Razrivač (Gruber)

treba mi adresa, internet stranica, i broj telefona firme satex, molim vas ko ima nek mi posalje na PP. hvala.
 
Момци,радна тела морају дубље у тло и обавезно поставите депозитор за ђубриво и/или компост који се разастире по тлу а само ће сићи до 15 см у дубину.Некад је уместо трактора точкаша или подривач или гребер вукао трактор гусеничар.Није то било џабе.На жалост,трактора гусеничара скоро да и нема више да раде у пољопривреди.Штета.

Некад брзина није врлина.
 
Slažem se sa Dedom da je ipak dubina bitna , na kraju opet dodjemo do toga da su Ameri u pravu , Čizel je odličan priključak , neka vrsta grubera bez krila za veću dubinu .
(neće valjda neko reći da sam izmislio rupu na saksiji , ubiću se )
 
Sve je to u redu gruber je sigurno dobar priključak , al sa čime ga iskombinovati da usitni kukuruzne ostatke ? Svi mi pokušavamo tarupirati , tanjirati ,... al nije to to , sigurno ima nešto (osim pluga i šibice)
 
Kompaktna(kratka)tanjirača 2.5m za isti traktor od 130ks i teraj 10-12km/h
uostalom TARUP treba da ih usitni,a tanjirača samo da izmeša
 
Mesec dana od gruberisanja , pre toga je bilo smao tanjirano bas me zanima koliko ce ostati ostataka do proleca
125j7f8.jpg


---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:49 ----------

Hteo sam da kazem da nije bilo tanjirano
 
Bilo bi to super samo da imamo bolje sijačice sa čistačima ostataka da ih tako nazovem.
Pitam se (a to ću probati na svojoj koži) kako bi izgledalo sijati kukuruz u ovako pripremljenu parcelu kao kod telnett , sa običnom sijačicom ali sa diskovnim ulagačima (gaspardo npr) , kada bi čovjek sam sebi radio , polako vozio i ako baš zaštopa malo ručno čačnuo?
 
Ma može bez medjuredne obrade j... to .Herbicidi dobro da odrade , a prihrana samo sa srednjom motikom na kultivatoru ili još bolje bi bilo sa kultivatorom sa diskovnim ulagačem koji ide po sredini redova (UAN om bi bilo savršenstvo)
Evo kako rade na trulom zapadu al valjda će i od nas jednom biti nešto (ako bude još desetak godina dobre cijene :haha:)
[video=youtube_share;NAedUe7Yr0E]http://youtu.be/NAedUe7Yr0E[/video]
 
Poslednja izmena:
@telnet Koliko vidim sa slike gruberisao (ako mogu tako da nazovem ovu operaciju) si pravo po redovima tj vrsti,a zar ti ne bi bilo bolje raditi u dijagonalu njive? Kod nas gde mogu ljudi tako rade. Dal je to ispravno ili nije ne znam,nemam iskustva. Samo pitam!
 
Za sada je u planu setva sa pneumatskom na 50cm ( sa medjurednom obradom tj spartac ima samo 1 strelu po sekciji ) ako ne bude islo mehanicka ce da radi njoj ne verujem da ce smetati . Da idem po dijagonali bi bilo malo teze a i ne bih dobio nista posebno vise .
 
Jel zna neko koji teški gruber treba da se kupi za ruju 1523.3 znači širina da bude oko 3 metra da ide 30 cm dubine da bude sličan ovom vogelovom TerraCult
 
Nazad
Vrh