Radovi u malinjaku

Jeli bilo gde grada? U Valjevu sevalo , grmelo,jaka kisa, ne znam okolina?
 
Pa ne znam brate meeker u uputstvu na dzaku pise da ukoliko se koristi vise godina za redom mora se dodavati odredjena kolicina kreca jer na kiselim zemljistima moze doci do povecanja kiselosti ?! I ja sam potpuno zbunjen sad jer sam sinoc bas citao na net-u da se on bas preporucuje za kisela zemljista , nista mi sad nije jasno , ispadoh sad glup al' mene nije sramota da pitam kad nesto ne znam .
 
ja to svake godine kad razbacujem 12 kg 8 - 16-24 rasturam i po 25 kg hidratnog kreca na 100 met duzni , i od tada malinjak smem i da slikam i xaxa zavisi sve od tipa zemljista kod mene je blago kiselo i tako treba
 
kod nas za malo pa grad da udari.srecom sto su tukli desetak raketa i na kraju samo malo kise.bas nestorano krenuse nepogode
 
ubi me voda u malinjaku.zadrzava se na mestima pa zemlja se unudjala.primetio sam da ima par strukova skuvanih. jos malina i uzdignutaa o sredine redova bar 30 cm ali ne vredi.ako ovako nastavi tesko da cu sacuvati do roda.danas sam jos na kriticnim mestima lopatom pravio kanale po sredini, ali se ne isplati.otpadose mu...a
 
Protivgradna sezona traje od 15. aprila do 15. oktobra.
Sve dok je hladno i kišovito vreme manja je opasnost od pojave grada.
Najveća opasnost za formiranje visokih gradonosnih oblaka je za vreme velikih vrućina.
 
prosle godine nas je za djurdjevdan polupao grad strasno, a nije ispaljena ni jedna jedina raketa.razlog sto nisu tukli je bio avion koji se bas tada kao avet leteo blizu oblaka. inace smnmo zasticeni odlicno samo se plasim ponovo aviona ili da nestane raketa, jer stvarno mali broj dobijaju po protivgradnoj stanici. stede ljudi..lopovi
 
Pošto sam nekada davno radio na protivgradnom poligonu sećam se da je svako jutro, pored prozivke strelaca, traženo i odobrenje za dejstvo od Kontrole leta. Pošto protivgradne rakete imaju domet preko deset kilometara, nikako se ne sme dejstvovati u vreme zabrane dejstva. A zabrane dejstva su više puta u toku dana.
 
kod nas je sreca pa avioni non stop prelecu, tako da nas mora jednom zakaciti grad, ubedjen sam u to.ma to treba zabraniti (hehe) zbog njih mi nastradamo kao ludi. i ovako nas svi ubise jos i oni se namestili. strasno
 
gledao sam koliko se otprilike krecu cene prtoiv gradne mreze.prosle godine je mreza duzine 145x3.5 kostala nesto oko 18 hiljada.ove godine sam gledao cene na sajtovima proizvodjaca protivgradnih mreza i za jedan hektar, sa celokupnom opremom ( mreza, stubovi, kapice,zatezaci, zica i svi ostali delovi) kosta izmedju 10 000 do 12 000 eura sto je bre mnogo. za te pare bih pre napravio mini hladnjacu kapaciteta 20-ak tona, koja moze i za manje pare od protiv gradne mreze i ne bih razmisljao u vezi otkupa.
 
a sta ces da stavis u hladnjacu ako grad polupa maline,a pre toga nabavi dobar bager za odvodnjavanje, javljaju za nas kraj dosta kise pocetkom nedelje ,bolje da smo prinac posejali
 
naci ce se nesto da se stavi, a i ne bi trebalo da ne cuje zlo u poslednjih deset godina nije ni jednom bilo opasno izuzev prosle godine 6. maja.zasticeno je dobro,a i pokazali si sinocc da raketa imaju. nisam gledao prognozu, ali od sve prilike moram paliti motokultivator i plug pa posredini da uzorem da vbacim brazdu. danas sam po ko zna koji put isfrezirao. sredina meka moze se luk saditi.ali imam opet na mestima uvenula. uhh jednog dana kada se iznerviram placam bager da sve izravna, i da izdam njivu u zakup..e sto moze malina biti pogana..ccc
 
Nazad
Vrh