Recepti kulena, kobasice, švargle...

Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Možda nije to problem nego jaka vatra pa se malo spekao.
 
šunka stara 1 god. 7 mes. i 13 dana -svinjska, banatska, domaća

29li9he.jpg

2zod993.jpg

2hci6xg.jpg
 
evo mojih kulena,gotovo je sušenje i zrenje,sve je pogodjeno,taman po ukusu,ispali su po planu:

209opyr.jpg


x37tkn.jpg


28bbgjs.jpg


vzu15y.jpg
 
koliko sitno treba da se melje meso za kulen, mislim na koju sitku odprilike, da ne bude presitno a da opet ne bude prekrupno pa da se raspada kad se sece
 
Bio je na STV-u neki dan profesor sa BG Univerziteta i kaze da raspadanje najvise zavisi od loseg mesanja i manjka soli koje treba da bude 2.4% mada mi stavljamo 2% i opet je dobar.
 
Mesanje je zakon,zato sam ja sad u Rumi kupio mesaonu za meso Protok Vinkovci,30kg stane.
Kulen i kobaje meljem na 8mm,a cajnu na 6mm,masina ima dva noza i dve sajbne.
 
ja nikad do prosle godine nisam pravijo kulen,prosle godine sam napravijo po ukusu i mirisu bijo je dobar samo kad je se osusijo dosta je bijo rastresit tesko ili gotovo nikako nije se mogao sjeci na tanke sajbe
uz to jos punijo sam ga u kupovna creva
 
da se ne raspada dodate meda malo moze i secera a za masinu imao sam i prodao ne pravi pastetu ali "ubije"meso videces
 
E to se i meni dešava da se raspada, a rekli su mi neki da mora biti masniji da se nebi raspadao, a vidim gore na onoj slici da je pravi posni kulen a ne raspada se.Da li je to možda zbog tih veštačkih creva?
 
Pu leb mu poljubim,a platih 350e.
Mislis nema lep raspored kad je iseces ili..
Ja punim u ta dimno propusna i do sad tih problema nisam imao,lepo covek kaze valja malo staviti secera da bolje veze.
 
Nazad
Vrh