Recepti kulena, kobasice, švargle...

Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ćale i njegova ekipa, jedan lovi a svi ostali meze pa sam se i ja malo ogrebao za lovačke čarolije. :osmeh:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

iz sr.mitrovice.a sto se tice kobasica,nebojim se za njih.nesto se proda,a fala bogu ima i nas pa cemo se boriti.dosad smo pobedjivali.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

111hzti.jpg

Dobitna kombinacija - suvi vrat iz decembra i flaša iz ličnog podruma berba 2006.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Da vas pitam nešto ali bez ljutnje ?Da li bi se osećao Milojko ako bih ga sušio pošto je uganuo plećku razmišljam da ga osušim jer nemogu da uznem neke para za njega :ppozdrav:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ako Milojko ima sve potencijale (ili-ti-bolje-receno oba mu.a, da prostis), mislim da ce da se oseca i to lepo. Jedino ako je ustrojen pre par meseci pa da bide da valja. Mada, sta ja znam, ima boljih strucnjaka sigurno...
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

none 73 je napisao(la):
Ma ima oba ka ženski blusvalter
U moju tazbinu su klali pre nekoliko godina nerasta, to je bilo sacuvaj boze od smrada kada se kuva, przi, BLjAK!!!!!!

E sad imqa druga strana, kako lovci ulove divljeg vepra sas jajca, i kada spreme meso, ono se ne oseca.?!?!

Najbolje da pitas lovce.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Pre dosta godina desilo mi se da sam u jesen klao svinje za sebe i sušenje. Desilo se da je brav za sušenje imao jajce u stomaku jer kad su kao mali štrojeni izvadjeno je samo jedno. Prilikom obrade izvadjeno je sve na roštiljanju se nije osećalo ali kad sam ga osušio nije se moglo jesti od 'mirisa'. Naravno bačeno je sve. Od tada kada naletim na sličan slučaj takvo prase obeležim da slučajno ne bi opet ostalo za mene.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

none 73 je napisao(la):
Kako mi se čini ode on u klanicu pa neka jedu gospoda političari :haha:
udaj ti njega,
ako vec imas svinja za sebe,sto je vama nuzno da jedete takvo meso.
beograd to sve lepo jede,jos pita,imal' jos?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

posle obaveznog strojenja najmanje 45dana(a najbolje posle60)netreba klati radi mirisa.lovci kad ulove vepra meso obavezno ide u pac i sto duze(zavisi od uslova)stoji bude ukusnije.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Nadjoh ove slike koje mi je poslao buraz iz BGD-a. Ova pušnica je na Dušanovcu i kao što vidite neke navike se nikad ne menjaju. Imam i jednog lika koji u Irskoj zakolje i ispeče gudu i u jesen osuši šunku koju pre toga mora da kupi jer se do tovljenika tamo ipak ne može doći. Mada očekujem jednog dana /znajući ga/ da će i to da uradi. Tamo imaju gomilu zabrana tako da 1. naći i kupiti prase, 2. ispeći ga na ražnju, se graniči sa nemogućom misijom.

 
Odgovor

None 73 nije problem uštrojiti vepra. Kod nas veterinar to radi u totalnoj anesteziji tako da praktično samo se malo pridrži. Naplaćuju nešto više od hiljadu din. Mislim da nije skupo.
 
Nazad
Vrh