Razrivač (Gruber)

Stigao i kod nas dugocekana prikljucna masina,tojest Satexov gruber(kombinator) sirine 3m!!!




 
Po meni koliko sam video sa slike nesviđa mi se što su tanjiri tj krajnji okrenuti ka unutra i dešavaće se da ne zatvori brazdu i kranja tela nemaju usmerivače da bacaju zemlju ka unutra poznavaće se svaki prohod,tanjiri zadnji su dosta višlji od valjka i neće zatrpavati iza organa kako treba treba da su u ravni sa valjkom.U svakom slučaju dobra mašina generalno a smrt za korov i zemlju :)

Danas smo naš puštali u rad i prvi utisci su fenomenalni generalno gledano,Učinak na h potrošnja nafte na ha i šta se desi zemlji posle njega,Evo i snimka.

 
Poslednja izmena od urednika:
Zrenjaninac nisi u pravu,tanjiri se podesavaju prema dubini da idealno baca(ravna)zemlju i nevidi se svaki prohod,a valjak se dize prema gore u radu,tojest sa valjkom podesavas dubinu rada zadnjih radnih tela,a prednje na toplingu,znaci kad se sve dobro podesi radi savrseno!postavicu snimak u radu ovih dana da se uverite sami!:ppozdrav:
 
Evo nesto domace radinosti . Za moje potrebe ce da bude idealan , jos nema frezere no i to ce doci vremenom . Situacija je da pri ovoj suvoci ursuz ga nosi u drugoj brzini na nekih 15 do 20 cm oko 6 km/h uz max snagu jos da ima nesto da mu stalno odrzava dubinu isao bi ravnomernije citaj bez toliko cimanja . Kada sam ga malo podigao na hidraulik isao je i brzinu vislje a potrosnja je za sve oko 4 5 litara po kj ne znam tacno .

33z5qc0.jpg


or8dci.jpg


na ovoj parceli sam radio ne razbacene otkose jer nije bilo puno slame osim u dolini tako sto sam otkos hvatao sa krajem masine nije nesto lepo ali ce se razvuci na jos koji prolaz masine .

xf5jeb.jpg
 
Poslednja izmena:
Koja je max radna dubina kod grubera?
Koliko sam ja upoznat sa gruberima neka optimalna radna dubina sa radnim organima koji su široki tj. imaju tri dela po jednom telu je od 10-15 cm. , a kada se stavi samo koplje preporučena dubina rada je od 20-30 cm. izuzetno u lašoj zemlji do 35 cm. stim što se prvo preporučuje da se ide sa širim organima pa kasnije sa užim dublje - što se i preporučuje kod konzervacijske obrade zemljišta.
 
Evo nesto domace radinosti . Za moje potrebe ce da bude idealan , jos nema frezere no i to ce doci vremenom . Situacija je da pri ovoj suvoci ursuz ga nosi u drugoj brzini na nekih 15 do 20 cm oko 6 km/h uz max snagu jos da ima nesto da mu stalno odrzava dubinu isao bi ravnomernije citaj bez toliko cimanja . Kada sam ga malo podigao na hidraulik isao je i brzinu vislje a potrosnja je za sve oko 4 5 litara po kj ne znam tacno .





na ovoj parceli sam radio ne razbacene otkose jer nije bilo puno slame osim u dolini tako sto sam otkos hvatao sa krajem masine nije nesto lepo ali ce se razvuci na jos koji prolaz masine .







gde si kupio radna tela i pošto ?
 
Takav Lemken gruber ima i kum samo što nazad ima i rotor.Vuče ga sa 577dv,ide odlično samo što koliko sam video radna tela ne poklapaju celu širinu već ostaje kod svakog oko 5 cm ne obrađeno.
 
Ima i ovaj valjak ali nesječam se gdje je s njim je radio Zetor 7711 sada radi Zetor 11441 koji ga tjera i do 10-11kmh tako da zemlja leti svud okolo i sve poklapa !
 
Sa kojim traktorom ga misliš vući, i koliko je plaćen, ako se nevaram to je skorašnja trgovina, čestitam nek te dugo dugo služi, biće nadam se i neki video u radu sa njim, pozz.
 
probacu sa rusom 1025.3 ako ne ide onda sa zts 16245 platio sam ga 2300e kupio sam ga pre par dana ce da stavim i video klip kad ga probam ali tek posle sto zavrsim soju, hvala na cestiku :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh