina u mesu, mleku i jajima
smanjuje se utrošak hrane (konverzija)
smanjuje se mortalitet
smanjuju se prinudna isključenja
skraćuje se vreme tova
smanjuju se troškovi proizvodnje
 
Poslednja izmena:
Od cega je to tacno preventiva?Od kaslja,od proliva ili od budjave hrane.Kod tebe je mozda samoposluga,ali kod mene svinje jedu samo sto im ja dam,a budjav kukuruz im ne dajem,tj posto vecinu hrane kupujem,ne kupujem los kukuruz,pa nek bude i dzabe.Takodje gledam sta kupujem i od ostalih sastojaka hrane.Sta ja tu onda preveniram.Ne stavljam minazel ni u sta i nikad,samo tad jednom napravio 300 kg,na svinjama izasle modro-crne fleke po nogama.4 meseca svinje jele jedan isti kukuruz,sacmu i premiks,posto ja to kupim sve pre pocetka tova.Od cega su se onda pojavile fleke koje su velicine da je cela noga crna,znaci nije tackica pa da bude da je od komarca.Jel mozda los kukuruz ili sacma? Za koji k... onda sluzi taj minazel ako je toksicna hrana? Cim sam potrosio taj minazel.posle par dana su se fleke povukle,bez lecenja.

@grujo,sad bi stvarno trebalo da malo prestanes da pises o onom o cemu ne znas skoro nista osim koliko ide na 100 kila i posto je..Nije sramota pitati ako nesto ne znas.Pitaj nekog ko je isao u skolu za to,eto i ja sam pitao i prenosim sta su mi ljudi rekli i sta se meni desilo.Svi preporucuju da se uz minazel uvede i neki dodatak vitamina i minerala.Sto se tice preventive pije vodu,ako postoji realna opasnost da dodje do problema.Ja kupujem zdrav kukuruz,vestacki susen po mogucstvu i sav odjednom da ga ne menjam tokom tova,to je moja preventiva i meni minazel ne treba.
 
@grujo,sad bi stvarno trebalo da malo prestanes da pises o onom o cemu ne znas skoro nista
znam da mi niko u familiji nije drzao nista osim macke i kuceta ,, ja izrod otisao is centra grada u sumu , pa sam se zato nacitao literature i knjiga ,, da bi znao sta i kako a ne emoj tata , deda , komso trte mrte evo zasta sluzi .. malo se zainteresuj ...

Aflatoksin B1 99%
Zearalenon 94%
Ohratoksin A 96%
T-2 toksin 83%
DAS 50%
Ergosin 96%
Ergotamin 97%
Ergokornin 92%
Ergokriptin 98%
Ergokristin 98%
e sada ti znas dal ga ima ili nema .. lep na oko .. pa neces pre da ga zenis ,,,,:ppozdrav:
 
Ja ti kazem da se zdrava zivotinja ne leci unapred.Svaki dodatak narusava prirodnu ravnotezu elemenata,pa aspirin se daje preventivno,s jedne strane je koristan ,a sa druge strane steti.Ne postoji carobni prah koliko god ga onaj ko ga prodaje hvalio.Sto se mene tice nek svako hrani cime hoce,ali ne znam sta si ti zapenio da branis minazel kao da ga ti proizvodis,ili branis teoriju da ti najbolje i jedini znas kako se gaje svinje.

Sto se tice da li znam ili ne znam sta je u kukuruzu,jel ti mislis da sam ja sisao parobrod,i da nisam trazio uverenje o ispravnosti kukuruza kad sam kupovao?Da dam 6-7 k eura za kamion kukuruza i da ne znam sta sam kupio?Najbolje da jos dam jedno 100-200 eura za minazel ili da mi pocnu crkavati svinje zbog otrovnog kukuruza.
 
