Radovi u malinjaku

pitanje za sve

Posto sam zasadio novi malinjak(vilamet) zanima me kada treba da obavim prvo prskanje i koji preparat mi preporucujete??hvala
 
pitanje za sve

Posto sam zasadio novi malinjak(vilamet) zanima me kada treba da obavim prvo prskanje i koji preparat mi preporucujete??hvala
 
Hladnjacari su vec dobar deo posla obavili.Donet je zakon kojim se broj otkupljivaca smanjuje,prakticno ide naruku najvecim.Ne moze niko neregistrovan otkupljivati.Tako se bar meni cini da je ovo zakon na kome su insistirali najveci otkupljivaci.Sada ce se lakse monopolisati trziste i proizvodjacima nametnuti uslovi otkupa.
 
@ Boban Pozega
naravno da sam bacao, 8-16-24, ali bacio sam danas i 200 kg Lincera 27% azota i to 200 kg za 1 hektar...
 
Na 5 km od mene danas oko 12 h palo toliko grada da se moglo kupiti lopatama. Sad je napolju toliko strasan oblak da je to strasno...
 
Pogledajte jedan elaborat o gajenju maline u ariljskom kraju.Evo link www.arilje.org.rs/preuzimanje/razvoj.../inovacioni-centar?...zastita...malina.Kad se ucita stranica u gornjem desnom uglu imate preuzimanje,vordov dokument.Koliko sam na brzinu video zastita je klasicna.PO meni moze talstar ili abastate.Od fungicida antrakol ,mankogal ili kvadris.Kvadris je sistemik i mozete u intezivnijem porastu lastara,nesto kasnije.Ali za svaki slucaj konsultujte se sa nekom strucnom sluzbom.JA sam mnogo davno sadio maline,malo sam zaboravio.Jedino sigurno znam da ne mozete koristiti herbicide u prvoj godini ,iskljucivo plevljenje i okopavanje.Prihrana kanom u mali kolicinama,mozete da sagorite sadnicu.Ali ponovo naglasavam konsultujte i druge.
 
Ponovo sam pogledo vase pitanje,radi preciznosti ,da dodam ,ja bih pustio da lastar odraste 30 do 40 cm i tada vrsio prvu zastitu.Mada mozete naci preporuke da se to cini po nicanju.
 
@igor milovanovic
mozes slobodno prskati sa qvadrisom+ insektoakaricid+folijarna prehrana. to mozes prskati kada krenu lastari porasta 30- 40 cm..sada preptpostavljam da tek izbijaju iz zemlje tako da je rano za prskanje..
 
.naravno da nije lose da se navodnjava ako bude bilo susnih perioda.to moze samo biti samo plus.i ako budes navodnjavao ubaci u sistem djubriva koja se rastapaju i sistemom kap po kap ubacuju u zemljiste. dobro je da se ojaca koren..kada ti budu isterali lastari odseci staru tj. sadnicu koju si sadio da ne bi dzaba vukla preko potrebnu hranu za lastare. ne znam sta te tacno zanima u vezi sistema?
 
zanima me koji je po vasem misljenju najboji?cuo sam za neki sistem orosavanja,pa bih nesto preciznije o tome...i ako znate kolika je otprilike cena sistema kap po kap(1m creva)?
 
ja danas sa ljudima poceo da plevim travu,50posto maline je izbilo lastare iz zemlje ostalo se tek nazire,nije ni cudo kad je trava po 15cm a jesenas nisam mogao da ispratim sadnju 100posto.bilo dosta radnika,neki sadili duboko pa sporo izbija...a 2ha.treba opleviti...bice veeeeeeeeeselo.................
 
svaka cast ARILJU ali nismo ni mi ostali po Srbiji za bacanje,i mi gajimo malinu isto toliko uspesno kao i oni..
 
Nazad
Vrh