Radovi u malinjaku

da hoce4 samo sutra da bude bez kise..kod nas juce vetar duvao strasno, tako da nije bilo sanse uopste da se prsce.pola kupinjaka odvezao strukove..samo da stane sutra jer posle po ovim najavama nista do posle djurdjevdana, a moze da tada da bude kasno..grinja napada..
 
spremio sam ubitacnu kombinaciju za prskanje maline i nadam se sutra pre podne da cu uspeti da odradim
syllit 400-sc+volley+mortonijc plus
 
Pozdrav svima......vidim da se najvise prica o prskanju,pa imam i ja jedno pitanjce....cime bi najbolje bilo poprskati malinu u fazi cvetanja?Jos nije doslo do toga,ali to mi je sledeci korak....u jednoj polj.apoteci u Sapcu mi preporucuju Signum+perfection insekticid.....opet u drugoj kazu da je za insekte i grinje bolji abastate,Galenikin....hvala unapred!
 
jokisic ...koliko ti je star ovaj malinjak
ovo je druga godina, 2010 sadje
1or32g.jpg
MG]na u oktobru a evo ti neke slike tih istih redova od prosle godine.
 
Pozdrav svima......vidim da se najvise prica o prskanju,pa imam i ja jedno pitanjce....cime bi najbolje bilo poprskati malinu u fazi cvetanja?Jos nije doslo do toga,ali to mi je sledeci korak....u jednoj polj.apoteci u Sapcu mi preporucuju Signum+perfection insekticid.....opet u drugoj kazu da je za insekte i grinje bolji abastate,Galenikin....hvala unapred!
Ja bih se drzao Galenike i blazih preparata u prvih nekoliko godina da bi kasnije mozda ce morati jacim preparatima ...?
 
donar je signum, ali je malo veca koncentracija. ne znam koliko tacno ide na 100 l, msm da je 200 do 300g.prskao sam sljive protiv monilije i bio je jako uspesan.problem signuma je to sto je skup. placao sam 100 g 1000 din, pa ako imas vecu parcelu ne znam da li se isplati..imas i galenikin pehar koji je takodje protiv sive trulezi i isto se prsce u fazi cvetanja. perfektion sam koristi pre par godina i bio je uspesan a i planiram i ove godine da ga sada koristim jer vec par godina unazad koristim talstar i abastat, pa se plasim rezistentonosti. u uputstvu perfektiona se navodi da je insektoakaricid tao da ga mozes slobodno prskati. p.s ako si bio u pol apoteci Prva brazda na kamicku kod brkice, nema cega da se plasis jer covek stvarno zna mnogo..pozzz
 
@igor 76
sada san malo gledao sastav perfektiona. u sustini je to isto kao i dimetogal i deluje protiv lisnih vasi,samo je razlika u tome sto ga proizvodi BASF.ja ga sutra stavljam za malinu, pa sta bude, ali sam ubedjen da ce to sve biti dobro.dobro je malo mesati preparate
 
nisam do sada koristi dimetogal,svi ga preporucuju za sljive posle precvetavanja, ali u uputstvu pise da ide i za malinu i kupinu..pa sto i ne probati..ubice to vasi sigurno, samo da sutra bude lepo vreme za prskanje, a sve ostalo je lako..
@ zoran sef
kako kupina kod tebe?.kod nas u kraju nema ni 10 posto da valja.vecina je dobro bila krenula, ali nesto je zastala.slaba je skroz. rodne grancice nisu ni 5 cm, a ljubicaste pegavosti koliko hoces, cak sam primetio u par kupinjaka da je stablo pocrnelo, a rodne grancice se skuvale.kod mene za sada je sve kako treba..pozz
 
igor76majur
U fazi cvetanja,po meni,ne moze ici nijedan insekticid.Moze do pred cvetanje i eventualno na samom pocetku.Inace potrovaces sve pcele i veca steta nego korist.Daleko slabije oprasivanje i manji rod i steta onom cije pcele potrujes.Mislim da tu treba biti krajnje oprezan.
 
te pcele udu predvece u kosnice i tada treba iskoristiti vreme za tretiranje, od mog malinjaka su kosnice udaljene 300 met i komsija mi se nikada nije zalio na to samo mi je na pocetku mog bavljenja malinarstvom napomenuo ako moram da prskam predvece
 
Zasadio sam 2200 sadnica vilamet maline,pa me zanima vase misljenje o sistemu za navodnjavanje,koji je po vama najbolji,a takodje i kolika treba da mi je visina kolja(iznad zemlje)?pocetnik sam pa cu mozda cesto postavljati za vas glupa pitanja...unapred hvala
 
Nazad
Vrh