Recepture za spremanje koncentrata

Pa znam sad jure na sve strane. Pa malo tvrdimo pazar. A kad smo povecali kapacitet i pocinjali sa ozbiljnijim tovom zvali smo par promotera nisu se ni udostojili da dodju. Hteli smo da se konsultujemo oko saradnje da koristimo neki njihov proizvod I da dobijemo adekvatnu recepturu za to. Bilo je na foru mozemo da nadjemo prospekte kod trgovaca koji imaju saradnju sa njima tamo pise kao sve sto treba. Sreca pa jedan rodjak ima druga iz osnovne koji zavrsio polj fak, I on nam je sastavio neku da kazem standardnu recepturu samo smo menjali premiks koji se pokazao najbolje u datom trenutku.
 
Da li prilikom spremanja koncentrata kukuruz moze da se melje kao ceo klip,znaci sa sve sisarkom,ili za neku kategoriju,npr manju prasad mora da bude okrunjen?
hvala unapred na odg
 
Treba biti okrunjen kukuruz,ja krmacama meljem u klipu , dok su suprasne,kada se oprase i one dobijaju okrunjeno:ppozdrav:
 
I ja hranim u zrnu,tj meljem,ali sada mi je ispao neki mlin za kukuruz,pa zato pitam
nzm sta bi bilo zbog celuloze kod manjih kategorija,ili da ipak tu ne eksperimentisem :sta:
 
Nemoj eksperimentisati. Više puta je pisano u ovoj temi o tome. Previše su jeftine svinje da bi ostalo prostora za igranje.
Evo ti jedna besplatna a dobra ideja za taj mlin: iskoristi taj mlin sad na jesen pa melji vlažno zrno kukuruza i nabijaj negde, pravi silažu od zrna. Bolje iskorišćenje kukuruza, rado ga svinje jedu.
Bar sam ja tako nešto zamišljao u slučaju da mi izleti negde jeftin a jak mlin.
 
U planu je i ta takozvana super silaza da se proba,samo nzm koje su dnevne kolicine za krmace?
Tovom svinja ne slabo bavim,to je nesto sitno,ako neko naruci,uglavnom prodajem prasad oko 30ak kg
 
Mesno brasno je zabranjeno za ishranu stoke od pojave ludih krava.Zbog njihove gluposti,sto su klasicnog biljojeda,tj kravu hranili mesom i napravili sta su napravili.Sad se nesme ni jedna kategorija hraniti sa tom komponentom.:osmeh: Mesno je dozvoljeno samo za psecu hranu.Inace,proizvodjace lako mozes pronaci na netu,tako sto ces ukucati mesno brasno i time dobiti i kontakt telefone.

http://www.zivotinje.rs/vestiStrana...brasno-u-slobodnoj-prodaji-u-srbiji&tip=vesti
 
Da li na forumu mogu dobiti neku informaciju da mi neko prenese iskustvo ako je neko ikada hranio svinje ovim brasnom
 
Da li na forumu mogu dobiti neku informaciju da mi neko prenese iskustvo ako je neko ikada hranio svinje ovim brasnom
Mesno brasno je zabranjeno za ishranu stoke.Od 2001. godine na teritoriji Srbije zabranjeno je hraniti farmske životinje mesnim koštanim brašnom. Sve životinje namenjene za ljudsku ishranu, ne mogu konzumirati ovu substance Prionska bolest prenosi se i na ljude, jer infektivni proteini ne mogu biti uništeni ni visokim temperaturama pri termičkoj obradi mesa. Kao što smo već pisali, prioni su prepoznati kao glavni uzorčnici poremećaja kao što su Alchajmerova bolest, Fatal familial insomnia, Kraucf - Jakobova bolest i druge.Pre svega ovim tekstom želimo da apelujemo na sve ljude koji gaje farmske životinje - nemojte ih hraniti mesno-koštanim brašnom! Ovaj način ishrane neprirodan je za njihovu vrstu i dovodi do degeneracije ćelija i proteina. Meso životinja hranjenih na taj način može ubiti vas i vašu pordicu!Svi oni koji stavljaju ljudski život ispred novca znaju da zdravlje nema cenu...
 
Mi smo koristili devedesetih u tovu svinja ali dok je mitros radio i kafilerija i to smo imali čoveka na kafileriji pa kad se pale frske kosti od panglovanja iz klanice tad smo kupovali tako da je fino mirisalo i izgledalo davali smo ga do 10 posto mesto ribljeg brašna uglavnom kad ga kreneš davati nema stajanja moraš ga imati ceo tov jer ako smanjiš doce do griže kanibalizma moraju repovi biti skraćeni inače odgrizu ih do panja prirast je bio odličan a cena je bila bagatela i dan danas ima ljudi koji tove sa mesno koštano brasno
 
Koja soja gmo pa radili smo analizu pogače dobijene od gmo soje više proteina manje ureaze ja je nisam proizvodio ni kupovao radio sam naše sorte čiste su mi njive nema potrebe za gmo najbolja soja za tov je bila becejska dok je bila u papirnim džakovima pa posle kad smo uzimali argentinsku u rifuzi mogao si je jesti sad kad kupiš sojinu sajmu neznas jel gmo il je naša uvoze preko bosne sve i svašta
 
I ipak bolje nego gotov koncentrat. Tek tamo mucke. Ubacuje se sve i svasta. Bog da te sacuva.

Послато са SM-J500FN
 
Interesuje me koja bi bila razlika u kvalitetu mesa ili prirastu tovljenika ako bi umesto sojine sacme koristio griz ili pogacu ??
 
Sojina pogača bolje nego sojin griz od sojinog griza budu masnije svinje ja svinje hranim sojinom pogačom već par godina bolja je kvalitetna sojina sačma al teško je naći krste je mešane do kraja mešaju sa sojinom pogačom pola pola u najboljem slučaju tako da sojinu pogaču idem 23 posto 3 posto premiks 74 kile zitarice zadovoljan sam a i mesar se nebuni
 
Nazad
Vrh