Razrivač (Gruber)

Mogu da se rade putevi gruberom, pod uslovom da se ide sporo, jer (kod nas) se opruge savijaju i na kraju prodju kroz zemlju velikom brzinom pri cemu izvaljuju grudve i bacaju ih napred...
 
Ko me nezna pomislio bi kao ti,ali ko me zna,kod mene su vrata uvek otvorena
Delim ja sve,osim žene i para,šta da podelim,da pravim grubere po narudžbi?
 
Prvo da pojasnimo šta u stvari većina smatra "gruber" pošto je relativno kako ko šta "krsti".Jel uglavnom gruber sa fiksnim ili federljivim nosačima tijela? Jel moraju biti motičice sa krilcima ili čak mogu biti ravni kao sjetvospremač? Gdje je onda granica izmedju grubera i čizela?
 
Biće,počećemo posle nove godine,stigla je plazma,čekam još par mašina za radionicu i krećemo
Biće kao satex,ali u 4 reda organi 40x40,klirens 80cm stim da će na 2.5metara što pravim biti 9 organa

u prevodu jako slično VN terracult
 
nije džabe u 4reda,ređe su organi u jednom redu manja šansa za zagušenje(ići će za osnovnu obradu ujesen i po kukuruzištu nepaljenom)u više redova bolje mešanje,a razmak 25cm između organa
 
nije džabe u 4reda,ređe su organi u jednom redu manja šansa za zagušenje(ići će za osnovnu obradu ujesen i po kukuruzištu nepaljenom)u više redova bolje mešanje,a razmak 25cm između organa

4 reda, odlično
80cm klirens kažeš, dobro
kakav valjak misliš iza staviti ?

slika iz proizvodnje će naravno biti ? :D
 
Izvještavaj nas o cijeni krajnjeg proizvoda , kolko će moći biti . Jako sam zainteresovan pogotovo ako se može uraditi po željama (npr da radi dublje a manji zahvat).
Još kad bi mogo nabaciti neki depozitor za djubrivo da ga prospe usput na dubinu bilo bi super.
 
nije džabe u 4reda,ređe su organi u jednom redu manja šansa za zagušenje(ići će za osnovnu obradu ujesen i po kukuruzištu nepaljenom)u više redova bolje mešanje,a razmak 25cm između organa

Pazi nisu inženjeri Gasparda slučajno stavili u dva reda 7 organa.Ima tu nečega.Tu su organi fiksni nisu kao tanjiri da se okreću i treba nešto što će ih čistiti a to je? Nemam zagušenja a radio sam u svim kulturama nepaljenim.
 
Lemken Smaragd, Gaspardo kao Zrenjanicov i moj Agro-factory imaju iste radne organe i isti raspored. Ja sam skinuo krilca sa radnih organa i gruberisao zavrsni, drugi prohod po sojistu posle bacanja vestaka i tako ostavljam do proleca. Prosecna dubina rada je bila 25cm a potrosnja oko 9l/kj sa dosta vozanja. Brzina rada na 2 njive je bila 7km/h a na 3. 5.5km/h posto je tu malo teza zemlja. Vlage je bilo skoro dovoljno a obradjena povrsina izgleda bar duplo lepse nego sva oranja u okolini tih njiva. Fotki ce biti kad budem isao sa drugim telefonom da obidjem njive posto sa starim sad vec ispadaju dosta lose fotke zbog ostecenja kamere.
 
Nazad
Vrh