Radovi u malinjaku

Ja sam svu moju malinu podvezao,negde 3,negde po 4 letve,ali nikad ne mozes sve sacuvati u slucaju oluje.
Evo stanje kod mene od pre par dana:



Evo kako izgleda plod na Glen Ample,bas je krupna,nema bodlje(laka za branje),pa cu nju na jesen da prosirim sto budem imao svojih sadnica:
 
Koliko sam mogao da vidim ,kad se seku ove maline sto se suse ,ako ih secete pre potpunog uvenuca koren je na preseku beo.To bi moglo da znaci da nije fitoftora u pitanju.Po meni uvenuce ne dolazi iz korena vec se spusta prema korenu.Nisam potpuno siguran da sam sve bas najbolje video,ali ako ne gresim znaci nekog spasa moze biti.U suprotnom tesko ce se sta uciniti.Mislim da je borba sa fitoftorom uzaludna.
 
Isto je i moje zapazanje a i strucnjaci tvrde da nije fitoftora,inace u 95 % kucica ima zasad zdravih izdanaka,a u onih 5% ili nema ili su i tu listovi prosarani ali izdanak izgleda dobro napreduje i ne susi se.Ipak moze biti tacna teorija koju sam vam ranije izneo da zbog viska vode dolazi do sabijanja tla,istiskanja kiseonika i gusenje korena.E sad gde nema zaperaka tu je se ugusio a ovi drugi se bore.Inace tu gde su isecene suve zasad ima manje izdanaka iz korena i imam utisak da ne napreduju brzinom koja treba.Praticu sta se desava,od srede krece berba pa ako za sedam-deset dana utvrdim da je tako bacicu tuda malo kana da ih poguram.
 
Isto je i moje zapazanje a i strucnjaci tvrde da nije fitoftora,inace u 95 % kucica ima zasad zdravih izdanaka,a u onih 5% ili nema ili su i tu listovi prosarani ali izdanak izgleda dobro napreduje i ne susi se.Ipak moze biti tacna teorija koju sam vam ranije izneo da zbog viska vode dolazi do sabijanja tla,istiskanja kiseonika i gusenje korena.E sad gde nema zaperaka tu je se ugusio a ovi drugi se bore.Inace tu gde su isecene suve zasad ima manje izdanaka iz korena i imam utisak da ne napreduju brzinom koja treba.Praticu sta se desava,od srede krece berba pa ako za sedam-deset dana utvrdim da je tako bacicu tuda malo kana da ih poguram.
Kod mene je ja mislim jasna situacija.U 90% slučajeva kada sane rodni struk sa granama sanu i izdanci iz zemlje.
 
Cegovac
Tesko se snaci u svemu.Ja dugo imam malinu ali nisam imao ovaj problem.Medjutim ove godine se pojavio,ne mnogo ali svaki dan poneko novo uvenuce.Postoji i bakteriozna plamenjaca.Fitoftora je gljivicno oboljenje.To sto navodis sa vodom je tacno.Kad koren povuce vecu kolicinu vode dolazi do zagusenja i uvenuca.Video sam na jednom mestu gde je malina na velikom nagibu tla da je zasad zdrav i da nema susenja.To upucuje na ovo s vodom.Na strmim terenima nema zadrzavanja vode.Medjutim procitah da i vece kolicine azota podsticu ova uvenuca.Ne znam da li vecina nas u zelji da bude bolje ne forsira mnogo kan ili neko drugo azotno djubrivo.Veliki problem a nema ko da pomogne,pa sami pomalo nagadjamo.

- - - - - - - - - -

Pogledati

http://www.psss.rs/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?13447
 
xsale, potopiš mladu koprivu u vodu taman da je voda prekrije, da odleži 24 sata ne duže, razrediš 1:10 i prskaš protiv vaši i mnogih insekata - nema karencu.
 
photo.php

photo.php

jel moguce da je ovo rak,znam da se na kupinama na izdancima moze javiti ali za malinu nigde nisam video....i?????ili je mozda neki kalus????ako neko ima iskustva sa ovim nekja javi,ne bih da je za dzaba uklanjam....inace polka je u pitanju
 
Jel pokusao neko necim da smanji ovo susenje i ako je pokusao da li je bar nesto uspeo?
 
pokusao sam ja preparatom Kardinal galenicinim ili ti Zignal,stavio 200 gr na 330 l prskalicu i zalio 10 ari malina...........i nista,susi se i dalje iz korena i to je to,ja nisam uspeo.
 
Je li probao tko sa alumij fosetilom protiv truleži??? Jedini pravi sistemik koji se krece uzlazno i silazno u biljci tako da se malina samo oprska klasicno, nema zalijevanja kao kod ridomila...
 
Je li probao tko sa alumij fosetilom protiv truleži??? Jedini pravi sistemik koji se krece uzlazno i silazno u biljci tako da se malina samo oprska klasicno, nema zalijevanja kao kod ridomila...
ridomil nije preparat protiv trulezi

- - - - - - - - - -

Hoce li dospeti ridomil u plod ako sada zalijem.Hvala unapred
da naravno 14 dana minimum je karenca u biljci je nakon 10 minuta od zalevanja ili prskanja, ali vidjao sam mnogo bezuspesni pokusaja tretiranjem ridomilom
 
Ja sam svu moju malinu podvezao,negde 3,negde po 4 letve,ali nikad ne mozes sve sacuvati u slucaju oluje.
Evo stanje kod mene od pre par dana:



Evo kako izgleda plod na Glen Ample,bas je krupna,nema bodlje(laka za branje),pa cu nju na jesen da prosirim sto budem imao svojih sadnica:
Zemo kako se pokazao taj Glen Ample za uzgoj,koliko je otporan na bolesti,i kakvi su mu prinosi,.....Hvala
 
Nazad
Vrh