Ravnanje puteva

da njegov je to rad, bio je i video ali ga je maknuo s ytuba, neznam sta je sad s tim njegovim strojem jer se nesto spominjalo da bi općina otkupila a nisam se kasnije sjetio ga pitati da li su ispunili obečanje.

podravskibranko005.jpg
 
Ne znam da li vas zanima , ali ja evo imam jednu sliku i reko da vam pokazem kakvi su putevi ovde u CH. Verovali ili ne 90% puteva koji vode do njiva su ovako lepo betonirani.


sn02o7.jpg
 
Masu njiva i imaju a isto toliko i puteva pa im je tesko i da asfaltiraju i betoniraju. Pa kod nas u Vojvodini kad bi krenuli redom ne bi mogli toliko sirovine da nabavimo za asfalt i cementa za beton :haha:
 
Kolega miroslav k po vašim petrovačkim putevima se Ford Kuga vozi i 80 km/h, sve pohvale. :bravo:
Ne znam da li ste imali priliku da vozite teret po putevima u stepanovačkom ataru ?
 
i ja isto prvi put vidim ovakve atarske puteve.kod nas su svi putevi posuti sljunkom ili tucanikom,posto opstina Bijeljina odredi kolicinu sljunka za sva sela u Semberiji i razdeli mesnim zajednicama i onda mi rasporedjujemo kamione i poravnamo puteve i to je to..svake godine tako,bar kod nas...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Kad bi svako uradio put kod svoje njive sve bi bilo super. Pa i ja sam placao kamion dok nisam imao kiperku da mi dotera zemlju gde su rupe pa polako traktor lopate i udri i sad to radim da ne bi gazili njive. Kako mogu da primetim na ovim slikama ovi putevi su nesto siri od 2m ,a po katastru su sigurno bar 4m jer su i kod nas atarske puteve koji su siroki 12-16m sveli na 2m pa se posle bune kad im neko gazi kad se mimoilaze.
 
Svaka cast za Backi Petrovac gledo sam i emisiju na tv -u o ovom ravnanju puteva itd,sloga ljudi je na zavidnom nivou .Moj deda je rodom iz Backog Petrovca tacnije iz Glozana ,Brnak Jan i bio sam samo par puta tamo i stvarno samo reci hvale imam .
 
Da malo ozivimo temu.
Pogledajte kako kod nas izgledaju putevi.Danas sam isao na jednu parcelu udaljenu od kuce 4,5-5km,i trebalo mi je sat i 5min u jednom pravcu.
fotografija05681.jpg

Naravno ravnanje nije ni slucajno u planu ni MZ ni Udruzenju da bar pokusaju da organizuju neku akciju,a vecina puteva nam ovako izgleda,bukvalno da se ispadne iz traktora.
 
Definitivno vlada vojvodine morala bi da donese odluku da se svi ti putevi betoniraju.
 
А ево и овај што ради за Лафарге се јавља .. да да прво продаш све цементаре а онда из буџета бетонираш 5 000 хектара ...
 
Nazad
Vrh