Problem je i u tome što se neke vrste mikotoksina akumuliraju u tijelu a mogu prouzročiti osim ugibanja i na brojnost legla, veći broj mumificirane prasadi,lošiju reprodukciju, slabije napredovanje itd. a kao jedan od prvih znakova trovanjem mikotoksinima je pojava crvenila i naotečenosti vulve kod malih krmačica koje još nisu ni blizu starosti za oplodnju. uglavnom i ja se držim one bolje spriječiti nego liječiti, jer za neke od posljedica trovanja mikotoksinima nema lijeka osim noža.

https://www.google.hr/#hl=hr&tbo=d&...44,d.Yms&fp=5ab2643e1c50e9cc&biw=1280&bih=807

PS: da ne bi bilo zabune manje više je ista stvar i sa ostalim kukuruzom iz zemalja u okruženju koje su pogođene sušom.
 
I ja sam se naslušao svakakvih priča o zeolitu, kao radi na principu rešetke i pored mikotoksina pokupi i hranjive materije. Ništa od toga nije dokazano, samo priče. Meni lično kod zeolita se nesvidja što ima slabiji efekat protiv T2 mikotoksina, koji su u suštini i najveći problem. Trenutno koristim Captex T2, koji je daleko delotvorniji od recimo Minazela.

Captex je odlican,italijanski proizvod ,strucnjaci kazu da on jedini ne vezuje proteine za sebe,ovo sto sale prica verujte mi da ima istine,nista zlonamerno sa njegove strane.
 
"naravoucenije : Nemoj leciti nesto sto je zdravo. Preventiva ,od lekova, je samo vakcina

Samo da pojasnimo:

Vakcinacija je unosenje mrtvog ili zivog virusa sa oslabljenom virulencijom u organizam, radi podsticanja tretiranog organizma na stvaranje antitela protiv unetog virusa a uzrocnika bolesti koju bi izazvao svojim prisustvom u nedostatku antitela.
 
Letos mi je glavni tehnolog iz Patent-a rekao u vezi jecma,da kod prasadi najvise 30%,a tovljenika 50%.U protivnom grla ce izgubiti energiju,ako se ide sa vecim % jecma na ustrb kukuruza.A sto se tice cene njihovih premiksa,posle ovog Grujinog cenovnika vidim da ovi nas deru ovde.Nema jeftiniji patentov premiks(3%) od cini mi se 380 din.Moracu da se pozabavim malo oko toga.

Evo ti kolega cene premixa od patenta koje ja koristim kod mene u selu
Predstarter 97 din
Indy starter 10%/ 179
Indy starter 4%/ 265
pan grover 3,5%/208
Indy premium tov 3%/162
Indy tov 3%/149
pan tov2,5%/150
pan mami 2,5%/150
minazel pakovanje 20kg/67 din po kg. Ovo su cene za velika pakovanja i na sve ima 5% popusta za kes lovu.
 
Ama nisam ja izgleda razumeo Gruju,ovo su vam cene po 1kg.-mu?.Tako je ok,i kod mene je na primer ovaj Indi starter(po kg.)240 din.,a pan grover isto tako otprilike 208,kao i indi premium tov je tu negde 160...Ja sam u startu razumeo kada se kaze Pan grover(3.5)=cena,da je to za pakovanje 3.5 kg.J.b.g.:sta:
 
Pisao sam o industiskom otpadu kao deo recepture za ishranu svinja - to je prevazidjeno -pametni na ind. deponiji pokupe čokoladu pa prave eurokrem (RTV - 1 danas u vestima )
 
Ovo je receptura kojom moj drug hrani scoje prasice. kaze da po odbijanju pojedu 300 kg tog koncentrata i dostignu kilazu od 25kg. ja samod njega uzimao za slavu i bozic i meso je fenomealno. A ja planiram ovih dana da uzmem dve prasilje
 
Lepo ti je @milan971 napisao.Mnogo tu ima st.brasna,malo soje,a uopste nema st.jecma.Uzmi taj nutriplus pa pogledaj predlog recepture na pakovanju(ako uopste ima).Ne bih ti u startu preporucio da slusas neke "nadri svinjare",jer ima ljudi koji olako-pausalno iznose neke stvari,koje su u vecini slucaja neistinite.Lepo kupis premiks(moja preporuka patent.co,ima ga kod Milana-pizde u Paracinu),drzis se predloga recept.sa pakovanja i to je to.Prelistavaj ovaj forum i dosta toga korisnog ces nauciti.Pozdrav!
 
Nazad
Vrh