Razrivač (Gruber)

Hudjik trazi za Kombinator 4 metra oko 13 000 Eura neto, kakav lik :D
 
Znači da je 2,2 m cirka 2800evra?
Koliko je po nekim normalnim normativima potrebno konja za 2,2m tj. da preformulišem,šta bi bilo od širina dobro za 135ks.
 
Mislim da bi 2,5 vukao lagano a 3 da bi bilo onako, i moze i nemoze...
Kad sam radio sojiste, bilo je izuzetno tvrdo (sto bi znacilo kao kod vas ked se lepo radi, ako vam je teza zemlja) i vukao sam 9-10 km/h i islo je lepo, ali se osetio dobar odpor zemljista.
Radjeno na dubinu nekih 15-20 cm.
Tako da moja preporuka 2,5 i nemislis...
 
Pardon,2800 je sa 7 organa,danas sam ga probao,ide,samo dole suvo,neće u zemlju dublje od 22-23cm,a odgore se nije skroz ocedilo od jučerašnje kiše od 5l/m2,pa malo grebuckalo,nije strašno,uglavnom sam zadovoljan
 
Jel to sojište? Kako se ponaša u kukuruzoviništu? I dali je neko radio u nepaljenom kukuruzoviništu?
 
Da li je gruber (grubber, Nem.) i čizel (chisel, Eng.) jedno te isto? U voćnjacima se kao zamena oranju klasičnim plugom koriste čizeli. Vrše plitko podrivanje do 30-ak cm. Imaju klinasta tela pa su po tome i dobili naziv: 'chisel' > dleto.
 
Peter koliko vidim to je upaljeno kukuruzište.Možeš li nam reći koliko je bila radna dubina i hoće li tu doći pšenica ili...
 
Upaljeno kukuruziste, radna dubina nekih 15-20 cm a posle jednog prohoda setva psenice.
 
Ti gruberi su odlicna stvar.
Za proci prije sjetve svake kulture su dusu dali kako bi se reklo.
Urede zemljiste bolje od icega,i to i onu najboru brazdu urede i sij sta os.
 
Jeb.. ja gruberisano zemljište.Drugari skojima delim jedan veći kompleks počeli danas da oru i ono katastrofa.Ide teško za ne poverovati.Na 4m razdaljine tj samo put deli te dve njive je strnjište na kojem ništa nije rađeno od žetve.Inače to strnjište je samo tanjirano za setvu.I u tom strnjištu ide mnogo lakše nego u gruberisanoj zemlji,a što nemam pojma:sta:
 
izvučena je vlaga iz zemlje a strnjište nije dirano i zadržalo je nešto vlage

da su pale jesenje kiše kao što treba situacia bi bila obrnuta
 
Nazad
Vrh