Ravnanje puteva

Ma ne poznavam te bre cao!
 
da je Srbija svoje ratove vodila na tudjim teritorijama, kod nas bi putevi bili od mermera, presvučeni crvenim tepisima i na njive bi se išlo u kućnim papučama.

Treba biti iole školovan i shvatiti da ne možemo uporedjivati Srbiju i Švajcarsku.

Ovde seljak služi da bi izdržavao državu, a u Švajcarskoj je to samo zamaskiravanje prave prirode države Švajcarske.

Putevi u švajcarskoj su betonirani krvlju, znojem i suzama miliona nevinih žrtava.

izvinite za:off_topic:.
 
Како није, па имамо споменике нашим војницима у Албанији, Грчкој, Бугарској, Румунији. И са свима њима ратовали против заједничког непирјатеља. А наши савезници су имали праксу и да опале по нама. Ратну штету као и многи мали нисмо могли да наплатимо. А ако би добили неку фабрику, то је по директивама имало да буде распоређено разној браћи.
Проблем је што нама није била понуђена опција **greška у страну. И сада смо ту где смо.
 
U nasoj zemlji stvari idu na bolje. Ja redovno pratim zbivanja u drzavi. Samo sto mnogo zaostajemo , ne zaostajemo u znanju u odnosu na razvijeni svet , nego u kulturi i vaspitanju. Nadajmo se da ce se i kod nas to popraviti jednog dana. Tako da jednog dana kad se malo uobrazimo , pa kad neko kaze da bi bilo dobro da i mi kao i ostali imamo betonirane puteve izmedju njiva . Onda svi oni fino vaspitani kazu da to bi bilo bas lepo. A ne da kontriraju jer oni iz Beograda upravo to i oce , zasto da se seljak pomogne , kad moze kao i do sada pomocu stapa i kanapa.
 
Код нас ти је главни проблем негативна селекција. До ње се долази код нас на разне начине. Долази се на положај по основу уцене, политике, кумства, мита, на разне начине, али не по основу стручности, поштења и воље за радом и зеједничким добром. Ми још увек вучемо бољке из две Југославије, где је било трулих компромиса и утицаја колико хоћеш.
Путеви, закони, стандард, су само последица дешавања на вишим нивоима. Наравно, све то уз свесрдну помоћ наших пријатеља, који се отворе са времена на време па испричају како се код нас праве Владе и закони.
 
U nasoj zemlji stvari idu na bolje

:haha::haha::haha::haha::haha: шта рећи осим EPIC...

Иначе чуди ме како се до сад нико није сетио ... крива је традиција и изучавање епске поезије .. то је у генима да се Ору друмови .. све је онај Марко крив :osmeh: .. или необавештеност .. никако да сконтамо да путеви више нису турски :haha:
 
Evo primera iz mog sela. 1997god predsednik sela je i ljudi oko njega su izglasali da svi ljudu na privremenom radu u inostranstvu , koji su u radni odnos daju selu 100maraka po clanu. Tako da su nekako sakupili neke pare i napravili sve puteve puteve do njiva . Najvise je tu posla imao buldozer , koji je gurao ogromne obale i ravnao puteve , potom je nasipan krupniji kame , pa sitniji , pa valjak je valjao. Za 30km puta selo je platilo 100 000maraka. Naravno kao i uvek stalno se neko bunio , da je to velika para za one koji rade u tudjini , da je to skupo , pojedini su trazili da se jos nesto gradi jer putevi nisu tako bitni. 2-3god posle toga prestalo je to placanje i evo i dan-danas nista se vise nije izgradjivalo.
 
kod nas ce i ove godine biti organizovano ravnanja puteva, pre 2 godine doneta je odluka da to bude simbolicno prvi dan prolece.. naravno ako vreme bude povoljno.. sva mesta gde su nasipane rupe po putevima su sada kao betonirani a efekti su vidljivi tokom cele godine.. tanjirace, drljace, kiperke, bageri, lopate, i posle druzenje do sitnih sati..:ppozdrav:
 
Kod nas je MZ potrosila 4.5mil dinara za atarske puteve. Ja nesto ne primecujem da je bolje :haha:
 
Nisam bio na sastanku udruzenja u ponedeljak povodom ravnanja puteva,a necu ni ici da ravnam jer 90% clanova ne poravnaju puteve ispred svoih njiva,pa necu im ja valjda ravnati kada ni oni sami neravnaju.Ja sam moje puteve pored moih njiva pre neki dan presao sve negde i desetak puta
 
miroslav khehe oki, al ja sam to rekao malo kroz smeh jer kod nas se ne ravnaju putevi...sto kisa popravi popravi sto ne, dok se neko ne prevrne niko ne razmislja o ravnjanju puteva.

- - - - - - - - - -

pogledao sam snimke :D svaka cast ljudi, kod nas radije ce dati pare za pivo i pijani da voze traktor nego da potrose 3-4 litra gorivo i poravna puteve.... dzabe ja pricam kad sam sam u svemu...
 
Nazad
Vrh