Recepture za spremanje koncentrata

drago mi je da sam vas bar malo zaintrigirao , svi odgovori su uglavnom tu na forumu , nešto još fali a to zna čovek koji radi u Kljajičevu studirao je tu oblast - doktore možda ga znate -a meni je prodao par informacija i hvala mu na tome . Nisam sebičan kao što su neki me optužili , već naivan u nadi da zajedno možemo bolje !Ja hranim sa jednostavnom recepturom 75 kg kuk. 20 kg PSG 5kg industr. otpada . Vaše je da promenite rasni sadtav . Vaše recepture su odlične - da je hemija ona koja je bila kada su piosali te recepture . PSG proizvodim sam iz tog razloga ! Industriski odpat jako dobro obavlja više neverovatnih funkcija a košta me goriva da odem po njega . Moj savet vam još jedan da ne trošite živce na cenu stoke jer ovakvog mentaliteta kakvog smo sada za života se nećemo dogovoriti ! Možda naša deca ako oni ne budu potpuno digli ruke od Stočarstva ! Hvala Moderatoru i ostalima koji su odgovorni za ovaj forum što su me upozorili na pokušaj probijanja moje šifre . Ovakvim načinom ishrane mnogima sam se već zamerio i znam da je pitanje momenta kada će uspeti da me ućutkaju .

- - - - - - - - - -

Na poruku mogu da odgovorim i ovako da vide i drugi koga interesuje - ujedno se mnogima koji znaju izvinjavam , a ima ih na forumu - PSG = Punomasni Sojin Griz . Žalosno je što ga mnogi koriste samo za mladje kategorije svinja a smeta samo onima koji i ovako više zarade nego mi . Idustrija u svojoj proizvodnji ima mnogo organskih otpada koji sadrže od amino kiselina pojačivača ukusa i biljnih aroma (MIRISA) . Zadnji put kada sam se poverio komšijama da u susednom gradiću sa otpadom ne znaju šta će da ćemo nositi za stoku , najmio je kamiondjiju da mu donese i za kiriju 17 km uzeo mu skromnih 5000 din ... Sada se taj otpad može kupiti samo od pojedinaca ako platiš 55000 dinara kamion ...Probajte za početak samo soja i kukuruz , bez dodavanja ječma kao što mi neki sugerišu . Sve vas podsećam da nam plaćaju po kilogramu !!
 
Sto se tice sojinog griza . tu si u pravu ,, dosta je masniji i bolje napreduju..... ja sam uzeo jednu kolicinu suncokretovog otpada po ceni od 10 din isao sam do 15 % i sa neverovatnih 20% stocnog , i juce sam se zaprepastio da je posle 100 dana tova izgurala zenski tovljenij na 122 kg , a uzeta iz legla kao najmanje prase ,, sada idem sa grizom da probam .. dosadasnja smesa hrane me je kostala 32 din . lepa razlika u ceni ....
 
Znaci Grujo u tom grmu lezi zeka,za ondasnju raspravu.To si trebao odma napisati i razjasniti.To nisu trzisne cene.Moze neko neku komponentu i da ti pokloni,pa da hrana bude dzabe,ali to moze dovesti do zablude.:osmeh::ppozdrav:
 
Brate to je neki lom zrna dodje kao da si samleo suncokretovu sacmu + prasina ,, i miris ima mlevenog zrna suncokreta ,, to su oni njemu dali dzabe ... plati sleper do tamo i vamo 500 eura , i ovde prodaje na 10 din ili dzak ne stane vise od 25 kg snasao se momak cista zarada , a nam jeftino , a kao sto vidim lepo napreduju , samo obavezno MINAZEL ....
 
ljudi molim za pomoc napravio sam neki recept,ali nesto mi tovljenici nisu mirni,pojedu kolicinu koji dajem ali nesto nije mi to to sta treba. recept ide ovako. 60kg kukuruz,12kg sojina sacma,12kg stocno brasno,3kg mesno brasno,3kg kvasac,7kg suncokret sirovi,3kgpremix gebi tov. sta meni tu fali,i koliko ovaj ima proteina mogu li povecati suncokret?
 
Zanimljiv recept , mene zanima odakle je mesno brašno ? Koje pakovanje i cena ? Dali ga imate stalno ? Ima tu ljudi koji će ti izkorigovati ovu recepturu - ako se ista isplati ..
 
ljudi molim za pomoc napravio sam neki recept,ali nesto mi tovljenici nisu mirni,pojedu kolicinu koji dajem ali nesto nije mi to to sta treba. recept ide ovako. 60kg kukuruz,12kg sojina sacma,12kg stocno brasno,3kg mesno brasno,3kg kvasac,7kg suncokret sirovi,3kgpremix gebi tov. sta meni tu fali,i koliko ovaj ima proteina mogu li povecati suncokret?
Jel dodajes soli?Mozda im to fali.Ovo ostalo deluje sasvim OK.Ja ne bih vise povecavao suncokreta.To je za tovljenike sasvim dovoljno proteina oko 17%
 
Sirovi suncokret nesmeta tovljenicima? ja malo u betonjerki sa butanom proprzim i tako meljem
 
I ja sam od skoro poceo da koristim odpad od suncokreta, mada ja uzimam otpad suncokreta mesan sa ljuskom od soje i ima tu i uljane repice i jos nekih dodataka po 18din, uglavnom svinje jedu ko blesave :) A tek za krave i bikove da ne pricam...
 
Kravama može Ind. otpad i sirov bolji se rezultati dobiju kada se pojedine komponente propuste kroz extruder - ako ide svinjama - čini mi se pilićima takodje ...!
 
Nazad
Vrh