Recepti kulena, kobasice, švargle...

Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Možda će nekome biti zanimljivo - masat marke Dick star više od 80 god. Mogu vam reći da se nisam sreo sa ovakvim kvalitetom, bukvalno ga treba dva puta 'suočiti' sa nožem i posle toga se brijati :bravo:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

sarbanac je napisao(la):
None 73 nije problem uštrojiti vepra. Kod nas veterinar to radi u totalnoj anesteziji tako da praktično samo se malo pridrži. Naplaćuju nešto više od hiljadu din. Mislim da nije skupo.

Totalna ili lokalna.. Da li si siguran da je totalna, uspavljivanje bas?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Evo jedan recept za čajnu,bar ja tako pravim
za 10kg mesa treba:
6kg svinjetine,po mogućstvu plećka
3kg junetine,but
1kg leđne slanine
sve to samleti na 6mm šajbnu

od špecija za tih 10kg ide:
200gr soli
60gr bibera
100gr šećera
1 izrendani muskat oraščić
3dl belog vina
puniti u plastična creva,ona dimno propusna fi37,3 4 dima i na promaju :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Nešto mi puno bibera,a i junetinu bih samleo na što manju šajbnu,jer je žilavija od svinjetine. :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ma i ja sam se plašio,al nema problema,kad se osuši bude bolja od kupovne,a junetinu možes samleti,mada i ovako bude ok,ja kad sam prvi put pravio teo matori da me lema,kad je video kako rendam oraščić rekao mi da to nisu kolači a kad sam ljuljno vino tu je bio kraj,hteo da zafrljači meso na đubre,al kad je probao kraj nema dalje,jedu i deca a i stari,mislim nema ko nevoli čajnu :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Najbolji način pakovanja suvog mesa u zamrzivač.
Suvo meso prvo ubaciti u papirni džak ili umotati u papir(mesarac) pa tek onda u najlonski džak ili kesu.
Puno bolje zadrži svežinu. ::000::
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Šunjka ubija Sremca ::namigivanje::
xckjts.jpg
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

da li moze neki iskusniji kolega da me uputi ili da mi da koristan savet....napravio bih pusnicu za hladno dimljenje pa cisto da me malo uputite kako bi to trebalo da izgleda ili da mi kazete gde da pogledam ako vec ima negde?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

ok hvala ti...a listao sam druze ruka me zabolela zato sam i zatrazio pomoc :haha: :haha:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

cime se premazuje nadimljena sunka koja ce ici dalje na sazrevanje,,ja sam cuo o nekoj kombinaciji sa biberom i paprikom.Jel zna neko nesto tacnije o tome?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

vranac je napisao(la):
cime se premazuje nadimljena sunka koja ce ici dalje na sazrevanje,,ja sam cuo o nekoj kombinaciji sa biberom i paprikom.Jel zna neko nesto tacnije o tome?
tacno ,biber icrvena slatka paprika
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ne , ne dodaje se so...
Jer , so je odradila svoj posao u salamuri, tako da je zavrsena prica sa solju. :ppozdrav:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

@vranac
Kad napraviš smesu,ne premazuješ celu šunjku,nego njen donji deo oko kosti.Slobodno narokaj.
To joj je zaštita da ne bi muva posadila larvu na tom mestu,a iz larve izadje crv. :cao: :pcelac::
 
Nazad
Vrh