Recepture za spremanje koncentrata

Ima li neko od Forumaša ozbiljne podatke o NSI rastvorljivosti PDI dostupnosti proteina u ribljem brašnu i punomasnom sojinom grizu ?

Riblje brasno vlaga 8%, pepeo 18%, Proteini 62%, mast 6.6%, celeloza 0.6%, BEM 4.8%, Ca 6.7%, P 3.2% Mg 0.63%
svarljivi proteini za svinje 57.04 energija MJ/kg 13.70
svarljivi proteini za pilice 55.18 energija MJ/kg 12.00

Napisacu kasnije i za griz
 
Pozdrav svima juce sam kupio premiks proizvodjac MagnaVita (Magna SUS 2.5-3%) pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim premiksom. Hvala unapred.
 
ja sam prosle god. koristio magnavitine premixe i bio vrlo zadovoljan napredovanjem svinja(doduse bili malo masniji,slanina dobra)
recepture na pakovanju odlicne gde mozes da biras kakav ces koncentrat praviti(mada su znali da napisu i pogresno na kesi-nije bilo u zbiru 100kg hrane,sreca pa sam imao prospekat njihov dobijen u prodavnici) sad vise ta prodavnica nema njihove premixe a u drugoj je preko 30 din skuplji pa kad idem 10% za prasice to mi dosta poskupi koncentrat a i nisam dobar sa vlasnikom te prodavnice pa sam presao na inberg
 
Zna li neko nesto vise da mi kaze o PROVIMI programu za hranu ? Danas mi jedan prijatelj ponudio tu hranu kaze uvozi iz Austrije i da on tovi sa njom i da je prezadovoljan.
 
Koristio sam ISV u vreme kada je Patent počinjao da radi, mislim da su ga oni samo prepakivali. Što se tiče kvaliteta bio sam zadovoljan, verujem da je tako i sada jer se radi o jako profesionalnoj firm www.isv.hu .Gde ima u Somboru da se uzme?
 
U Konjovićevoj ul. novi promoter je moj stari poznanik , možda i Vaš ,Jovica !Šta bi sa prasicima ? Javite se ako budete hteli da kupimo zajedno možda ostvarimo popust neki !?
 
za prvi put koristim sano piggy kako starter za prasice znaci idem sa 65% jacmen 10%pcenica i 25 % piggy posto nemam kukuruz dali je dobro da ubacim 2 litra ulje zbok energije ili nema potrebe.treba mi vase mislenje hvala
 
Puno je ječma za kategoriju prasadi, obrnuto može. Sve zavisi kakvog je sastava super, moguće je da on ima dobar nivo energije i da sadrži enzim ksilanazu. Znam za jednu našu veliku farmu koja je par meseci bila bez kukuruza i bez problema je funkcionisala ishrana, ali je pšenica bila glavna. Po meni 1% ulja i mešaona koja je sposobna to da umeša ne bi sigurno smetalo.

http://www.likra.com/pages/haendlerbereich/p_ferkel/konzentrate/perfekt_F5_Energy1.pdf
Jedan fantastičan proizvod kao rešenje za problem u vezi energije u ishrani prasadi. Izvor energije su kokosovo i palmino ulje, kao i dekstroza. Na žalost kod nas ne može da se kupi.
 
Poslednja izmena:
ja imam palmima mast i bas to planiram da ubacim u koncentrata isto imam i mleko u prahu koje je specijalno za prasice uzeo sam ga iz grcke ali neznam kako da ga koristim rekli su mi da ide odprilike na 200grama mleko u prahu 1 litar vode,a pitao sam jednog veterinara i on mi je rekao da velike farme ga koriste u koncentratu na samom pakovanju pise da moze da se koristi kako predstarter ili starter i ima 40% proteina i 5% masti pa moze neki savet ili neka receptura koliko procenata moze da ide mleko u prahu na 100 kgm koncentrata.grcka firma se zove NUTRIFARM i ima ekstra premikse imaju isto tako i tecne premikse za svinje evo nihov sajt pa pogledajte http://www.nutrifarm.gr/ koristio je jedan moj prijatelj koje grk ali zivi u mk i bio je prezadovoljan.
 
da pitam iskusne forumase .... koristim 100 posto super koji ide u razmeri 46-50 kg zitarica(kukuruz,psenica) na 20 kg super koncentrata koristio sam super zeleni do 25 kg i sada koristim super plavi ... e sad dilema sto se tice napredovanja u odnosu na cenu ,pratim forum i racunam (inace dok ne dodje moja hrana sto valja popricekati istu kupujem) ovo sto ja koristim je otprilike ista cena kao i da pravim sam smesu a uprosceno mi je i mesanje da nastavim ovako ili predjem na sastavljanje smese
 
@bartez,sto se tice napredovanja-konverzije,jedino da bi uocio razliku,moras da izvrsis ogled.Znaci uzmes jedno leglo i izmeris po zalucenju i hranis kao dosad sa superom, pratis potrosnju hrane i na kraju tova vidis odnos potrosnja hrane-kilaza(konverzija).Pa drugo leglo od krmace po mogucnosti iste genetike,znaci sestra i isto seme-nerast. Ides sa premiksom 3-4% od razne firme patent.co,gebi,milkivit...napravis po njihovoj recepturi smesu i ponovo isti postupak po zalucenju i dodjes do zakljucka sta je bolje.Sve ostalo je nagadjanje.Sto se tice mesanja nije neka razlika da li ces jos dodati soju i premiks na vec postojece komponente kukuruz,jecam,psenica.
 
Zadnjih mesec dana lupam glavom o zid u vezi hrane, posto sam ostao bez moje a imam preko sto i nesto sto prasadi sto tovljenika sto krmaca .... Ne znam sta mi je ciniti. Dosao sam do zakljucka da je isplatljivije kupovati kukuruz, soju, suncokret, premih nego uzimati gotovu hranu.
Kukuruz 60kg*36= 2160din
Soja 25kg*80= 2000din
Suncokret 10kg*55= 550din
Premih 5kg*160= 800din
_______________

5510din
Ako je dnevni prirast 3:1, znaci 16530din za prirast od 100kg Ako sam pogresio ispravite me, premiks sam racunao neku prosecnu cenu.
 
Nazad
Vrh