Radovi u malinjaku

Kod mene je toliki nagib u svim malinjacima da nema sanse da se voda bilo gde zadrzi, pa pravim bankove pri kopanju, nagrcemo sto vise zemlje ne bi li se sto vise vode zadrzavalo... Danas sam razbacio i stajnjak na oko 40 ari, surta ne radim, crveno slovo, a u petak ponavljam prskanje...
 
ima i kod mene bankova, bas je uzvisena u odnosu na sredinu, ali na mestima ne vredi..slab nagib i voda se zadrzava. razorava se svakog proleca ali kada su ove kisetine ne moze bas sva voda da ode..
 
:ppozdrav:Pozdrav svima malinarima
Evo od trave sam se nekako za sada i odbranio a tanjiranjem sam napravio izdignute banke tako da sam se osigurao i od viska vode ...Mada i nemam taj problem ali ovo sam odradio da bi se zastitio i u naj (eksremnim ) kisnim godinama. Dok sam okopavao ,primetio sam na 5-6 mesta list je neka buba obrstila sutra bih poprskao
Da li da dodam malo prehrane ? sta bi ste mi preporucili :sta::sta:
21cigi0.jpg


A u ovoj travi za desetak dana treba da zasadim 3000 kontejnerski ? ::samo bes:: vec sizim mekeeru da li je moj siz opravdan :ppozdrav:

2woja4l.jpg
 
Pozz,

Bilo dosta posla ja po drugi put okopao maline, cetvrti put isprsko dodao malo azota oko 25 kg na 20 ari sutra freziranje i videcemo sta jos preostaje.
Inace danas padao grad u okolini leskovca protivgradna reagovala ,ja prosao bez posledica. Nadam se da ce tako i ostati.
malina je u cvetu sa oko 25%.Vilamet trenutno vodi u odnosu na miker. :ppozdrav:
 
Sta je braco malinari priblizava se berba , namirisali ste kes pa udarili da trljate malinjake , slabo vas ima na forumu ? Salim se naravno i ja se u ovoj zloj godini nadam da ce se desiti neko cudo pa da cena bude dobra i da se svi malo glacnemo , posolio sam pre ovih kisa sa malo KAN-a pa odoh sutra da vidim kakav je efekat a blizi se i vreme za novo prskanje sad moramo da damo sve od sebe da bi imali sta i da oberemo . pozz
 
E zaboravih da pitam starije kolege : Bacio sam u martu neko nemacko djubrivo "Entec perfect " koje izmedju ostalih komponenti sadrzi i magnezijum u odnosu 500kg/ha ,onda pre sedam dana KAN u odnosu 250kg/ha , sad posto mi je ostalo jos KAN-a ima li kakve koristi da ga opet bacam i ako ima kad je najbolje vreme za to ?
 
Ima li neko maline koje su žute kada su sazrele, i da li ima neke razlike u gajenju i korišćenju u odnosu na crvene

Nema razlike, samo boja. I više se preferiraju crvene maline s razlogom.



Uploaded with ImageShack.us

@BobanPožega Dovoljno mineralnog đubriva si primenio. Taj ENTEC je odličan (perfectan što i ime kaže), a i cena je primerena kvalitetu

@pole Videćemo rezultat, ne šizi. Kada dolaziš u ove krajeve?

Svi "peglaju" malinjake :bravo:
. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
@pole Videćemo rezultat, ne šizi. Kada dolaziš u ove krajeve?

Svi "peglaju" malinjake
.

Sto znaci nije kasno...? ......mogao bi i uskoro ...... sta znaci (Svi "peglaju" malinjake) dal nisam pogresio sa bankovima ....?
 
РАСТ АКТИВАТОРА И АНТИ-СТРЕС. НА ОСНОВУ БИЉНИ ЕКСТРАКТИ
Стимулише раст биљака
Превазилази биљка постави поново, због заштите животне средине наглашава
Побољшава ефикасност примене

Карактеристике
МЕГАФОЛ ® доноси комплексне амино киселине и друге факторе раста.
Поред тога што је одмах резерве у процесу синтезе протеина, аминокиселина су документовани активност као енергетски фактори раста.
Редовно користе, МЕГАФОЛ ® осигурава уравнотежен и продуктивно биљака раст у стресним времену (нпр. мразева, асфиксија корена, корова, хаилстормс), брзо и одлично превазилази раст биљне хапшења.
МЕГАФОЛ ® треба мешати са фолијарно производа.
Довнлоад
 
Nazad
Vrh