Ranija setva kukuruza

To je neko pravo vreme i po meni ali vidiš da je ova godina čudo ove godine smo pravo iz jakne uskočili u majcu
 
Ojoj lako moguce navodno kolko sam malo gledao prognoze koje nikad nisu tacne ce 1.aprila padati kisa i noc ce da bude hladna 0 stepeni.
 
obično smo sejali kukuruz sunc i soju posle uskrsa ili oko 15 aprila ali sada ćemo krenuti prve nedelje aprila ali pre toga nikako
 
Kod mene je tek oko 30.03. najavljena neka kiša mada neke male količine . Temperature su od sutra u padu za par stepeni, maksimalne dnevne ce biti do vikenda 13- 16 stepeni , od vikenda opet u blagom porastu (19 stepeni) minimalne nece ici ispod 6-7 stepeni tako da moze polako da se planira setva pred kraj sl. nedelje. Dugorocna "nagadjanja " kazu da ce pocetak aprila biti kisovit... i predvidjaju košavu.

p.s. mi smo sve pripremili , inkorporirali insekticid na nekim mestima ,rasturili ureju i spremili . Jos samo da se istretira seme i da se seje.
 
Kod mene je tek oko 30.03. najavljena neka kiša mada neke male količine . Temperature su od sutra u padu za par stepeni, maksimalne dnevne ce biti do vikenda 13- 16 stepeni , od vikenda opet u blagom porastu (19 stepeni) minimalne nece ici ispod 6-7 stepeni tako da moze polako da se planira setva pred kraj sl. nedelje. Dugorocna "nagadjanja " kazu da ce pocetak aprila biti kisovit... i predvidjaju košavu.

p.s. mi smo sve pripremili , inkorporirali insekticid na nekim mestima ,rasturili ureju i spremili . Jos samo da se istretira seme i da se seje.
Na koji nacin ste inkorporirali insekticid (mesali sa vestakom mozda)?i koji ako moze
 
aktivna materija bifentrin ,preparat Fobos EC Galenikin ( Talstar EC takodje galenika), isprska se min. par dana pre setve po celoj površini i predje setvospremačem da se unese u zemljište. Koristi se kada se očekuje napad žičnjaka na nekoj parceli ili ako se utvrdi veća brojnost po metru kvadratnom. Seme može i ne mora da se tretira za setvu posle korišćenja ovog preparata. Često se koristi kada se želi očistiti parcela .
 
Ja sam mislio da je neki preparat u granulama ja sam pomesao sa ureom i tako rasturio pre vise godina mislim da se zvao kaunter
 
Danas u 17.00 merena temperatura na dubini 10 cm , 15 stepeni celzijusovih. Sutra kupujemo furadan , acetohlor i rezon (terbis, zeazin) kako budemo sejali tako ćemo prskati pre nicanja. Plan je da posejemo u četvrtak i petak ako stignemo.
 
Mi smo ukupno posejali 1/3 od planranog... Ostalo treba da se furadaniše i palniramo da posejemo u pretak subotu...
 
Danas posijao pola hektara AS54 i spremio 2ha za sjetvu, čekam subvencionisano djubrivo, treba da stigne zan 7.8 danaa pa sijem sve, imam još 2ha da pripremim sutra.
 
Odluku cu doneti sledece nedelje, kad prodje najavljeno zahladjenje... Da je seme jeftinije, vec bih deo posejao. Ovako, za 150 eura/ha za seme mi se bas ne rizikuje...Najvise bih voleo da se lepo okisa, pa da sejem oko 10-og, al ko mene pita
 
Nazad
Vrh