Razrivač (Gruber)

Upregnut je traktor 24h, stoji samo dok se sipa gorivo. Trenutno radimo strnjiste u kojem je bio sirak 1.5+m i prskan je sredinom septembra a kasnije tanjirano jednom. Ima bas dosta mase.

Jel ores nesto ove godine? Ili ides u sve kulture gruberom?
 
2011 godine smo uzeli podrivac i tada sam poceo da radim sa njim. Sledece 2012 smo kupili gruber i sve smo radili sa ova dva prikljucka osim kukuruzista jer nisam mogao da resim zetvene ostatke. 2017 smo nabavili kratku tanjiracu i od tada ne orem ni kukuruzista. Izuzev je 2014 godina kada smo imali poplavu i morao sam da orem najveci deo parcela i 2021 kada je stigla Puma orao sam jednu parcelu jer je bilo blato i nisam mogao sa gruberom a hteo sam da isprobam traktor :)

Imam parcele koje su zadnji put orane 2010 godine.
 
Jesi li prosle god radio sa nekom trecom tanjiracom? Za sledecu god moram da nabavim kratku za moju pumu, ne znam sta je bolje. Bio sam za ilgi, al sad se premisljam i za neke druge...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Jucerasnji posao u tanjiranom sojistu. Jedva sam uspeo da zavrsim parcelu jer je pocela kisa da pada. Palo je 10 lit i mislim da od nastavka nema nista do mrazeva.

NayZI8C.jpg


k8nEUEk.jpg
 
Mi smo Ilgija daaavno oprali i otkacili...zavrsio je svoje za ovu godinu.samo plug i to cekamo,svaki drugi dan kisa ne da.ponegde vec i pomalo vode ima.
 
Nije jer u tom slucaju mora da se radi sa fiksnom hidraulikom i ne valja tako. Blato je i kad udjem u neku depresiju i pocne traktor da slajfuje sa fiksnom hidraulikom se automatski povecava dubina kako upadaju tockovi i bukvalno bi se traktor zaustavio.

Radio sam ranijih godina i bez icega pozadi ali mi se ova varijanta vise svidja.

A kada su lepi uslovi za rad original valjak je zakon
Q1aMHrx.jpg
 
Nije jer u tom slucaju mora da se radi sa fiksnom hidraulikom i ne valja tako. Blato je i kad udjem u neku depresiju i pocne traktor da slajfuje sa fiksnom hidraulikom se automatski povecava dubina kako upadaju tockovi i bukvalno bi se traktor zaustavio.

Radio sam ranijih godina i bez icega pozadi ali mi se ova varijanta vise svidja.

A kada su lepi uslovi za rad original valjak je zakon
Q1aMHrx.jpg
Mislim da bi za ove uslove radile dobar posao onaj cesalj sa ravnim oprugama iza grubera video sam na tupanjca...
 
I mene zanima kako si rešio sastav felne i osovine. Pravio bih neki nosač sejalice, možda, koji bi imao slično ovako raspoređene točkove pa ako može par slika, bio bih zahvalan. Može i na pp.
 
Nazad
Vrh