Ranija setva kukuruza

Juče posejo oKO 5hektera čeko da kmšija završi setvu (davo sam mu sejalicu ) on posejo Malo više od 17 hektera
 
Temperatura zemljišta je danas na spoljašnjoj temperaturi od 10,5 C sledeća:
-na 2cm iznad tla 10,7C
-na 2cm ispod tla 10,2C
-na 5cm ispod tla 9,9C
-na 10cm ispod tla 9,3C
Tako da mislim da sa kukuruzima koji su posejani neće biti većih problema ,a sa suncokretima apsolutno nikakvih.
 
ја ћу средином недеље прво соју, па да бацим другу туру кан-а по житу и јечмовима, бацање урее, проход спремачем и на крају сетва кукуруза сигурно не пре 15ог
 
ako bude dobrog vremena u narednoj sedmici zavrsavam setvu kako suncokreta tako i kukuruza...vlage ima na 4 cm sejem ga na 6cm sad je jos i ova kisa solidno okvasila tako da nece biti problema...
 
Taj koji je ušao u vlagu niće za tili čas.Ja sam sve setve,kako suncokret tako i kukuruz, išao malo dublje u odnosu na pre.Prosek dubine je nekih 7-8cm.Retko gde sam našao da je seme leglo u suvu zemlju.Dno brazde ulagača gde je palo seme je extra mokro.
 
zp600 sejan 24.03 lepo isklijao , otkrio sam par zrna u redu uzastopno, sve klice su iste velicine, oko 5 mm. Seme je u vlaznom.
 
Posejan kukuruz u dva navrata 1. aprila i juce (3. aprila), nikad ovako rano nije bilo posejano. Dubina oko 6cm seme je posejano u dobru vlagu.
 
11m4whj.jpg

ZP 600 od pre 2 dana. Juče je imao klicu dužine 1,5 cm
 
Taj koji će kasnije biti posejan biće lišen "porođajnih" muka koje ima ovaj rano posejan, i vrlo brzo će ga stići u porastu.

Iz tog razloga ne žurim sa setvom.
 
Nazad
Vrh