Radovi u malinjaku

Slažem se Sokkia, prošle godine su ove teme vrvele od ljudi koji se raspituju šta se i kako radi, kao i na predstavljanju novih je bilo po 8 "malinara" na 10 novo-registrovanih... Medju njima i ja :) Ali ja nastavljam dalje junački :osmeh:
 
Cime prskate po povezivanju ili kacenju lastara? Ja kao i prosle godine sa crvenim uljem. 5l ovde trenutno 3650 din

Ja NORDOX , 150g na 400 m/d.

Odnosno ova doza je predviđena za zaštitu bakrom i u fazama kad je malina puno bujnija. Obzirom da su tada to "goli" prutići " ja ja stavim 100g na nekih 50-60 litara vode i onda to ide na 400 m /d.
 
Ok. 70din gore dole ima ga i povoljnije sigurno. Cime cete posle? 10 cm kada su grancice? Ja isao prosle god 3 puta do cvetanja trainer+quadris+abastate+nu film. Ove cu videti, kaze zastitar da kombinujemo stepenasto od slabijeg ka jacem da se ne adaptira kao covek na jak lek pa posle nista ne deluje. Inace nije bilo apsolutno problema prosle god ni paucine nije bilo na malinama a kamoli necega drugog.
 
:ppozdrav:MALINARIMA::vino:: ::novac::

eS6C7.jpg
 
Srećna, rodna i barem korektno plaćena berba u tekućoj godini ..
Kolega pole, ja ili ne vidim dobro ili ne kapiram šta je sa malinama na ovoj slici.?
Što se trave tiče, zeleni se za 5-icu, kao da je polovina marta.

Licno mislim ..? da je pelet 4-4-4 krivac za misjakinju ..gde sam ga dao vise u vise navrata tu je misjakinja bolja ..mada je sad ima na celoj plantazi.

Sto se tice lastara kao sto se moze videti pun fond na visini od 1.9m nema..al ima za 30-40%...? a za visinu od 1.65 do 1.7m ima dovoljno...e pitanje je dali cu sve i vezati../? ovaj deo na sl . hocu i mozda treci deo ...a onaj srednji (drugi) ..? mozda se odlucim da u martu-april trimerom do dna i da ga podmladjujem ..regenerisem za narednu sezonu..Pokusacu dobroo da razmislim ...i donesem pravu odluku..?

Mozda mi se cini samo..? al imam utisak da do sad nisam imao zdravije lastare ( bez didimele i leptoserije koju sam tek prosle god. uklavirio (shvatio) ...) I ako sam je dobro razumeo vise je nikaaad nece biti na mojoj plantazi...??? .:ppozdrav:
 
U decembru 8.16.24 1kg na 6m, u martu 3x16 isto tako..a kan u tri puta po 50 kg..na 1500m prosle god 10t drugi rod malinjaku bio..

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Muči me jedna stvar pa bih zamolio za savet.
Imam puno lepih izdanaka koje ću nakon vezivanja uništiti, a plan mi je da na jesen ove godine proširim malinjak za joj oko 25 ari. E sad, neki prijatelji mi savetuju da te lepe izdanke povadim i zarovim do jeseni pa onda ako ne bude tada na raspolaganju novih izdanaka za presađivanje, ili ih ne bude dovoljno, iskoristim ove zarovljene. Šta mislite o tome i da li je neko to radio?
 
Muči me jedna stvar pa bih zamolio za savet.
Imam puno lepih izdanaka koje ću nakon vezivanja uništiti, a plan mi je da na jesen ove godine proširim malinjak za joj oko 25 ari. E sad, neki prijatelji mi savetuju da te lepe izdanke povadim i zarovim do jeseni pa onda ako ne bude tada na raspolaganju novih izdanaka za presađivanje, ili ih ne bude dovoljno, iskoristim ove zarovljene. Šta mislite o tome i da li je neko to radio?

Nisam cuo da je to neko radio.Izdanci ce u leto 2018 da odrade svoj zivotni ciklus,pa ce na jesen biti suvi.Jedino se mogu saditi oni koji niknu 2018.
 
Jel kasno da za 2 dana prskam plavo prskanje sa Cuprablau kupine ili da cekam jos pa onda prolecno prskanje ?
Da li ce da steti pupoljcima kupine bakar posto je vegetacija pocela da radi ?


HVALA i molim za strucan odgovor
 
Jel kasno da za 2 dana prskam plavo prskanje sa Cuprablau kupine ili da cekam jos pa onda prolecno prskanje ?
Da li ce da steti pupoljcima kupine bakar posto je vegetacija pocela da radi?

Kolega, ovo pitanje treba ići u temu o kupinama.

S'obzirom da ste novi moram vam reći još jednu stvar, malo manje koristite upotrebu velikih slova jer se po pravilima foruma to karakteriše kao vikanje ;)
 
Može li ko protumačiti ovu analizu zemljišta. Bit nista mi nije jasno.
U pitanju su 4 parcele na kojima je moguća zadnja ove godine.
Al
6b4ba610db52bb4bbff71cf9cb945f10.jpg
 
Može li ko protumačiti ovu analizu zemljišta. Bit nista mi nije jasno.
U pitanju su 4 parcele na kojima je moguća zadnja ove godine.

Paaa... Ovako...
-Sva zemljista su ti kisela do umereno kisela... (za malinu je optimalno oko pH6)
-Humus ti je dobar, sve preko 3 je ok, ova od 5 i nesto je i vise nego ok (kakvih generalno ima)...
-Azot je ok, mada njega ti je najlakse dodati, mada s'obzirom na zakiseljenost zemljista moraces time ozbiljno da se pozabavis jer ce je azot jos dodatno zakiseliti...
-Dalje, fosfor (P205): Prakticno ga nema, na ovoj drugoj ga i nema... Kod mene je na analizi bio preko 8 i to je jako malo, ali ovo kod tebe je tragicno! (neka me neko ispravi, mada mislim da ne gresim)
-Kalijum (k2O): Isto jako nizak... Zaboravio sam podatak koliko je optimalno, ali poredjenja radi, kod mene ga je po analizi bilo 37!

Kazi mi, jesi uz analizu dobio i plan i program djubrenja!?
 
Može li ko protumačiti ovu analizu zemljišta. Bit nista mi nije jasno.
U pitanju su 4 parcele na kojima je moguća zadnja ove godine.
Al
6b4ba610db52bb4bbff71cf9cb945f10.jpg



Zemlja odlična za malinu. Humusa dovoljno za početak. Fosfor i kalijum treba dodavati dosta. To je bar lako. Inače sudeći po tome što je Arilje mesto sa malinom koje daje ekstremne rezultate u prinosima maline sa blago kiselom zemljom u većini analiza, najbolje su ti parcele 1, 3 i 4. Da napomenem da je meni Ph između 3,6 i 4,6. a uzgred koliko sam analiza gledao iz mog kraja nisam nigde video da nekom piše preko 5. Naravno da postoi ali je u Ariljskom kraju zemlja kisela. Izvedi sam zaključak
 
Nazad
Vrh