Recepture za spremanje koncentrata

Da li ovakva receptura dobra za tovljenike? Od komponenti imam kukuruz, sojinu pogaču, stočno brašno.
66kg kukuruza
22kg sojine pogače
9kg stočnog brašna
indy tov premiks 3kg
To je malo jače od 16% proteina
 
Hrani li neko sa Patent Master premixima? Konkretno me zanima receptura. Na vreci ne pise,na njihovoj stranici nema uopste tih proizvoda jer se navodno samo distribuiraju na farme a moze se i kupiti po narudzbi a prodavci pojma nemaju o recepturi.
 
Da li valjda davati sojinu pogaču umesto sojine sačme. Pošto ne mogu nigde da zamenim soju za sojinu sačmu sem za sojinu pogaču
 
Ja takođe.Šta joj fali?!
Po meni nista joj ne fali, ima manje proteina a vise ulja od sacme, zbog toga ima vise kalorija po gramazi, pa je po meni bolja za prasad i koke nosilje kojima cesto fali energije u hrani, trebalo bi se staviti za jednu desetinu vise od sojine sacme (na primer 20% sacme zameniti sa 22% pogace u recepturi)
 
Da li ovakva receptura dobra za tovljenike? Od komponenti imam kukuruz, sojinu pogaču, stočno brašno.
66kg kukuruza
22kg sojine pogače
9kg stočnog brašna
indy tov premiks 3kg
To je malo jače od 16% proteina
66kg kukuruza 8% proteina je 5.28kg proteina
22kg sojine pogače 40% proteina je 8.8kg proteina
9kg stočnog brašna 14% proteina je 1.26kg proteina
indy tov premiks 3kg mislim da je 8% proteina je 0.24kg proteina

Ukupno je to 15.58kg ili 15.58% proteina, sto je sasvim solidno za tovljenike (preko 40kg telesne mase)
 
Hrani li neko sa Patent Master premixima? Konkretno me zanima receptura. Na vreci ne pise,na njihovoj stranici nema uopste tih proizvoda jer se navodno samo distribuiraju na farme a moze se i kupiti po narudzbi a prodavci pojma nemaju o recepturi.
Ako su 3% premiksi onda bi trebalo da ide smesa ista kao i za ostale 3% premikse, da hrana ima oko15~16% proteina za tovljenike do 40-70kg ili ~14% za tovljenike preko 70kg.
 
Da li je neko primetio da po meni Gebijev premix saplenment grover 4% ima jako cudan sastav, vitamina A ima 7 puta manje nego u njihovom saplement tovu 3%, vitamina E takodje ima manje.
Mislio bih da prasad 15-30kg treba da imaju vise vitamina u hrani ili makar jednako sa tovljenicima?

Evo link za njihov program da ne ispadne da lupetam http://gebi.rs/wp-content/uploads/2017/08/program-za-svinje.pdf
 
Nazad
Vrh